نکات مهم در خرید پارکت لمینت

نکات مهم در خرید پارکت لمینت

انتخاب کفپوش مناسب برای خانه و یا محیط‌های مانند اداره و مراکز تجاری، مساله بسیار مهمی است. همانطور که بارها در مقالات مربوط به خرید کفپوش در مبحث خرید پارکت لمینت و اطلاع از پارکت لمینت قیمت  اشاره شد، پارکت لمینت یکی از انواع کفپوشهای پرطرفدار این روزها است.
کفپوش پارکت لمینت رنگبندی، جنس، کیفیت و ابعاد مختلفی دارد. هر پارکت لمینتی مناسب برای فضای خاصی است. در ضمن که هر نوع پارکت لمینتی هم ارزش خریداری ندارد.
اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که خواهان خرید یک کفپوش زیبا برای منزلتان میباشید و نیاز به یک راهنمای خرید دارید، این مطلب از ایوان را دنبال کنید.
در این مقاله قصد داریم که شما را با نکات مهم در مورد خرید پارکت لمینت بیشتر آشنا کنیم.

شما میتوانید خدمات و طراحی های ما مانند ؛ طراحی ویلا ، طراحی رستوران و … دیدن فرمایید .

نکات مهم در خرید پارکت لمینت

برای دیدن محصولات ما مانند ؛ کاشی بین کابینتی ، پارکت لمینت و … میتوانید از فروشگاه دیدن فرمایید .

در این مقاله عوامل موثر در انتخاب پارکت لمینت به شرح زیر را دنبال میکنیم 

 1. قیمت پارکت لمینت
 2. جنس پارکت لمینت
 3. ضریب سایش پارکت لمینت
 4. ابعاد و ضخامت پارکت لمینت
 5. ضریب سایش پارکت لمینت
 6. ابعاد و ضخامت پارکت لمینت
 7. رنگ پارکت لمینت
 8. مکانی که پارکت در آن نصب میشود
 9. کلیک‌های پارکت لمینت
 10. عایق حرارتی
 11. عایق صدا
 12. زیبایی پارکت لمینت

جهت مشاوره و خرید پارکت لمینت با واتساپ 09059640710 پیام دهید یا با شماره های 02122337204 در تماس باشید

پیشنهاد مطالعه مقاله:    15  مدل پارکت لمینت 2022

قیمت پارکت لمینت

قیمت پارکت لمینت از موارد مهمی است که در انتخاب آن باید مد نظر قرار بدهید. در بازار لوازم دکوراسیون خانگی معمولا پارکت لمینت ایرانی رنج قیمتی پایین‌تر و پارکت لمینت‌های وارداتی قیمت بیشتری دارند. قیمت پارکت لمینت لزوما نمیتواد متضمن کیفیت آن نیز باشد.
نوع ساخت و هسته پارکت لمینت‌ها نیز بر روی قیمتشان تاثیر گذار است. پارکت لمینت با هسته HDF گرانتر، اما لمینت با هسته MDF بی کیفیتر و ارزانتر است. معمولا پارکت لمینت آلمانی کیفیت و قیمت بالاتری را نیز نسبت به سایر لمینتهای موجود در بازار دارند.

پیشنهاد مطالعه مقاله: 9 ایده جذاب و نمونه کار استفاده از پارکت لمینت

جنس پارکت لمینت

 • جنس پارکت لمینت

با ورود پارکت لمینت به بازار متریال ساختمانی بسیاری یک نفس راحت کشیدند و آنرا جایگزین پارکتهای چوبی زیبا اما گرانقیمت کردند. لمینت در واقع یک پوشش چند لایه است که از  مواد  HDF با روکشی از جنس لمینت ساخته شده است.
لایه رویی لمینت و میزان مقاوتش در برابر خش (مقاومت سایشی) در تعیین جنس و قیمت آن تاثیر گذار است. حتما پارکت لمینتی را بخرید که از کلاس سایشی بالایی برخوردار است. پارکت لمینتهایی که درجۀ AC بالایی برخوردارند، برای نصب نه تنها در محیطهای مسکونی مناسب هستند؛ بلکه گزینه خوبی نیز برای مکانهای پرتردد هستند.
امروزه پارکت لمنیت‌های ضد آب نیز وارد بازار شده‌اند. این نوع لمینت‌ها حتی برای نصب در محیطی پر رطوبت مانند آشپزخانه مناسب میباشند.

پیشنهاد مطالعه مقاله: مهم ترین تفاوت های پارکت و لمینت که قبل از خرید باید بدانید

ضریب سایش پارکت لمینت

 • ضریب سایش پارکت لمینت

ضریب سایش پارکت لمینت و یا میزان مقاومت لمینت در برابر پاخوردگی و ساییدگی موردی دیگری است که در انتخاب آن باید مد نظر قرار بدهید. به ضریب سایش AC هم گفته می‌شود که هرچه عدد آن بالاتر باشد، میزان ساییدگی و پاخوردگی آن کمتر است. ضریب AC6 پارکت لمینت بیشترین مقاومت و کیفیت و AC3 کمترین کیفیت را دارد.
ضریب سایش بالاتر در قیمت پارکت لمینت تاثیر میگذارد.

پیشنهاد مطالعه مقاله: عوامل موثر بر قیمت پارکت لمینت

نکات مهم در خرید پارکت لمینت

 • ابعاد و ضخامت پارکت لمینت

 ضخامت پارکت لمینت نکته دیگری است که هنگام خرید باید بدان دقت کرد. ضخامت پارکت لمینت های موجود در بازار به ترتیب شش، هفت، هشت، ده، دوازده و چهارده میلی متر است. لمینت‌هایی که ضخامت بین 8 تا 12 میلیمتر را دارند گزینه‌ایی مناسب برای نصب هستند.
انتخاب ابعاد پارکت لمینت هم مساله ایی کاملا سلیقه‌ایی است. قبل از نصب پارکت لمینت از فروشنده بخواهید که حداقل دو روز تایلها را در محیط خانه شما قرار بدهند، تا هم دما بشوند.

پیشنهاد مطالعه مقاله:   بهترین و مناسب ترین پارکت لمینت برای محیط کار چه ویژگی هایی دارد؟

ابعاد و ضخامت پارکت لمینت

 • رنگ پارکت لمینت

پارکت لمینت از نظر رنگبندی، به دو دسته لمینتهای رنگ روشن و تیره تقسیم بندی می‌شوند. با توجه به رنگ قالبی که در دکوراسیون منزل شما وجود دارد. پارکت لمینتهایی را با طیف رنگی روشن از سفید، طوسی روشن، شیری، کرمی، خردلی تا رنگهای تیره شامل قهوه‌ایی، قهوه‌ایی سوخته وحتی مشکی وجود دارند.
پارکت لمینت‌های رنگ روشن خانه شما را بزرگتر و روشنتر نشان میدهد و پارکت لمینت رنگ تیره هم مناسب فضاهایی است که کوچک و تاریک هستند.

پیشنهاد مطالعه مقاله:  انتخاب مناسب ترین پارکت لمینت

رنگ پارکت لمینت پارکت لمینت از نظر رنگبندی، به دو دسته لمینتهای رنگ روشن و تیره تقسیم بندی می‌شوند. با توجه به رنگ قالبی که در دکوراسیون منزل شما وجود دارد. پارکت لمینتهایی را با طیف رنگی روشن از سفید، طوسی روشن، شیری، کرمی، خردلی تا رنگهای تیره شامل قهوه‌ایی، قهوه‌ایی سوخته وحتی مشکی وجود دارند. پارکت لمینت‌های رنگ روشن خانه شما را بزرگتر و روشنتر نشان میدهد و پارکت لمینت رنگ تیره هم مناسب فضاهایی است که کوچک و تاریک هستند.

