راهنمای خرید چمن مصنوعی + انواع چمن مصنوعی

راهنمای خرید چمن مصنوعی

رنگ سبز را نشان دهنده زندگی و تجدید حیات می دانند و اگر بگوییم که یکی از پرطرفدارترین رنگ ها بین مردم می باشد بی راه نگفته ایم. خرید چمن مصنوعی با رنگ و شکل زیبایی که برای یک محیط ایجاد می نماید تاثیر بسیاری در زیباسازی محیط دارد و بسیاری از آن در بالکن های خود،بالای پشت بام، حیاط و … استفاده می نمایند.

راهنمای خرید چمن مصنوعی

رنگ سبز با توجه به زیبایی که دارد که به طور درست و با توجه به نظرات کارشناسان به کار برود باعث ایجاد یک محیط سبز و شاد می شود با قرار دادن آن در کنار گل های مختلف و همچنین گیاهان یک محیط تقریبا بی روح را می توانید به یک دنیای زیبا تبدیل نمایید.

راهنمای خرید چمن مصنوعی

برای باغ های بزرگ باید اینگونه گفت که چمن مصنوعی جایگزین خوبی برای چمن طبیعی نمی باشد و از چمن مصنوعی بیشتر در باغچه ها و همینطور حیاط های کوچک کاربرد دارد. همچنین برای محیط هایی که کودکان در آن بازی می کنند برای جلوگیری از صدمه دیدن آنان بعد از زمین خوردن از چمن مصنوعی استفاده می نمایند. همچنین در حیاط هایی که حیوانات حضور دارند نیز بسیاری از چمن های مصنوعی استفاده می نمایند.

راهنمای خرید چمن مصنوعی

نصب چمن مصنوعی در مقابل با چمن های طبیعی دارای هزینه بیشتری می باشد اما مزیت های آن می تواند ما را مجاب به اقدام برای خرید چمن مصنوعی نماید. برای مثال می توانیم به سبز بودن در تمام فصول اشاره نمود همچنین می توانیم به نیاز نداشتن به مراقبت های بسیار که چمن مصنوعی لازم ندارد اشاره نمود، چرا که چمن های طبیعی نیاز به مراقبت های فراوان می باشند. چمن مصنوعی حتی در طراحی روف گاردن نیز پیشنهاد می شود و توسط بسیاری مورد توجه قرار گرفته است.

چمن مصنوعی نیازی به باغبان، کود و آبیاری ندارد که این موضوع خود به نوعی دارای اهمیت فراوان بوده و همین مسئله نظرات بسیاری را به خود جلب می نماید. مدل های بسیار با کیفیتی در بازار وجود دارد که با توجه به نوع ساختشان تشخیص آن ها از چمن طبیعی سخت می باشد. برای آن که چمن به نوع طبیعی خود شباهت پیدا کرده است سعی بر آن شده است که در بعضی جاها از چمن رنگ قوه ایی به کار رفته شود تا همان گونه که گفته شد شباهت بیشتری به چمن طبیعی پیدا نماید، این خلاقیت را در بسیاری از چمن مصنوعی می توانید بیابید.

راهنمای خرید چمن مصنوعی

امکان دارد کسی که این مقاله را مطالعه می نماید قصد خرید چمن مصنوعی را داشته باشد، این چمن مصنوعی را می توان در یک فضای بازی کودکان، حیاط، و یا بالکن استفاده کنید و بستگی به کاربردی که نیاز دارید در جای جای مختلف قابلیت استفاده را دارا می باشد. در ادامه سعی بر آن شده است تا شما را به موضوعاتی همچون

  • آشنایی با انواع چمن مصنوعی
  • قیمت انواع چمن مصنوعی با کیفیت
  • ویژگی های بهترین چمن مصنوعی
  • پیامدهای محیط زیستی چمن مصنوعی

آشنا نماییم.

انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی نایلونی

اگر به دنبال یک چمن مصنوعی مقاوم در برابر شرایط مختلف می باشید باید به شما  چمن مصنوعی نایلونی را پیشنهاد دهیم. چمن مصنوعی نایلونی در برابر با چمن هایی از جنس پلی پروپیلن دارای مقاومت بیشتر و بالاتری می باشد. و در دلیل آن نیز واضح می باشد این نوع از چمن با استفاد از عناصر مقاومتری ساخته شده است. به طور کلی این مدل از چمن مصنوعی از جنس فیبر پلاستیکی محکمی تشکیل شده است. اگر قصد چمن مصنوعی مقاوم و محکمی را برای محیط باز کودکان را دارا می باشید چمن مصنوعی نایلونی یا پلاستیکی گزینه بسیار مناسبی می باشد.

راهنمای خرید چمن مصنوعی

چمن مصنوعی پلی اتیلن

چمن مصنوعی پلی اتیلن دارای ظاهری تقریبا طبیعی و همچنین بافت نریم می باشد و زمانی که به آن دست می زنید حس یک چمن طبیعی را به شما القام می کند. چمن پلی اتیلن را دارای قیمت ارزان و مناسبی می باشد و از ویژگی مهم که تقریبا همه چمن مصنوعی ها را شامل می شود می توان به نیاز نبودن به مراقبت های مختلف اشاره نمود و تنها مراقبتی که نیاز دارد آن است که باید گاهی اوقات آن را با برس تمیز و یا آن را بشوید.

راهنمای خرید چمن مصنوعی

چمن مصنوعی پلی پروپیلن

به راحتی م یتوانیم چمن های مصنوعی پلی پروپیلن را از ارزان ترین نوع چمن مصنوعی دانست. ولی در نظر داشته باشید که این نوع از چمن مصنوعی دارای کیفیت پایینی می باشد و خرید آن پیشنهاد نمی شود. ولی اگر بودجه کمی دارا می باشید و فضای کوچکی را قصد قرار دادن چمن مصنوعی دارید می تواند برای شما گزینه خوبی باشد.

راهنمای خرید چمن مصنوعی

در مقابل چمن های طبیعی، چمن مصنوعی هزینه نصب بیشتری را نیاز دارد ولی با توجه به گذر زمان هزینه ها کاهش می یابد چرا که نیازی به مراقبت ندارد، نیازی به باغبان، کود و… ندارد و در مدت طولانی پول بیشتری را ذخیره می نمایید.

راهنمای خرید چمن مصنوعی

نصب چمن مصنوعی کار ساده ایی می باشد و حتی خود خریداران نیز می توانند انجام دهند ولی پیشنهاد می شود در صورتی که قصد ایجاد یک محیط زیبا و بی نقص را دارید از کمک های یک متخصص فضای سبز استفاده نمایید چرا که متخصصین با توجه به تجربه و مهارتی که دارند می توانند کمک بسیار به شما در راه داشتن یک محیط بی زیبای بی نقص کمک فراوانی نمایند

ویژگی های بهترین چمن مصنوعی

رنگ چمن مصنوعی

اگر بگوییم که رنگ چمن مصنوعی مهم ترین عنصر در چمن های مصنوعی می باشد بی راه نگفته اییم. بسیاری این تفکر را در ذهن خود دارند که چمن مصنوعی دارای رنگی تیره و غیر طبیعی باشد. اما لازم به زکر است چمن مصنوعی که امروزه تهیه و تولید می شود دارای رنج وسیعی از رنگ ها می باشد برای مثال می توانیم به رگه های قهوه ایی تیره و زرد اشاره نمود همچنین در ساخت رگه های چمن سعی بر استفاده از ارتفاع متفاوت شده تا شباهتش به چمن طبیعی نسبت به قبل بیشتر باشد.

چمن های ارزان به طور معمول دارای رنگ بسیار روشنی می باشند که استفاده از آن ها در چمن مصنوعی زمین های ورزشی بزرگ مانند گلف مشکلی ندارد ولی برای محیط های کوچکتر مانند حیاط ها باغچه و محیط های کوچک پیشنهاد می شود از چمن مصنوعی مرغوب و با کیفیت استفاده نمایید.

نحوه ساخت و پرداخت چمن مصنوعی

بعضی از چمن های مصنوعی که قیمت تقریبا متوسط به بالا تولید می شوند رشته های پلاستیکی در ساختشان استفاده می شود که به شکل بسیار خوبی، به نوع اصلی شبیه می شوند. تنها با یک بار برس زدن میان آن ها رشته هایی ایجاد می شود که باعث به شکل ایستاده خودشان بازگردند.
ماسه هایی که در میان چمن مصنوعی وجود دارد لازم است که هر سال نو شوند و برای زیباتر نگه داشتن آن لازم است که هر چند وقت یکبار روی آن را برس مخصوص بکشید. لازم است در نظر داشته باشید که صرفا گرانترین ها بهترین ها نیستند و باید بررسی های بسیار و مشورت با متخصص را در کار خود قرار دهید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید. کارشناسان فرشگاه ایوان برای خرید چمن مصنوعی در خدمت شما هستند.

راهنمای خرید چمن مصنوعی

پیامدهای محیط زیست چمن مصنوعی

میکروارگانیسم هایی که دارای فواید می باشند مانند کرم و حشرات خاکی تنها در زیر چمن واقعی رشد می نمایند  و با استفاده از چمن مصنوعی آن ها از بین می روند. و باعث آن می شود پرندگانی که غذای خود را زیر چمن ها پیدا می کردند دیگر آن سو نیایند.

راهنمای خرید چمن مصنوعی

با توجه به آنکه چمن مصنوعی یک جسم مردست و توانایی جذب عناصر هوا مانند دی اکسید کربن را ندارد باعث گرم شدن زمین و همچنین گرما در فصل تابستان می شود. ولی اگر از شباهت آن بخواهیم با چمن طبیعی بگویمم می توانیم به زهکشی آب باران و فرستادن آن به لایه های زیر زمین اشاره نماییم.

خرید انواع چمن مصنوعی از فروشگاه ایوان

در این مقاله سعی بر آن شد که شما را با چمن مصنوعی به صورت کوتاه و جزیی آشنا نماییم. فروشگاه ایوان دارای سالیان کار و تجربه در این زمینه می باشد و می تواند کمک بسیار به شما بنماید. فروشگاه ایوان با ارائه قیمت های مناسب و محصولات با کیفیت نظرات بسیاری را به خود جلب نموده است. فروشگاه ایوان چمن های مصنوعی خود را به صورت رولی و با ابعاد 25*4 ارائه می نماید. که در ساختار آن ها رشته هایی از جنس فیبریلیت و یا تخت ساده، با آوند مرکزی ارائه می شود. فروشگاه ایوان امکان خرید حضوری را دارد آدرس ما به شرح زیر می باشد

آدرس: تهران – خیابان بنی هاشم – کوچه طبری – مجتمع ارغوان – طبقه چهارم واحد ۳۳

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *