بهترین چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی

بهترین چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی

بهترین چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی

امروزه با توجه به مساله کم آبی اکثر صاحبان حیوانات خانگی ترجیح می‌دهند از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی استفاده کنند. به نظر می‌رسد چمن مصنوعی در حال حاضر گزینه مناسب‌تری از چمن طبیعی است چون نیاز به آبیاری ندارد و در تمام طول سال سرسبز و زیباست. با این حال اکثر مردم نگرانی‌ها و سوالاتی در مورد بهترین چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی خود دارند.

برای خدمات طراحی رستوران،طراحی باغ رستوران کلیک کنید
دلیل اول استفاده از چمن مصنوعی پنجه‌های تیز پت شماست، حیوانات خانگی به ویژه سگ‌ها آسیب‌های زیادی به چمن طبیعی وارد می‌کنند، سگ‌ها دوست دارند زمین را حفر کنند و از کندن تونل بسیار لذت برده و علاقه زیادی به کندن زمین و زیر و رو کردن چمن باغچه دارند، اما این کار باعث ایجاد نقاط و حفره‌های خالی در چمن طبیعی خواهد شد . همچنین در روزهای بارانی چمن خیس را تکه‌تکه کرده و برای خود حمام گل درست می‌کنند. از طرفی با این کار پنجه‌های آنها گل‌آلود شده و آلودگی را به نقاط دیگر انتقال می‌دهند.

پیشنهاد مقاله مزایا و معایب روف گاردن را بدانید کلیک کنید

بذرپاشی، کاشت مجدد و ترمیم چمن کار چندان آسانی نیست، شاید حتی بهتر باشد بگوییم کاری بیهوده‌ای است، زیرا نمی‌توان این موجودات را از رفتن به محوطه بذرپاشی شده منع کرد. همچنین بذرپاشی و کاشت چمن طبیعی نیاز به مراقبت، سم‌پاشی و کشتن آفت‌ها دارد و برای صاحبان پت‌ها این امر غیرممکن است زیرا این حیوانات هرچیزی را با بینی خود استشمام می‌کنند و این تهدید جدی برای سلامتشان است.
بنابراین اشخاصی که از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند ترجیح می‌دهند چمن مصنوعی را انتخاب کنند تا هم از زیبایی بصری آن بهره ببرند و هم از دردسرها و چالش‌های چمن طبیعی با حیوانات خانگی خلاص شوند.
دلیل دوم مزیت چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی برای پت‌ها، نحوه دفع فضولات آن‌هاست. اکثر مردم گمان می‌کنند استفاده سگ‌ها از چمن مصنوعی به عنوان دستشویی اختصاصی باعث ایجاد دردسر برای آن‌ها خواهد شد، اما چمن مصنوعی برای سگ‌ها بهتر از چمن طبیعی است به این خاطر که چمن مصنوعی زرد نمی‌شود، نیاز مداوم به کوتاه کردن ندارد و می‌توانید به راحتی برای حذف بوی چمن از محصولات خوشبو کننده استفاده کنید. ادرار سگ حتی بدتر هم هست زیرا بر خلاف مدفوع که در بدترین حالت بدبو است، ادرار سگ دارای نیتروژن بالایی است و باعث سوختن ریشه‌های چمن طبیعی شده و در بین چمن قسمت‌های مرده ایجاد می‌کند و چمن برای همیشه از بین خواهد رفت و هرگز در آن نقطه چمنی رشد نخواهد کرد.  تنها در صورتی اصلاح آن امکان‌پذیر است که خاک آن ناحیه را جایگزین کرده و سگ را از آن حیاط خارج کنید. اما چمن مصنوعی برعکس چمن طبیعی ادرار و ضایعات حیوانات را جذب نکرده و ادرار حیوانات مانند آب از چمن مصنوعی عبور خواهد کرد، درنتیجه مشکلی پیش نخواهد آمد. همچنین می‌توانید فضولات حیوانات را به آسانی از روی سطح چمن پاک نموده و چمن را بدون هیچ نگرانی شست و شو دهید تا از بو گرفتن آن جلوگیری شود. در شرایطی که فضولات حیوان خانگی بر روی چمن مصنوعی ریخته شود شما می توانید با برداشتن فضولات و شست و شوی چمن توسط آب از ایجاد لکه و بو گرفتن چمن مصنوعی جلوگیری نمایید.

پیشنهاد مقاله آموزش نصب چمن مصنوعی کلیک کنید

حتی با استفاده از مواد پاک‌کننده خانگی می‌توانید چمن مصنوعی را ضدعفونی کنید. برای این کار از مخلوط آب و صابون و یا مخلوط آب جوشیده، سرکه سفید و جوش شیرین در محل مورد نظر استفاده کنید. این ترکیبات به این علت که شیمیایی نیستند مضرات کمتری نسبت به مواد شیمیایی برای حیوانت خانگی دارند. دقت داشته باشید که هرگز از شوینده‌های قوی اسیدی یا قلیایی مانند سفید کننده‌ها و وایتکس استفاده نکنید. چون این پاک کننده‌ها نه تنها به چمن مصنوعی آسیب زیادی می‌رسانند بلکه برای حیوانات خانگی بسیار مضر هستند.
دلیل دیگر بهتر بودن چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی، دشواری محافظت از چمن طبیعی در برابر حشرات است،  یک دلیل رایج ویروسی، سمی و یا انگلی بودن برخی موجودات زنده است؛ باید بدانید که استفاده از آفت‌کش‌ها و سم‌پاشی چمن می‌تواند خطر بسیار جدی برای حیوانات خانگی محسوب شود، از سوی دیگر در برخی تحقیقات نشان داده شده‌است که مورچه‌ها، کک، کنه و حتی مارها تمایلی به زیستن در چمن مصنوعی ندارند، با استفاده از چمن مصنوعی تمامی این مشکلات بر طرف شده و دردسرهایی از این قبیل دیگر وجود نخواهد داشت و فضای سالم‌تری برای حیوانات خانگی فراهم گشته و خیال راحت و حس آرامش برای دارندگان حیوانات خانگی فراهم می‌شود.

پیشنهاد مقاله نگهداری از چمن مصنوعی کلیک کنید

بهترین چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی

  • چرا چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی مناسب است؟

نگهداری از چمن طبیعی با حیوان خانگی برای شما دردسرهای زیادی ایجاد خواهد کرد. زیرا به صورت کلی حیوانات خانگی به ویژه سگ‌ها آسیب بسیاری به چمن طبیعی می‌زنند. ادرار حیوانات به خاطر املاحی که دارد، باعث از بین رفتن چمن طبیعی می‌شود. حیوانات خانگی و سگ‌ها در هر نقطه‌ای بر روی چمن طبیعی ادرار و مدفوع می‌کنند. این امر به چمن‌های شما آسیب وارد خواهد کرد، ادراشان چمن را سوزانده و آن را زرد می‌کند و منظره‌ نازیبایی ایجاد می‌کند. تمیز کردن آن هم آسان نیست. در هوای بارانی چمن‌ها را تکه‌تکه کرده و حمام گل ایجاد می‌کنند، همچنین با پنجه‌هایشان در زمین سوراخ حفر کرده و باعث بوجود آمدن منظره‌ای نه چندان زیبا و ناخوشایند خواهد شد. بذرپاشی و کاشتن مجدد قسمت‌های آسیب‌دیده هم کاری بیهوده خواهد بود، چرا که نمی‌توان حیوانات را از رفتن به محوطه‌های ترمیم شده منع کرد، از سوی دیگر مساله کوددهی و استفاده از مواد شیمیایی جهت ضدعفونی چمن تازه هم برای حیوانات خانگی خطرناک است، چرا که این حیوانات عادت دارند مدام با بینی خود هر چیزی را استشمام کنند و این مواد برای سلامت آن‌ها مضر است. از سوی دیگر بعضی کودها برای برخی حیوانات خانگی حساسیت ایجاد می‌کنند و حتی در مواردی ممکن است باعث مسمومست آنها شده یا در طولانی مدت مشکلات مزمن تنفسی برایشان ایجاد کند. در نتیجه استفاده از چمن مصنوعی راحت‌تر بوده و هیچ تهدید و خطری برای حیوانات خانگی ایجاد نمی‌کند.
همچنین نگهداری از چمن طبیعی پر هزینه‌ است، اما برای نگهداری از چمن مصنوعی کافی است آن را بشویید. این کار بسیار آسان است و نسبت به نگهداری از چمن طبیعی آب کمتری مصرف خواهید کرد. مضاف بر اینکه حیوانات خانگی اغلب گل، مو، خزه و چمن‌های طبیعی کنده شده را با پنجه‌هایشان به داخل خانه آورده و موجب انتقال آلودگی به درون منزل می‌شوند.

