بهترین زمان برای واکس پارکت لمینت هر چند وقت یک‌ بار است ؟

بهترین زمان برای واکس پارکت لمینت هر چند وقت یک_ بار است ؟

ابتدا بهتر است در راستای تعیین بهترین زمان واکس پارکت لمینت، در مورد پارکت لمینت صحبت کنیم که چیست و برای کدام قسمت از منزل استفاده می‌شود؟ پارکت لمینت، کفپوشی است که جهت پوشش کف ساختمان به کار می‌رود. قطعاً داشتن هر وسیله‌ای در منزل نیاز به مراقبت و تمیز کردن دارد. همچنین وجود پارکت لمینت یا هر نوع کفپوش دیگر در خانه نیز نظافت و مراقبت مربوط به خود را می‌طلبد که بهتر است با شرایط نگهداری آن آشنا باشیم. به همین منظور در ادامه‌ی مقاله قصد داریم بهترین زمان واکس پارکت لمینت را که یکی از عوامل مراقبت و نگهداری از این کفپوش است بررسی کنیم.

برای خرید پارکت لمینت و اطلاع از پارکت لمینت قیمت کلیک کنید

بازسازی ساختمان با ایوان

انواع پارکت لمینت

واکس پارکت لمینت چیست؟

همانطور که گفته شد یکی از اصول حفاظت و مراقبت از پارکت لمینت، استفاده از واکس پارکت لمینت است. همواره لازم است قبل از خرید و استفاده از هر محصول کاملاً در مورد آن، نحوه‌ی استفاده و محاسن و عیوب آن تحقیق کنیم. جهت این امر، ابتدا به تعریف واکس پارکت لمینت می‌پردازیم. این واکس، جهت پولیش یا براق‌کردن پارکت لمینت به کار می‌رود. همان‌گونه که مشخص است می‌توان از آن برای درخشان شدن و زیبایی پارکت لمینت استفاده کرد. لازم به ذکر است که این واکس مخصوص پارکت لمینت است . پس از اینکه با این واکس آشنا شدیم؛ اکنون قبل از بررسی بهترین زمان واکس پارکت لمینت، لازم است در مورد روش استفاده و کاربرد آن نیز صحبت شود.

بیشتر بخوانید : روغن کاری پارکت لمینت

نحوه‌ی استفاده از این واکس

پس از خرید واکس پارکت لمینت برای کفپوش‌های منزل خود باید اطلاعاتی در مورد نحوه‌ی کاربرد آن داشته باشید تا به درستی از محصول استفاده کنید و خانه‌ای با کفپوش‌هایی زیباتر و براق‌تر داشته باشید. در زیر شما را با این مورد نیز آشنا خواهیم کرد.
⦁ ابتدا تمام وسایل از جمله: فرش، مبلمان، میز و… را از روی کفپوش جمع کنید.
⦁ قبل از اجرای واکس پارکت لمینت‌ باید سطح کفپوش را به طور کامل تمیز کرده و عاری از هر گونه کثیفی و گرد و غبار باشد.
⦁ پس از اینکه به خوبی سطح از آلودگی‌ها پاک شد، با استفاده از یک شامپویی که مخصوص این کار است، پارکت لمینت‌ها را تمیز کنید.
⦁ بعد از آن باید اندکی صبر داشته باشد و اجازه دهید که سطح کفپوش خشک شود.
⦁ قبل از اجرای واکس باید دقت داشته باشید که به خوبی گالن حاوی واکس را تکان دهید و سپس کمی از آن را بر روی بخش کوچکی از پارکت لمینت امتحان کنید.
⦁ پس از تست مقداری از واکس پارکت لمینت، اکنون می‌توانید واکس را بر روی طی نخی یا یک پارچه از جنس نخ بریزید و کفپوش را با آن تمیز و درخشان کنید.
⦁ باید پس از مدت زمان 10 دقیقه سطح را با یک دستمال یا پارچه نخی تمیز، پاک کنید.
⦁ نکته‌ی مهم آخر این است که تقریباً باید یک ساعت از رفت و آمد بر روی کفپوش اجتناب شود.
غالباً کاربرد هر محصول مزایا و معایب خاص خودش را دارد. قاعدتاً واکس پارکت لمینت نیز از این قاعده مستثنی نیست که در زیر به بررسی آن پرداخته شده است. البته پیشنهاد می‌شود به قسمت عیوب این واکس توجه‌ی بیشتری داشته باشید تا به اشتباه محصول را خرید و استفاده نکنید

بیشتر بخوانید: دلایل باد کردن پارکت لمینت چیست

محاسن استفاده از این واکس

⦁ یکی از مزیت‌هایی که در مطالب بالا نیز به آن اشاره شد، درخشان شدن سطح پارکت لمینت است. این کفپوش‌ها در اثر تردد و رفت‌و‌آمد، به مرور زیبایی و جلوه‌ی اولیه‌ی خود را از دست می‌دهند به همین دلیل استفاده از واکس پارکت لمینت می‌تواند به کسانی که از کفپوش برای پوشش کف خانه استفاده کرده‌اند، کمک قابل توجه‌ای کند.

⦁ علاوه بر زیبا و درخشان ساختن کفپوش، واکس پارکت لمینت به دلیل ایجاد و تشکیل یک لایه‌ی اضافی بر روی سطح کفپوش؛ از نفوذ نم، رطوبت و همچنین گرد و خاک به لایه‌های زیرین و پایینی خود جلوگیری می‌کند. به عبارت دیگر می‌توان گفت برای لایه‌های زیرین خود به عنوان یک محافظ عمل می‌کند.

بیشتر بخوانید : آسیب زدن موریانه به پارکت لمینت

عیوب استفاده از واکس پارکت لمینت

همانگونه که در موارد فوق بیان شد، محاسن این محصول شامل: ایجاد زیبایی، درخشان شدن و عدم نفوذ رطوبت بود اما اکنون باید دید عیب واکس پارکت لمینت چیست؟

⦁ در واقع باید گفت عیب بزرگ واکس پارکت لمینت هنگامی است که به صورت اشتباهی برای پارکت که نوعی دیگر از کفپوش است استفاده شود. پس باید برای هر کفپوش واکس مربوط و مخصوص آن را به کار برد تا نتیجه‌ی عکس حاصل نشود.

⦁ از عیوب دیگر واکس پارکت لمینت نیز می‌توان به این مورد اشاره کرد که امکان دارد بر روی پارکت لمینت رنگ طوسی و سفید، رنگ واکس تغییر کرده و به زردی بزند. البته می‌توان با تکرار مجدد واکس مشکل را حل کرد. پیشنهاد می‌شود برای این موارد جهت کسب اطلاعات بیشتر، با افراد ماهر و با تجربه در این زمینه مشورت شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای تمیز کردن پارکت لمینت

واکس پارکت لمینت

سایر نکات مراقبت از پارکت لمینت

برای مشخص شدن بهترین زمان واکس پارکت لمینت در ابتدا باید دید اجرای این واکس به چه عواملی بستگی دارد. در زیر به آن ها اشاره شده است:

⦁ در مکان‌های عمومی مانند:

ادارات و شرکت‌ها در اثر تردد بسیار و مداوم، کفپوش دیگر زیبایی، براق و درخشان بودن سابق را ندارد. این هنگام زمان اجرای واکس پارکت لمینت است.

⦁ در خانه‌ها نیز به طور مثال اگر چند سال از نصب این کفپوش می‌گذرد و از واکس استفاده نکرده اید، بهتر است از واکس پارکت لمینت استفاده کنید تا زیبایی را مجدداً به منزل خود بیاورید.

پیشنهاد مقاله: روشهای رفع صدا و جیر جیر پارکت لمینت

بهترین زمان برای واکس پارکت لمینت هر چند وقت یک‌بار است؟

پس از نصب پارکت لمینت بهتر است به طور میانگین هر یک سال یک دفعه یا هر دو سال یک‌بار کفپوش را واکس بزنید. می‌توان برای آگاهی دقیق‌تر از این امر، از نصاب‌های کفپوش پارکت لمینت یا افراد متخصص این حوزه کمک و مشاوره گرفت.

امیدواریم که از خواندن این محتوا، جهت مشخص شدن بهترین زمان واکس پارکت لمینت لذت برده باشید و مطالب خوبی ارائه شده باشد. همچنین بتوانید از آن به منظور کاربرد واکس برای کفپوش‌های خود استفاده کنید.

امتیاز دهید

۱ thoughts on “بهترین زمان برای واکس پارکت لمینت هر چند وقت یک‌ بار است ؟

  1. اشتراک ها: انتخاب پارکت لمینت آشپزخونه | فروشگاه ایوان | انتخاب مناسب ترین پارکت لمینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *