بازسازی ساختمان

مشاهده نمونه کارهای بازسازی ساختمان شرکت ایوان

بازسازی حمام
نمونه بین کابینتی جدید 03
نمونه بین کابینتی جدید 02
نمونه بین کابینتی جدید 02

بازسازی آشپزخانه آپارتمان مسکونی واقع در کرج . استفاده از کابینت های سفید و صفحه مشکی برای کنتراست و بین کابینتی سه بعدی جدید با تصویر کوهستان برفی و درختان زمستانی جهت خلق یک اثر مدرن سبک کوبیسم

جهت منزل مسکونی آقای توکلی بهمن ماه 1402

بازسازی ازگل خانه رضی 02
بازسازی ازگل خانه رضی ناهار خوری
بازسازی ازگل خانه رضی اتاق
بازسازی ازگل خانه رضی داخلی
بازسازی ازگل خانه رضی پاسیو

بازسازی منزل مسکونی ازگل جناب آقای رضی

بازسازی و آماده سازی فروشگاه بوتیک واقع در پاساژ علاء الدین تهران واقع در بازار آذرماه 1402

بازسازی دیوار سالن
بازسازی سیدخندان
بازسازی آپارتمان سقف
بازسازی آپارتمان سیدخندان 02
بازسازی آپارتمان سیدخندان 03
بازسازی آپارتمان سیدخندان

طراحی و بازسازی منزل مسکونی واقع در سیدخندان تهران شامل کابینت . دیوار دکوراتیو . کابینت . بین کابینتی . پارکت لمینت . سفق و نورمخفی

منزل مسکونی جناب عبدالهی تابستان 1402

بازسازی خانه امین
بازسازی خانه امین
بازسازی ویلا
بازسازی خانه امین
دسته بندی نمونه کار های بازسازی
بازسازی خانه امین

بازسازی منزل مسکونی ویلایی ونک

دلایل بازسازی ویلا
بازسازی ساختمان
بازسازی اداری جمالزاده
پروژه اداری جمالزاده
بازسازی اداری جمالزاده

بازسازی استودیو فیلمبرداری اینستاکنکوری

جناب آقای مهران جمالی . تهران خیابان جمالزاده

نمونه نصب پارکت لمینت

بازسازی کامل منزل مسکونی واقع در تالش مهرماه 1402

بازسازی سالن ورزشی
بازسازی سالن ورزشی
بازسازی سالن ورزشی

بازسازی سالن ورزش تکواندو شهرک شهید فلاحی … استاد کرمی

بازسازی ویلا سرویس
بازسازی ویلا پله
اصول بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه ویلایی لواسان . دکترمیرخانی

بازسازی ساختمان اداری
بازسازی ساختمان اداری
بازسازی ساختمان اداری

بازسازی دفتر شرکت نیکان تجارت

بازسازی آپارتمان بلوار ابوذر حمام
بازسازی آپارتمان بلوار ابوذر 02
بازسازی آپارتمان بلوار ابوذر سالن

بازسازی منزل مسکونی آپارتمان طبقه 5 . تهران . بلوار ابوذر . منزل آقای دانیال سیف

نصب پارکت لمینت ایوان
نمونه نصب پارکت لمینت ایوان وایت واش
نصب پارکت لمینت ایوان

ارسال و نصب ترمووود و پارکت لمینت برای کف تراس و کف داخل ویلا کلاردشت . اقای میزانی

نصب کاغذ دیواری ایوان
ارسال و نصب پوستر دیواری
ارسال و نصب کاغذ دیواری
ارسال و نصب کاغذ دیواری
نمونه نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری

زیرسازی و نصب کاغذ دیواری و کچ کاری و بازسازی کامل منزل واقع در بلوار فردوس . خانم صدیق

پارکت لمینت ضد آب و ضد ضربه مهد کودک
پارکت لمینت ضد آب و ضد ضربه مهد کودک تهران

مهدکودک شهرک غرب . مهدکودک کندو

میرداماد . منزل مسکونی جناب آقای میرافضل

نمونه کاشی بین کابینتی
طراحی ساختمان زعفرانیه
طراحی ساختمان زعفرانیه
طراحی ساختمان زعفرانیه
طراحی ساختمان زعفرانیه
طراحی ساختمان زعفرانیه
طراحی ساختمان زعفرانیه

زعفرانیه منزل جناب آقای لعالی

بازسازی ساختمان نکات مورد نیاز:

در ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که چه ساختمان هایی نیاز به بازسازی دارند و معمولا مشتریان با چه تفکری به سمت باز سازی می آیند . 
بازسازی معمولا و عمدتا در خانه هایی ایجاد می شود که  ساختمان چهره ای قدیمی و فرسوده داشته باشد . یا می تواند خسته شدن و دل زدگی از چهره داخلی خانه یا حتی رفع نواقص فنی ساختمان باشد. 

با توضیحات داده شده بازسازی شامل طیف گسترده ای خواهدشد . به طور کلی ، بازسازی تلاشی برای رسیدن به کیفیت بهتر یا در بعضی موارد تغییر کاربری از مسکونی به اداری یا بالعکس یا از اداری به تجاری است که به روش های مختلف انجام می شود.بازسازی و نوسازی لزوما ، ایجاد تغییر اساسی در ساختمان نیست بلکه شاید بشود با رنگ کردن دیوار کیفیت فصایی مناسب را ایجاد کرد.
بازسازی عملیات حساسی از نظر اجرا است و هم چنین دست طراح در طراحی آن بسته تر است . چرا که این موضوع مربوط به تقسیمات فضایی تاسیسات ، ستون ها و محدودیت های اجرا می شود.  بازسازی و نوسازی به واسطه برخورد با لوله های فرسوده حساسیت در مراقبت از ساختمان قدیمی کاری بسیار تخصصی و کارشناسی است.

در بازسازی ها غالبا مرحله تخریب که اغاز میشود تا ماندن دیوارهای جانبی و سقف و ستون داخل واحد پیش می رود که زمینه را برای تغییرات در تاسیسات لوله کشی و تاسیسات برق را هم مهیا کند ، بازسازی در دفتر معماری ایوان توسط متخصصینی اجرا می شود که سال ها تجربه اجرا و بازسازی داشته اند.

هدف اصلی از بازسازی ساختمان و خانه چیست؟

هدف از بازسازی ساختمان و خانه قدیمی، تبدیل فضای فرسوده به مکانی مدرن و امروزی است. با گذشت زمان خانه و کل تاسیسات آن دچار فرسودگی می‌شوند. تاسیسات گرمایشی، سرمایشی، لوله‌های آب و فاضلاب در معرض پوسیدگی هستند، در پروسه بازسازی باید به داد آنها رسید.
خانه‌ایی که چندین سال در آن سکونت شده‌است، دیوارهای زیبایی نخواهد داشت. دیوارها بر اثر آلودگی‌های محیطی، دود سیگار، چربی های آشپزخانه و غیره سیاه و دود زده می‌شوند. سرویس بهداشتی و آشپزخانه که از پر رفت و آمدترین نقاط خانه هستند، بیشتر از هرجای دیگری آسیب می‌بینند. 
پس اگر بخواهیم درباره هدف اصلی بازسازی ساختمان صحبت کنیم باید بگوییم که گذشت زمان، ناگریز شما را در پروسه بازسازی خانه‌تان قرار خواهد داد.
بازسازی منزل همواره ارزانقیمت‌تر از خرید یک خانه جدید با همان امکانات خواهد بود. پس به صرفه است که خانه تان را بازسازی کنید تا اینکه برای خرید خانه نوساز و جدید به فکر پس اندازهای طولانی مدت و نشدنی آنهم در شرایط اقتصادی امروزی باشید.

هدف بازسازی

به چه دلیل بازسازی ساختمان و خانه ضرورت دارد؟

ضرورت بازسازی خانه را می‌توان در آثاری که گذشت زمان از خودش به جای میگذارد، مشاهده کرد. گذشت زمان تاسیسات داخلی خانه را پوسیده و از کار افتاده می‌کند. با فرایند بازسازی می‌توانید به داد خانه برسید. قبل از اینکه لوله‌های زیر آشپزخانه بترکند و کلی آب و آلودگی را به همراه خسارات فراوان در بین طبقات پخش کنند. می‌توانید تنها با یک بازسازی ساده علاجه واقعه را قبل از وقوع انجام بدهید.
البته همیشه لازم نیست برای بازسازی کلی صبر کنید تا خانه شما درب و داغون شود تا به فکر بازسازی باشید. مطالعات روانشناسی اخیر نشان میدهد که خانه مامن افراد خانواده، رنگ و نور و طراحی داخلی خانه میتواند روح افراد ساکن در آن را به شکل مثبتی شاداب و سرزنده کند.
شادابی و سرزندگی از افرادی که در خانه‌های کثیف، قدیمی و از کارافتاده ساکن هستند، دور می‌شود. پس برای حال خوب خودتان هم که شده از بازسازی خانه غافل نشوید.
بازسازی خانه قدیمی باعث می شود که شما همانطور که می‌توانید در خانه فعلی تان سکونت کنید از امکانات یک خانه مدرن نیز بهره مند شوید.
گاهی نیز به دلیل افزایش تعداد اعضای خانواده مجبور به افزایش فضای داخلی خانه می شوید. فرایند بازسازی می توانند راه حل مناسب برای ایجاد فضایی بیشتر در خانه شما شود. در بازسازی شما می توانید فضاهای بیشتری به خانه اضافه کنید و تعداد اتاق ها را افزایش و یا کاهش بدهیم. تعدادسرویسهای بهداشتی را بیشتر و یا فضای آشپزخانه را بزرگتر کنید. در ادامه این مقاله با ما باشید تا بگوییم چه قسمت هایی از خانه نیاز به بازسازی دارند

به چه دلیل بازسازی ساختمان و خانه ضرورت دارد؟

چه قسمت هایی از ساختمان و خانه نیاز به بازسازی دارند؟

وقتی صحبت از بازسازی یک خانه‌ای قدیمی به میان باشد، بازسازی شامل تمام قسمت‌های آن نیز می‌شود. اما در وهله اول شاید پروژه بازسازی راه بیشتر مربوط به قسمت هایی که استفاده بیشتری از آنها شده آشپزخانه و سرویس بهداشتی بدانیم.
 آشپزخانه همانطور که در مقالات گذشته اشاره شد، در آن پخت و پز می شود، ظرفهای کثیف و لباس ها در شسته و رفت و آمد زیادی به آن می شود. بنابراین آشپزخانه بیشتر از هر نقطه دیگری در خانه دچار استهلاک و فرسودگی خواهد شد. 
بازسازی آشپزخانه می تواند تاثیر بسزایی در بازسازی کل خانه داشته باشد. اگر قصد بازسازی خانه قدیمی را دارید، بازسازی را از آشپزخانه شروع کنید. با بازسازی آشپزخانه و تعویض کابینت ها متوجه خواهید شد که چه تغییر بزرگی در خانه ایجاد کرده‌اید. 
پس از بازسازی آشپزخانه سراغ بازسازی فضاهای سکونتی مانند حال و پذیرایی بروید. بازسازی حال و پذیرایی می تواند شامل تغییر در حال و هوا و شکل و شمایل دیوارها باشد. می توانید کفپوش ها را نیز عوض کنید به جای دیوارپوش‌های قدیمی از کاغذ دیواری های مدرن یا کلاسیک استفاده کنید.  تی وی روم را طراحی و آن را از پذیرایی جدا کنید.

چه قسمت هایی از ساختمان و خانه نیاز به بازسازی دارند؟

اصول بازسازی ساختمان

البته موارد ذکر شده برای بازسازی در مقیاس جدی تر است و تعویض پارکت یا نصب  کاغذ دیواری را شامل نمی شود. بازسازی شامل مراحل  زیادی در طراحی و در اجرا را شامل می شود با این وجود ذکر بعضی از این موارد خالی از لطف نیست .

طراحی دیوار 

در این مرحله نسبت به تقسیم بندی جدید فضاهای مورد نیاز اقدام میکنیم به نحوی که فضاهای مورد نیاز جدید را در بنای قدیم بتوانیم احداث کنیم در این مرحله توجه به محل عبور تاسیسات اصلی ساختمان و خطوط برق و رایزرهای افقی و عمودی ساختمان بسیار مهم است در هر صورت در این بخش نسبت به تفکیک فضاها و محدودیت های ان اقدام میشود 

طراحی کف 

در این بخش سعی میشود در هر فضا متناسب با همان قسمت کف واحد طراحی شود بطور مثلا کف آشپزخانه و یا حمام و سرویس بهداشتی یا کف ایوان یا تراس با قسمتهای اتاق و سالن پذیرایی کف سازی متفاوتی داشته باشند چراکه بعضی محل ها آبریز هستند و بعضی محل ها به اب نزدیک هم نمیباشند ، لذا در هنگام طراحی به تفکیک فضاها دقت شده و برای هرکدام میتوان کف مناسب طراحی نمود با متریال های مختلف .

نکته دیگری که در کف باید رعایت شود رنگ بندی است در این بخش از بازسازی میتوان از رنگهای روشن یا تیره استفاده نمود که بسته به سبک طراحی و کاربرد فضا میتواند متفاوت باشد . یکی از مواردی که در شرکت طراحی معماری ایوان دقت شده و به آن پرداخته میشود همین مسئله طراحی و رنگ بندی و تخصیص متریال های مناسب و به روز در این بخش میباشد

طراحی فضاهای بهداشتی

از جمله مواردی که در زمان حاضر خیلی به زیبایی و لاکچری بودن بازسازی کمک میکند همین بخش است . به نحوی که در سرویس بهداشتی یا حمام میتوان با اکسسری های متنوع و مد روز و کاشی و سرامیک های بسیار زیبا به این بخش یک روح جدید بخشید به نحوی که بیننده و یا میهمان ما در هنگام استفاده از این فضاها کاملا سورپرایز شود 

 طراحی فضا

در این بخش سعی میشود فضاهای مورد نیاز را از لحاظ نوع کاربرد طراحی نمود و نیازهای مختلف را در آن تعبیه نمود از جمله وجود کمد یا میز یا تخت یا تلویزیون و… یا در مواردی وجود کاناپه یا مبلمان خاص و لوسترها را در نظر گرفته و بسته به نیاز یک فضا طراحی میشود

 مراحل اجرا

کف سازی

معمولا مشتریان به دلیل سرد بودن سنگ و یا لک شدن سرامیک و موارد دیگر به پارکت یا پارکت لمینت روی می آورند که به کف خانه آسیب نمی زند و می تواند به راحتی جمع شود چون از هیچ گونه چسب یا مواد دیگر برای اتصال پارکت یا پارکت لمینت به کف استفاده نمی کنند ، چرا که به صورت کلیک به هم متصل می شوند. تعویض قرنیز های سنگی با قرنیو های ام دی اف و یا پی وی سی نیز دیگر مواردی هست که مشتریان برای خانه خود انجام می دهند 

دیوار کشی

در خانه های قدیمی که ترک روی دیوار ایجاد شده است دو راه را در مقابل قرار می دهد یک اینکه ترک ها را اصلاح کرده و برطرف کنیم تا به عنوان مثال دیوار را رنگ خاصی بزنیم ، یا اینکه ترک های دیوار را با کاغذ دیواری سنگ دکوراتیو پنل  سه بعدی پوستر دیواری و یا با ترفند های خلاقه بپوشانیم .

اجرای پوشش سقف 

این بخش شامل تعویض یا تغییرات در سیستم روشنایی یا کناف کردن سقف می شود که نسبت به طرح جدید میتوان از رابیتس کاری یا سقف کناف یا سقف کشسان و … و تکنولوژیهای جدید روز بهره برد

کابینت آشپزخانه

از موارد دیگری که معمولا مشتریان برای طراحی مراجعه می کنند طراحی کابینت آشپزخانه است به شکلی که در  با طراحی کجدد کابینت ها جلوه تازه ای به آشپزخانه می دهند. از وارد دیگری که در بازسازی و نوسازی آشپزخانه لحاظ می شود open  کردن آشپزخانه و برداشتن تیغه آن است به شکلی که کانتر داشته باشند و در رفت و آمد راحت تر باشند. بسته به کیفیت و طرح آشزخانه، لازم نیست که کل کابینت ها را عوض کنیم . گاهی می شود با تعویض در های کابینت جلوه جدیدی به آشپزخانه خود بدهیم.

 

تقویت سازه ای

بازسازی ساختمان تنها توجه به ظاهر ساختمان نیست بلکه عوامل سازه ای و تقویت آن از اهمیت بالایی برخوردار است.  شاید ما در مرحله بازسازی به ستونها یا تیرهایی برخورد کنیم که اسیب دیده یا فرسوده شده باشد در این زمان میتوان از روشهای کاشت بولت و یا کاشت میلگرد استفاده کرد که به ما امکان میدهد با قراردادن پلیت بتوانیم یک عضو مکمل یا یک عضو جدید به ساختمان با سازه بتنی اضافه کنیم.

اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان و خانه

قبل حین و یا بعد بازسازی ممکن است اشتباهاتی رخ بدهد که این اشتباهات هزینه هنگفتی را روی دست  کارفرما  می گذارد.  در ادامه این مقاله تصمیم داریم شمارا با  یکسری از اشتباهات رایج در بازسازی آشنا کنیم تا از هزینه های پیش بینی نشده این بازسازی  بکاهید.

  • مشورت نکردن با شرکت معماری معتبر

یکی از این اشتباهات مشورت نکردن با یک شرکت معماری معتبر است. شرکت معماری ایوان پروسه زمانی و هزینه های پیشرو برای بازسازی خانه را کاملاً شرح داده و شما را با تمامی مراحل آشنا می کند. بدین شکل شما می توانید زمان شروع و پایان بازسازی را بدانید و هزینه ها را مدیریت کنید.

  • عدم مدیریت صحیح هزینه بازسازی

دیگر از اشتباهات عدم مدیریت صحیح هزینه بازسازی است. در حین بازسازی ممکن است خرابی‌های پیش بینی نشده مانند لوله‌های پوسیده زیاد  پدیدار شوند که این مسئله هزینه های بیشتری را مطالبه می کند.
پس همواره قبل از شروع بازسازی بودجه خود را بیشتر از آنچه شرکت معماری شما می گوید، ببندید

  • انتظار نداشته باشید بازسازی عین برنامه پیش برود

 توقع نداشته باشید  که پروسه بازسازی طبق برنامه پیش برود هیچ کس خبر ندارد زیر یک دیواره ۳۰ ساله چه انباشتی از خرابی انتظار شما را می کشد. پس برنامه‌ایی که شرکت معماری ایوان به شما ارائه میدهد یک برنامه حدودی است که تلاش کارشناسان برآن خواهد بود که برنامه را به سرعت به سرانجام برسانند.

اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان و خانه

هزینه بازسازی و نوسازی ساختمان

هزینه بازسازی و نوسازی ساختمان بسته به اینکه کارفرما چه خواسته ای داشته باشد و ساختمان در چه شرایطی باشد بسیار متفاوت و پروژه محور است. با توجه به اینکه چه عملیات ساختمانی ای قرار است انجام دهیم نیاز به متخصصینی در حوزه های گوناگون داریم . شرکت معماری ایوان مفختر است که بهترین تیم اجرایی و تخصصی را در همه ی زمینه ها دارد که با هزینه ای مناسب بهترین کیفیت را ارائه می دهد.
قبل از اجرا لازم است قبل از اجرای ساختمان به نکاتی دقت کرد
قبل از انجام تمام عملیات ساختمانی که در آن نیاز به تخریب داریم لازم است که از تمامی سیستم های تاسیساتی و سازه ای اطلاع کافی داشته باشیم یا اگر نقشه های ساختمان موجود نیست از متخصص و کارشناس این حوزه کمک بگیریم 
کسب رضایت همسایگان در صورتی که باید عملیات ساختمانی اعم از تخریب سر و صدا و یا حمل مصالح ساخمانی از طریق راه پله ها را انجام دهیم ، خیلی به پیشرفت و عدم وقفه در کار کمک می کند . مسئله دیگر داشتن یک برنامه ریزی و پلن برای مدیریت پروژه است تا پروژه در بر طبق محاسبات تمام شود.
نکته آخر از فرایند های قبل از اجرا کسب مجوز بازسازی از شهرداری منطقه تان است.

خدمات طراحی بازسازی ایوان

بازسازی و نوسازی نیاز به یک تیم اجرایی در همه زمینه ها اعم از تاسیسات آب و فاضلاب ،برق ،بنایی و اجرایی که طیف گسترده ای هستند را شامل می شود. علاوه بر این، برای رسیدن به بهترین سازمان دهی و کیفیت فضایی نیاز به این هست تا از یک تیم طراحی مجرب کمک گرفته شود تا نگرانی بابت طراحی و بازسازی ساختمان‌مان نداشته باشیم . 
دفتر معماری ایوان خرسند است که می تواند تمام نیاز های کارفرما و مشتریان عزیز را در قالب یک مجموعه ارائه کند و در بخش فروشگاهی تمام نیازهای شما را در فروشگاه ایوان  به بهترین قیمت و متریال تامین کند تا نگرانی و دغدغه ای بابت بازسازی ساختمان خود نداشته باشید.