 • مکانی که پارکت در آن نصب میشود

مکانی که پارکت لمینت قرار است نصب بشود، در انتخاب نوع آن تاثیر گذار است. برای فضاهایی مانند فروشگاه ها که دارای تردد زیادی هستند، حتما از لمینتهایی با هسته HDF و با رویه مقاوم استفاده کنید. برای فضاهای کم تردد مانند خانه نیازی نیست هزینه اضافی بابت کلاس سایش پارکت لمینت کنید. پارکت لمینت با کلاس سایش 3 و یا 4 برای خانه مناسب است.

 • کلیک‌های پارکت لمینت

برای نصب پارکت لمینت از هیچگونه چسب و یا ملاتی استفاده نمی‌شود. تنها شیارهایی که به آن کلیک گفته می‌شود و دورتادور لمینتها وجود دارد عامل اصلی نصب لمینت بر روی زمین هستند.
هنگام خرید تایلها حتما پارکتی را انتخاب کنید که کلیک مقاوم داشته باشند. انواع کلیکهای پارکت لمینت به شرح زیر هستند

 1. کلیک تکی
 2. کلیک قوسی یا آزک کلیک
 3. یونی کلیک
 4. کلیک جفت و یا دوبل

معمولا لمینت‌هایی که کلیکهای کوتاه و کوچکی دارند، گزینه‌های مناسبی برای نصب نیستند. اما کلیکهایی که بلند هستند و حالت ارتجاعی دارند، کمتر دچار شکستگی میشوند و بعد از نصب هم به راحتی جدا نمیشوند.

جهت مشاوره و خرید پارکت لمینت با واتساپ 09059640710 پیام دهید یا با شماره های 02122337204 در تماس باشید

مطالب مرتبط :  بهترین نوع پارکت لمینت

مکانی که پارکت در آن نصب میشود

 • عایق حرارتی

بسته به اینکه پارکت لمینت را قرار است در کدام نقطه جغرافیایی نصب کنید، میزان عایق بودن آن نیز حائز اهمیت است. لمینتی که برای مناطق سردسیر استفاده میشود اگر در برابر برون رفت حرارتی حالت عایق داشته باشد، گزینه مناسبی است.

عایق حرارتی بسته به اینکه پارکت لمینت را قرار است در کدام نقطه جغرافیایی نصب کنید، میزان عایق بودن آن نیز حائز اهمیت است. لمینتی که برای مناطق سردسیر استفاده میشود اگر در برابر برون رفت حرارتی حالت عایق داشته باشد، گزینه مناسبی است.

 • عایق صدا بودن

اینکه پارکت لمینت چقدر عایق صوتی باشد، ارتباط نزدیکی با فومی که در زیر آن قرار میگیرد دارد. اگر از فوم مناسب، و لمینتهایی با کلیک مناسب استفاده بشود برون رفت صوتی بین دو طبقه به مراتب کاهش پیدا خواهد کرد.

عایق صدا بودن

 • زیبایی پارکت لمینت

زیبایی پارکت لمینت نکته‌ایی کاملا سلیقه‌ایی است. برخی لمینتهای شیاردار را میپسند و برخی دیگر پارکت لمینتهای کلاسیکی که در بازار وجود دارد. بسته به این این کفپوش را در کدام قسمت خانه و یا محل کارتان نصب میکنید، رنگ نوع و جنس آن را انتخاب کنید.

در انتخاب بهترین نوع پارکت لمینت کارشناسان معماری ایوان همواره در کنار شما خواهند بود. تنها با یک تماس ما مشاوره خرید پارکت لمینت را به رایگان به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

مشاهده مقالات مرتبط


همه چیز درباره پارکت لمینت شیاردار – Groove-V

مشاهده مقاله همه چیز درباره پارکت لمینت شیاردار – Groove-V


راهنمای تمیز کردن پارکت لمینت

مشاهده مقاله راهنمای تمیز کردن پارکت لمینت

امتیاز دهید

۱ thoughts on “نکات مهم در خرید پارکت لمینت

 1. اشتراک ها: سبک فوتوریسم در معماری چیست؟ | طرح معماری ایوان فوتوریسم در معماری چه نقشی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *