20 ویلا منحصر بفرد دنیا


ویلاهای برتر دنیا
ویلاهای برتر دنیا

20 ویلا لاکچری منحصر به فرد که جهان معماری را تکان داد
طراحی و ساخت ویلا: ویلاها نمادی از سعادت و موقعیت والای مالی در سرتاسر جهان از دریای کارائیب تا شبه قاره هند، از اروپا تا آفریقا، از قاره آمریکا تا جزایر اقیانوس آرام؛ هستند. طراحی ویلا بسیار متنوع است و این تنوع شامل طیف وسیعی خانه‌های ییلاقی، خانه‌های درختی، اقامتگاه‌های مدرن و کاخ مانند هم می‌شود.

 

زمانی که به عنوان یک مهندس معمار تصمیم میگیرید که ویلایی را طراحی کنید؛ اولین چیزی که به ذهنتان خطور میکند، خلاقیت است. یکی بهترین راه‌های برای اطلاع از ناب‌ترین ایده‌های طراحی ویلا به شکل خلاقانه، مشاهده عکسهای بهترین و زیباترین ویلاهای جهان است. ما در این مقاله از ایوان قصد داریم شما را با 30 نمونه از زیباترین و خلاقانه ترین ویلاهای جهان آشنا کنیم. بنابراین اگر قصد طراحی ویلا و حتی سفارش آنرا دارید؛ میتوانید در ابتدا نگاهی به این مقاله بیاندازید.

ویلاهای برتر دنیا

 بسیاری از افراد زمانی که تصمیم میگیرند ساخت ویلایی را شروع کنند، مساله مهم برای آنها لوکس بودن ویلایشان است.  داشتن ویلا لاکچری با ظاهر لوکس تا حد زیادی در گرو بودجه شماست. اما اگر بودجه کمی دارید، اما لوکس بودن ویلا یکی از فاکتورهای مهم برای شماست؛ نگران نباشید، چرا که معماران خلاق شرکت طرح معماری ایوان میتوانتد با اجرای ترفندهای خلاقانه با میزان بودجه کم ویلای لوکس و مدرنی را برای شما طراحی کنند.

ویلاهای برتر دنیا

1.ویلای قلعه Esperance


این ویلا در واقع یک قلعه قرون وسطایی است که در زبان فرانسه، نام آن قلعه است. این قلعه بازسازی شده و به یک ویلای مبله تبدیل شده است. صادقانه بایستی گفت هیچ چیزی نمیتواند مانند این قلعه و اتاق‌های بزرگ اش ارزش سرمایه گذاری داشته باشد. اگر شما هم یکی از عاشقان این قلعه‌های قدیمی هستید و آرزو میکنید که ای کاش قلعه‌ای داشتید و آن را تبدیل به یک ویلا لاکچری می‌کردید ما به شما میگوییم که نگران نباشید؛ شما می‌توانید با الهام گرفتن از معماری این خانه ییلاقی از یک مهندس معمار بخواهید ویلایی به سبک قلعه‌های فرانسویان قرون وسطی را برای شما بسازد.

ویلاهای برتر دنیا

ویلاهای برتر دنیا

2. ویلای باستانی


این ویلا در مزارعی که نقاش بزرگ "ونسان ونگوک" روزی در آنها پرسه زده و آثار بزرگی را خلق کرده ساخته شده است. در یک جمله میتوان گفت که "ویلای باستانی" تکراری عالی از هنر اوست. فضای داخلی این ویلای باستانی به رنگ پاستیلی رنگ آمیزی شده است. مبلمان داخل ویلا، وسایل چوبی قدیمی و منبت‌کاری شده هستند که به سبک فرانسوی ساخته شده اند.

ویلاهای برتر دنیا

3. ویلای مزرعه حال


این خانه به ظاهر ساده یک خانهء ویلایی دیگر به سبک قرون وسطا است که در میان تپه‌های کامبریا واقع شده است. اگر به زندگی در حومه شهر یا یک خانه ییلاقی علاقه‌مند هستید، این ویلا بدون شک میتواند الهام بخش برای ساخت ویلایی منحصر به فرد برای شما باشد. پنجره‌های بزرگ این ویلا برای ورود نسیم و نور خورشید بسیار مناسب هستند.

بنابراین اگر قصد دارید ویلایی شبیه به ویلای "مزرعه حال" در یک منطقه خصوصی داشته باشید، میتوانید از پلان این ویلا الهام گرفته و پنجره‌های بزرگ و قدی برای آن بسازید تا نسیم و نور به فراوانی وارد فضای داخلی ویلایتان بشود.

ویلاهای برتر دنیا

ویلاهای برتر دنیا

ویلاهای برتر دنیا

4.  طراحی ویلا | ویلای اسپینینترمین


ساخت ویلا به سبک معماری قرون وسطا در اروپا طرفداران بسیار زیادی دارد. استفاده گسترده از چوب و سنگ، شخصیتی قدیمی،؛ لوکس و گسترده به فضای داخلی ویلا میبخشد. ساخت ویلا به سبک ویلاهایی همانند ویلای "اسپینینترمین" زیبایی و جذابیت خاصی همانند سفر در زمان و بازگشت به گذشته برای شما ایجاد خواهد کرد.

ویلاهای برتر دنیا

5. ویلای پُلتی


اقلیم و آب و هوای مدیترانه‌ایی واقعا خوش‌آیند ترین آب و هوا برای گذران تعطیلات و روزهای آخر هفته است. اینکه در محاصره آب و هوای خوش کوهستانی، محصولات تازه باغی و چشم انداز زیبای دریاچه ایی خوش رنگ باشیم، باعث قلیان حس زندگی و نشاط در ما خواهد شد. ساخت ویلایی شبیه یه ویلای "پُلتی" تجربه‌ایی کم نظیر برای شما به ارمغان میاورد که فقط ویلایی شبیه به این قادر به ایجادشان خواهد بود.

ویلاهای برتر دنیا

6. کاخ های هندی


کاخ‌های باستانی هندی همواره یکی از جاذبه‌های گردشگری برای توریستهای خارجی بوده است. تقارن، نقش و نگارهای دقیق، تزئینات معماری با رنگهای گرم و لاکچری نمایی به یاد ماندنی در ذهن بسیاری از افراد به جای گذاشته است. اگر شما هم یکی از طرفداران ویلاهای سبک هندی هستید، می‌توانید از یک مهندس معمار بخواهید که ویلایی دقیقا با همین سبک را برای شما طراحی کند. استفاده از سنگهای حکاکی شده و یا ستونهای کار شده آماده باعث میشود که ساخت این قبیل ویلاها با سرعت بیشتر و بالاتری به همراه باشد. استفاده از مبلمانی به سبک قدیمی با پایه‌های برنجی میشود که ویلای شما سلطنتی به نظر برسد.

ویلاهای برتر دنیا

ویلاهای برتر دنیا


7.   ویلا یونانی تینوس


ویلاهای ساحلی یونان معماری منحصر به فرد و استثنایی دارند. خانه‌های سفید رنگ یونان در اطراف صخره‌های سنگی ساخته شده‌اند و تضادی بین سفید و خاکستری ایجاد میشوند. این ویلاها شباهت زیادی به کارت پستال‌های یونانی دارند. طراحی داخلی این خانه‌ها بشدت نفس گیر و زیبا است. اگر خواهان داشتن ویلایی زیبا و منحصر به فرد به سبک یونانیان هستید میتوانید نمای سفید رنگ برای ویلایتان انتخاب کنید.

ویلاهای برتر دنیا

8. ویلای ترویل یونان


این ویلا، ویلایی باشکوه و با عظمت است که در سواحل آمالفی پوزیتانو، ایتالیا واقع شده است. این ویلای زیبا و مجلل بر روی یک صخره و دقیقا رو به دریا ساخته شده است. معماری این ویلا شما را به شدت به یاد ویلاهای سانتورینی یونان می اندازد، ویلایی با دیوارهای سفید و دریاهای آبی فراتر از ساحل. اگر شما هم قصد ساخت ویلایی مشابه در ساحل را دارید، استفاده از پلان این ویلا برای الهام گرفتن بسیار نتیجه خوبی در بر خواهد داشت. ساخت ویلا در چنین ناحیه‌ایی،سایه‌های درخشان و لاجوردی به همراه نور سفید، ویلایی استثنایی برای شما ایجاد میکند.

ویلاهای برتر دنیا

9. ویلای کلبه سفید ترکیه‌ایی


این ویلا از جمله ویلاهایی است که سبک ساخت آن ترکیبی از سنت و مدرنیسم است. دید ابدی از چشم انداز فوق العاده زیبا به سواحل کالکان ترکیه، این ویلا را بسیار منحصر به فرد کرده است. هم نمای داخلی و هم بیرونی این ویلا با رنگ سفید تزئین شده است. ساخت ویلای کلبه سفید، میتواند بسیار الهام بخش باشد. با ساخت ویلایی به مانند این میتوانید تا ابد به این موضوع که ویلایی بسیار زیبا دارید، بی اندیشید.

ویلاهای برتر دنیا

10. کلبه ریاست جمهوری در موزامبیک


 این ویلای لاکچری که به سبک کلبه ساخته شده است، مستقیما شما را وارد جزیره ایی نیلگون و بسیار زیبا خواهد کرد. سقف این ویلا از جنس کاه و گیاهان خشک است، به نظر لاکچری و بی‌مصرف میرسد؛ اما حقیقتاً این سقفها بسیار محکم ساخته شده اند. شما میتوانید از طرح این ویلا برای ساخت ویلایی منحصر به فرد در سواحل شمال ایران استفاده کنید. این ایده برای افرادی که به دنبال دوری از هیاهو و تجملات ظاهری هستند بسیار مناسب است.

ویلاهای برتر دنیا

11.  ویلای آب در کاستاریکا


ساخت ویلا لاکچری یه سبک بالیایی همیشه یکی از پرطرفدارترین انواع سبکهای ویلا هستند. استفاده از چوب های مخصوص آسایی برای ساخت پرگولا و آلاچیق در ویلایتان میتواند به شما برای داشتن یک ویلای بالیایی کمک کند. شما هم اگر یکی از طرفداران سبک بالیایی(جنوب شرق آسیا) هستید میتوانید از این ویلا الهام بگیرید. از پارچه‌های آسیایی، اشیا و صنایع دستی آسیای جنوب شرقی به دفعات در دکوراسیون داخلی ویلاتان استفاده کنید.

ویلاهای برتر دنیا

12.  ویلا پناهگاه چشم طلایی


این خانه ییلاقی معروف، که سابقاً متعلق به نویسندهء داستان‌های معروف جیمز باند بوده است هم اکنون قسمتی از مجموعه ویلاهای لاکچری جامییکا است. منظره روبه رویی این ویلا مجاور با آبهای نیلگون آبگیر روبه رو است. تمامی کلبه‌‎‌ها و ویلاهای این ناحیه طراحی منحصر به فردی دارند و ارزش چندبار دیده شدن را نیز هم. شما میتوانید از طراحی منحصر به فرد ویلاهای این ناحیه الهام بگیرید

ویلاهای برتر دنیا

این ویلا یکی از مثالهای مهم برای این است که به شما نشان بدهیم که خانه های درختی فقط برای کودکان نیستند. شما میتوانید برای ساخت چنین ویلایی از تخیلات دوران کودکیتان استفاده کنید و ظاهری مدرن به آن بدهید. درساخت این ویلا از متریال چوب و شیشه به فراوانی استفاده شده است. پنجره‌ها و سقفی شیشه‌ایی نمایی منحصر به فرد برای این ویلا ایجاد کرده‌اند.یکی از ویژگی‌های جالب این ویلا دید 360 درجهء آن به اطراف است. میتوانید برای پنجره‌های چنین ویلایی از شیشه‌های مخصوص استفاده کنید که حریم خصوصی شما نیز حفظ شود.

ویلاهای برتر دنیا

14. ویلای خانه درختی رازآلود


اگر شما به  طراحی ویلا درختی علاقه مند هستید، مطمئناً میتوانید از این خانه درختی سنتی ایده های خوبی را بگیرید. این ویلا ظاهری چندان لوکس و یا لاکچری ندارد، اما چارچوب زیبای آن ظاهری منحصر به فرد به ویلا بخشیده است. چارچوب و اسکلت این ویلا چوبی است و ظاهری غیر معمول دارد، ظاهر غیر معمول آن تا حد زیادی توانسته منظره‌ای خارق العاده در محیط ایجاد کند. ویلای درختی برای بسیاری از افراد زیبا و خارق العاده هستند. شما هم اگر خواهان داشتن یک ویلای درختی هستید؛ میتوانید از این ویلا الهام بگیرید.

ویلاهای برتر دنیاویلاهای برتر دنیا


15. ویلای کلبه ییلاقی


نظرتان درباره یک ویلای چوبی، خارق العاده لوکس چیست؟ این ویلا در کوهای آلپ اتریش در زمینی که از یک طرف به کوه و از طرف دیگر به دره مشرف است، ساخته شده است. بنابراین اگر به دنبال داشتن ویلایی لوکس در نزدیکی کوهای برفی هستید، مطمئناً میتوانید از ساخت این ویلا ایده بگیرید. به نظر میرسد که سپری کردن تعطیلات زمستانی در چنین جای زیبایی میتواند منحصر به فرد ترین خاطرات را برای افراد به جای بگذارد.

ویلاهای برتر دنیا

16. ویلای سندیبو


طراحی ویلا سندپیو نسبت به ویلاهای اطرافش در اوکاوانگو طراحی منحصر به فردتر و شناخته شده‌‌تر است. برای طراحی این ویلا از متریال طبیعی، حصیر و چوب استفاده شده که این سازه چیزی جدای از چشم انداز جنگلی نباشد. انعطاف پذیری متریال مورد استفاده برای ساخت این خانه باعث شده که ظاهر آن شبیه یک پنگولین شود. پنل‌های خورشیدی داخل ویلا باعث شده‌اند که ویلا روشنتر و پایدارتر از سایر ویلاهای اطراف به نظر برسد. بنابراین اگر میخواهید ویلایی زیبا، خاص و سازگار با محیط زیست داشته باشید میتوانید از طراحی این ویلا ایده بگیرید.

ویلاهای برتر دنیا

17. ویلای درختی جاشوآ 


از ظروف مخصوص حمل و نقل فولادی یک ویلای منحصر به فرد بسازید! این ایده در ابتدا امر کمی عجیب و حتی غیرقابل تحمل به نظر میرسد، اما به طرز عجیبی موثر است. برای مثلا برای ساخت ویلای جوشوآ از ظروف حمل  و نقل فولادی برای ساخت یک خانه مدولار در وسط کویر کالیفرنیا بهره گرفته شده است. فضای داخلی و بیرونی ویلا به رنگ روشن درآمده است که از بازتاب نور و گرما جلوگیری شود. همچنین میتوانید پشت بام ویلا را مجهز به پنلهای خورشیدی بکنید تا از اتلاف انرژی به مقدر زیادی جلوگیری کنید. ساخت ویلا فقط مخصوص مناطق خوش آب و هوا و جنگلی نیست بلکه گاهی مناطق کویری و خشک نیز محیط مناسبی برای ساخت و ساز هستند.

ویلاهای برتر دنیا

18. ویلای خانه شیشه‌ایی


یکی از شگفت انگیزترین ویژگی های معماری مدرن، گنجاندن المانهای طبیعی در معماری و یا به عبارتی ساخت چیزهای طبیعی بدون آسیب رساندن به طبیعت است. این ویلای شیشه‌ایی یکی از نمونه‌های بارز ساخت ساز بدون آسیب رساندن به طبیعت است. سازه ویلا دورتا دور درختی ساخته شده است. ساختمان طوری ساخته شده است که امکان رشد و تنفس را به این درخت میدهد. به نوعی میتوان این ویلا را به مانند یک خانه درختی به همگان معرفی کرد. شما هم اگر یک ویلای مدرن و دوستدار طبیعت میخواهید، میتوایند از این ویلا الهام گرفته و ساختمانی شیشه‌ایی در اطراف یک درخت را به عنوان ویلا برای خودتان طراحی کنید.

ویلاهای برتر دنیا

 

19. ویلای مسی


طراحی ویلا مسی"فلز مس" ویلای بینظیری است که در ساحل ساخته شده و شبیه هیچ ویلای دیگری نیست. این ویلا نه بر روی زمین بلکه در دل زمین ساخته شده است. شاید در نگاه اول این ویلا شما را به یاد خانه‌های هابیتهای فیلم "ارباب حلقه‌های" بیاندازد. از برخی از جهات و زوایا ویلا ناپیدا به نظر میرسد؛ به دلیل اینکه ویلا دارای یک سقف گنبدی شکل پوشیده ازچمن  و گلهای وحشی شده است که به ظاهر ویلا، شکلی تپه مانند میدهد. 

 از ساخت این ویلا به عنوان یک پروژهء سازگار با محیط زیست یاد میشود. انرژی این ویلا از پنلهای خورشیدی تامین میشود. نکته جالب درباره این ویلا این است که سقف پوشیده از چمن آن باعث کاهش انرژی تا حدود 50 درصد میشود. بنابراین شما هم میتوانید با الهام از ساخت این ویلا، در آینده صاحب ویلایی منحصر به فرد با خاصیت کاهش انرژی شوید. 

ویلاهای برتر دنیا

20. ویلای والس سوئیس


ویلای والس نمونه دیگری از انواع ویلاهای لوکس زیر زمینی است. این ویلا در کنار چشمه‌های آب گرم والس ساخته شده است. در واقع این ویلا طوری ساخته شده که دسترسی مناسبی به چشمه‌های آب گرم داشته باشد. ساخت ویلاهای زیر زمینی بسیار ارزانتر از ویلاهایی که بر روی زمین ساخته میشوند برای شما تمام خواهد شد. بنابراین اگر مسئولان محلی اجازه  لازم برای ساخت ویلای زیر زمینی را میدهند شما میتوانید ویلایی منحصر به فرد در دل زمین برای خودتان بسازید. این ویلا در دل زمین از فلز، چوب و بتن ساخته شده است. نمای بیرونی این ویلا نمایی کاسه مانند دارد که توهمی از عمق و خاص بودن را به خانه اضافه میکند. به طور کلی ساخت ویلاهای زیر زمینی ایده خارق العاده‌ایی هستند که شما را از هیاهوی بیرون به آسایشی مثال زذنی میرسانند.

ویلاهای برتر دنیا


در این مقاله با20 ویلای منحصر به فرد در جهان که به نوعی الهام بخش طراحان ویلا در سرتاسر دنیا هستند؛ آشنا شدید. شما هم اگر قصد دارید که صاحب ویلایی زیبا با طراحی بی مانند شوید؛ میتوانید به شرکت طرح معماری ایوان مراجعه کنید. شرکت ایوان با بیست سال سابقه درخشان در زمینه طراحی و معماری آماده ساخت ویلا متناسب با نوع اقلیم منطقه در سرتاسر ایران است. برای دریافت مشاوره  رایگان در زمینه طراحی ویلا بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ویلاهای برتر دنیا