بهترین چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی

  • ویژگی‌های چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی

جنس چمن مصنوعی

نکته مهمی که زمان انتخاب و خرید چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی بخصوص سگ‌ها باید مد نظر داشته باشید جنس چمن مصنوعی و میزان سفتی و سختی آن است. سخت‌ترین نوع پلاستیک بکار رفته در تهیه چمن مصنوعی نایلون است. با دوام‌ترین و در مقابل عوامل خارجی مقاوم‌ترین چمن مصنوعی را از این جنس تولید می‌کنند
بهتر است زمان انتخاب چمن مصنوعی بهترین نوع آن که از نایلون ساخته شده است را تهیه کنید، زیرا در برابر استفاده مکرر، فضولات حیوانات، سنگینی و غیره دوام بالایی دارد.

آیا چمن مصنوعی سمی است؟

از بزرگ‌ترین نگرانی‌های افراد در زمینه ترکیبات به کار رفته در چمن مصنوعی و احتمال سمی بودن آن است. صاحبان حیوانات خانگی نگران رنگ‌های غیرمجاز و سرب در تهیه و تولید چمن‌های مصنوعی هستند. اگر چمن مصنوعی خود را از فروشگاه معتبری خریداری کنید خیالتان بابت استاندارد بودن آن راحت باشد، زیرا تولید چمن مصنوعی تحت نظارت دقیق صورت می‌گیرد.
از چمن‌های مصنوعی در بسیاری از زمین‌های بازی کودکان، مهدکودک‌ها و … استفاده می‌شود. جنس چمن مصنوعی از مواد پلیمری و بدون هرگونه مواد آلوده کننده است. رنگ سبز چمن مصنوعی کاملا مجاز و بدون سرب می‌باشد و تا کنون گزارشی مبنی بر سمی بودن آن داده نشده است.

ضد میکروب بودن

نکته مهم دیگری که باید هنگام خرید چمن مصنوعی به آن توجه کنید ضد میکروب بودن آن است. حیوانات خانگی ممکن است دارای آلودگی‌های مختلفی باشند. بهتر است چمن مصنوعی مناسبی را برای آنها تهیه کنید. در صورت خرید چمن مصنوعی ضد میکروب، اگر میکروب‌ها جذب چمن مصنوعی شوند، باعث انتشار آلودگی به سایر حیوانات و یا افراد نخواهد شد. چمن‌های تهیه شده از پلی پروپلین و پلی اتیلن ضد میکروب هستند.

بهترین چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی

استحکام، ضخامت و تراکم چمن مصنوعی

لازم است دقت کنید هنگام انتخاب، چمن مصنوعی از استحکام بالایی برخوردار باشد. اگر چمن خریداری شده کیفیت پایینی داشته باشد ممکن است زمان بازی حیوانات خانگی از بین رفته یا دچار خوردگی شود.
همچنین به دلیل اینکه حیوانات خانگی علاقه بسیاری به کندن زمین دارند بهتر است چمن مستحکم و با کیفیت بالایی خریداری کنید. باید چمن مصنوعی را انتخاب کنید که علاوه بر مقاومت و استحکام، دوام و عمر بالایی داشته باشد، بتوانید سال‌های سال بدون اینکه نیاز به تعویض آن داشته باشید از این محصول بهره ببرید.
ضخامت چمن مصنوعی نکته دیگری است که باید به آن توجه کنید. چمن مصنوعی باید دارای ضخامت مناسبی باشد تا حیوانات خانگی بتوانند به راحتی در آن بازی و جست و خیز کنند. چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی نباید زیاد بلند باشد که جمع آوری فضولات از روی آن سخت شده و زیاد کوتاه نباشد تا حیوان بتواند در آن به راحتی حرکت کند.

پیشنهاد مقاله آموزش تصویری ساخت آلاچیق چوبی ساده با کمترین هزینه کلیک کنید

نکته حائز اهمیت دیگر تراکم چمن مصنوعی می‌باشد، به میزان فشردگی گره‌های چمن تراکم می‌گویند. تارهای جامد و پلاستیکی چمن مصنوعی از مواد مایع و مذاب تولید می‌شوند. مواد مایع پس از عبور از دستگاه‌های ساخت، به صورت سخت و جامد در می‌آیند. سطح چمن از نخ بافت به صورت گره گرده ایجاد می‌شود. هرچقدر میزان گره‌ها در هر متر مربع بیشتر باشد، آن چمن تراکم بیشتری دارد. بهتر است بدانید تراکم چمن مصنوعی یکی از مولفه‌های اصلی در قیمت چمن مناسب حیوانات حانگی است. میزان فشردگی الیاف چمن با این معیار سنجیده می‌شود. برای متوجه شدن مقدار تراکم چمن مصنوعی در زمان خرید تعداد گره‌های افقی و عمودی را در یک سطح کوچک شمارش کرده تا معیار معینی بابت تراکم بدست اورید.
بهتر است سعی کنید چمن مصنوعی را انتخاب کنید که زه‌کشی منابسی برای دفع آب داشته باشد؛ زیرا چمنی که برای استفاده حیوانات خانگی خریداری می‌کنید، بیشتر در معرض آلودگی قرار داشته و نیاز به نظافت و شست و شوی بیشتری دارد.

پیشنهاد مقاله انواع کفپوش مناسب برای استفاده در جاهای مختلف کلیک کنید

نکته مهم دیگری که باید به آن دقت کنید بکینگ چمن مصنوعی است. الیاف چمن مصنوعی به یکدیگر متصل هستند و برای استجکام بیشتر، تارهای جمن بر روی زیره به آن دوخته می‌شوند. زیره یک لایه ضخیم و غالب اوقات سیاه رنگ است که در قسمت زیرین چمن مصنوعی قرار دارد. این لایه باید داری جنس با دوام و محکمی باشد. اگر لایه بکینگ ضعیف کار شده باشد نمی‌تواند الیاف چمن را به خوبی نگه دارد. هر بار که حیوان خانگی شما با پنجه‌هایشان روی سطح چمن بکشد، امکان جدا شدن الیاف از چمن وجود خواهد داشت. اما اگر بکینگ خوبی انجام شده باشد، حیوانات خانگی نمی‌توانند رشته‌های مصنوعی را جدا کنند. توجه داشته باشید که میزان ضخامت و سختی بکینگ روی طول عمر و استحکام چمن مصنوعی مناسب حیوانات نیز تاثیرگذار است. این کفپوش‌ها بسیار در معرض کشیده شدن و پارگی قرار دارند، سگ‌ها برای کندن زمین تلاش می‌کنند و رشته‌های چمن را با پنجه‌هایشان می‌کشند. اگر لایه زیرین به اندازه کافی ضخیم نباشد به سادگی پاره شده و الیاف آن از هم جدا خواهند شد. زمان خرید حتما چمن مصنوعی را برگردانده و با دیدن پشت آن استحکام لایه زیرین چمن مصنوعی را به دقت بررسی کنید.
به طور مرتب سعی کنید ناخن‌های حیوان خانگی خود را کوتاه کنید این کار باعث می‌شود در هنگام بازی یا حفاری آسیبی به چمن وارد نشود. همچنین بهتر است زمان بازی اسباب بازی‌های مورد علاقه حیوان را در اختیار او قرار داده تا مشغول بازی با آن شده و به چمن آسیبی وارد نکند.

پیشنهاد مقاله چه نوع گیاهانی در مناطق سردسیری امکان رشد بیشتری دارند ؟ کلیک کنید

 اهمیت نظافت چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی

در چمن‌های طبیعی گیاهان به طور مرتب نیاز به کوددهی و سم‌پاشی دارند در نتیجه چمن طبیعی نیاز به انواع سموم شیمیایی و آفت‌کش‌ها دارد و همین مساله باعث آلودگی آن‌ می‌شود. مواد شیمیایی که در چمن‌ها و زمین‌های کشاوزی استفاده می‌شوند، یکی از دلایل مهم آلودگی آب‌های زیرزمینی و جاری است. برای رفع این مشکل می‌توان از نصب چمن مصنوعی کمک گرفت. با نصب چمن مصنوعی بسیاری از آلودگی‌های سطح خاک کاهش پیدا می‌کند. مواد شیمیایی موجود در آفت‌کش‌ها و … هم برای محیط زیست و هم برای حیوانات خانگی مضر است. با حذف آن‌ها محیط زیست شرایط مطلوب‌تری خواهد داشت. چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی با محیط زیست سازگار است و ابدا تولید خاک یا گاز نمی‌کند، همه نیازهای حیوان خانگی را تامین می‌کند. دویدن و جهیدن موجب آسیب به الیاف چمن مصنوعی نمی‌شود زیرا این محصول در برابر ضربه و فشار بسیار مقاوم است. همچنین در مصرف آب نیز صرفه‌جویی خواهید کرد.‌
هنگام نصب چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی ممکن است بوی پلاستیک مانندی را احساس کنید که مربوط به مواد اولیه در ساخت این نوع چمن است، پس از مدت کوتاهی که در معرض هوای آزاد قرار گرفت بوی مواد پلاستیکی و پلیمری آن برطرف خواهد شد.
در حالت عادی، نباید هیچ بوی آزار دهنده‌ای از محوطه نصب چمن احساس کنید. در صورت استشمام چنین بویی به دنبال برگ‌های پوسیده، زباله و آشغال، کثیفی یا فضولات حیوانات خانگی بگردید و به سرعت برای تمیز کردن و شستن محل اقدام کنید.
تمیز کردن و نظافت محل نگهداری از پت‌ها از مواردی است که در سلامت حیوانات خانگی بسیار تاثیرگذار است. شستن چمن مصنوعی نسبت به سایر کفپوش‌های رایج بسیار آسن‌تر است و دردسرهای کمتری دارد. چمن مصنوعی را می‌توان به راحتی با آب و مواد شوینده معمولی شست، آب روی سطح چمن جمع نمی‌شود و ادرار حیوانات از طریق سوراخ‌ها و منافذ لایه زیرین به فاضلاب هدایت می‌شود. دقت کنید که در صورت باقی‌ماندن فضولات حیوانات خانگی روی چمن، امکان بو گرفتن آن وجود دارد. ساده‌ترین راه برای رفع آن این است که ابتدا فضولات را پاک کرده و محل را با آب شست و شو دهید. چمن مصنوعی قابل شست و شو بوده و به راحتی با آب تمیز می‌شود.

پیشنهاد مقاله طراحی داخلی کلیک کنید

بهترین چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *