10 سوالی که هنگام خرید پارکت لمینت باید بپرسید

کدام پارکت لمینت برای پذیرایی مناسب است
فهرست پنهان
1. 10 سوالی که هنگام خرید پارکت لمینت باید بپرسید

10 سوالی که هنگام خرید پارکت لمینت باید بپرسید

1- کدام نوع کف چوبی برای من مناسب است، پارکت چوبی یا پارکت لمینت اچ دی اف؟

این بستگی به جایی دارد که می خواهید آن را نصب کنید. هر دو گزینه با استفاده از چوب واقعی ساخته شده اند، بنابراین هر دو سازگار با محیط زیست هستند. پارکت لمینت همان چیزی است که انتظار دارید: یک تکه پارکت لمینت شبیه به پارکت چوبی از لایه ها بالا به پایین. پارکت چوبی معمولاً 1 سانت ضخامت دارد. می توان از آن در هر قسمتی از خانه استفاده کرد و یکی از ویژگی های عالی در مورد کفپوش های چوبی پارکت این است که می توان آن را چندین بار سمباده زد و تمیز کرد. آنها برای اکثر اتاق های خانه شما ایده آل هستند و تنها جایی که نمی توان آنها را نصب کرد، زیرزمین است و یا جاهایی که رطوبت دارد یا احیانا تردد زیادی هست. برای حل این مشکل : راه حل، استفاده از پارکت لمینت قیمت است. پارکت لمینت از چوب واقعی ساخته شده‌اند، اما با چند لایه روکش‌های چوبی که روی هم فشرده شده اند تولید می‌شوند. لایه‌هایی که نمی‌توانید ببینید می‌توانند از یک گونه طبیعی چوب یا از یک گونه متفاوت با چوب ساخته شوند. دانه بندی این طبقات در جهات عمود بر هم کشیده شده و آنها را از نظر ابعادی بسیار پایدار می کند. به همین دلیل، کفپوش های پارکت لمینت اچ دی اف شده کمتر از پارکت چوبی منبسط و منقبض می شوند و در مقابل آب و سایش مقاومت بیشتری دارند که در هنگام خرید پارکت لمینت باید توجه داشت

پیشنهاد خوانش مقاله : کفپوش پارکت لمینت چرا بهترین انتخاب برای سال 2024 است

کدام پارکت لمینت مناسب تر است
کدام پارکت لمینت مناسب تر است

2- کدام گونه پارکت لمینت برای من مناسب است؟

نوع مناسب پارکت لمینت برای شما فقط به سبک، بودجه و ترجیح شما بستگی دارد. در حال حاضر بیش از 300 گونه داخلی و وارداتی پارکت لمینت با سبک های مختلف موجود است.
اگر می‌خواهید اتاق‌هایتان بازتر و دلبازتر به نظر برسد و از ظاهر چوب‌های روشن لذت ببرید، می‌توانید خاکستری یا افرا را انتخاب کنید .
اگر می‌خواهید اتاق‌هایتان گرم‌تر و دنج‌تر به نظر برسد و از ظاهر چوب‌های متوسط ‌تر لذت ببرید، می‌توانید پارکت لمینت طرح چوب راش یا کاج را ترجیح دهید.
اگر می‌خواهید اتاق‌هایتان تمیزتر به نظر برسد و از چوب‌های تیره‌تر لذت ببرید، ممکن است پارکت لمینت ماهگونی یا گردویی را ترجیح دهید.
گونه های عجیب و غریب دیگری نیز وجود دارند که می توانند گزینه های رنگی بیشتری ارائه دهند:
– درخت بوبینگا که منشا آن آفریقاست، می تواند صورتی، قرمز یا قهوه ای مایل به قرمز با رگه ها یا رگه های بنفش به نظر برسد.
– درخت سرو استرالیایی از پارکت لمینت صنوبر کرم رنگ گرفته تا پارکت لمینت عسلی-طلایی، با سوراخ های گره های قهوه ای تیره
– ماهگونی سانتوس که منشا آن آمریکای جنوبی است، قهوه ای مایل به قرمز تیره است. پریل هارت که منشا آن مکزیک است، دارای چوبی قرمز رنگ است که به بنفش تیره یا قهوه ای مایل به ارغوانی کهنه می شود.
– ساج برمه ای که منشا آن آسیا است، از قهوه ای مایل به زرد تا قهوه ای طلایی تیره متغیر است.
– برای داشتن ظاهری استثنایی، چوب ونگه، که منشا آن آفریقا است، به رنگ قهوه ای بسیار عمیق، تقریبا سیاه، پیر می شود.
هنگامی که تصمیم گرفتید که می خواهید کفپوش های خود به چه رنگی به نظر برسند، باید نحوه استفاده از آنها را در نظر بگیرید. آیا شما یک زوج بازنشسته هستید که تنها زندگی می کنند یا یک خانواده شلوغ؟ آیا شما بچه یا حیوان خانگی دارید؟ مقیاس AC برای ارزیابی دوام و سختی هر گونه پارکت لمینت استفاده می شود.
رتبه بندی مقیاس AC به شما ایده خوبی در مورد احتمال فرورفتگی یک نوع پارکت لمینت یا نشان دادن سایش می دهد.
به عنوان مثال، گیلاس سیاه خانگی در رتبه دانسیته (فشردگی HDF) 950 در مقیاس AC4 قرار دارد، در حالی که گیلاس برزیلی دانسیته (فشردگی HDF) با 2820 رتبه بسیار بالاتری دارد که تقریباً سه برابر سختی گونه های خانگی است. گیلاس سیاه خانگی AC4 نتخاب خوبی برای زوج بازنشسته خواهد بود زیرا کف آنها ترافیک کمتری خواهد داشت، در حالی که گیلاس برزیلی AC5 ممکن است انتخاب بهتری برای یک خانواده شلوغ با کودکان خردسال و حیوانات خانگی باشد.

پیشنهاد خوانش مقاله : سوالات متداول در مورد پارکت لمینت که ممکن است هرکسی قبل از خرید داشته باشد

کدام پارکت لمینت برای پذیرایی مناسب است
کدام پارکت لمینت برای پذیرایی مناسب است

3- مشخصات کارخانه برای من بهتر است یا تجربه کارکرد محصول در محل؟

هر کدام دارای مزایای خاص خود هستند. انتخاب روش مناسب به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله ترجیح شخصی شما، و سطح سفارشی سازی که می خواهید در کفپوش خود مشاهده کنید. مشخصات تولید محصول در کارخانه ، کاری است که در محل تولید کفپوش انجام می شود
در کفپوش های چوبی تمام شده کارخانه، پوشش از قبل در کارخانه اعمال می شود. در خانه شما اتفاق نمی افتد. گزینه های زیادی در طبقات تمام شده کارخانه در دسترس هستند، اما شما نمی توانید به همان سطح در پارکت چوبی از چوب طبیعی برسید. همچنین در صورتی که کفپوش ها آسیب ببینند، به دست آوردن قطعات جایگزین دقیق تر نیز دشوارتر است. یکی از مزایای کفپوش های ساخته شده در کارخانه این است که هنگام نصب کفپوش ها کمترین گرد و غبار و صدا وجود دارد. شما می توانید بلافاصله پس از نصب روی طبقات خود راه بروید.

کدام پارکت مناسب تر است 02
کدام پارکت مناسب تر است 02

4- اتاق من 50 متر مربع است، اما به ما 55 متر مربع سفارش می دهند. آیا این اضافه واقعا ضروری است؟

بله، به طور کلی، باید انتظار داشته باشید که 10٪ بیشتر از آنچه برای نصب نیاز است، کفپوش سفارش دهید. این به این دلیل است که بسیاری از مواد در نهایت به تناسب فضاهای اتاق شما بریده می شوند. هنگامی که تخته ها بریده می شوند، احتمالاً نمی توان آنها را در جای دیگری از اتاق استفاده کرد زیرا زبانه یا شیار انتهایی آن برداشته می شود. پس از این اتفاق، تایل ها نمی توانند با تایل دیگری جفت شوند. مقداری پرتی در این فرآیند وجود دارد. بسته به اتاق، ممکن است نیاز به سفارش مواد بیشتر یا کمتر داشته باشید. اگر مجبور هستید در اطراف شومینه، پله ها، یا در کمدها و غیره کار کنید، ممکن است نیاز داشته باشید که بیش از 10٪ مواد اضافی داشته باشید. اگر اتاق مربع و بدون وقفه باشد، کمتر از 10 درصد اضافی ممکن است به خوبی جواب دهد . مشاور فروش یا نصاب شما بهترین منبع برای کمک به تخمین مواد مورد نیاز برای کار است.

کدام پارکت مناسب تر است
کدام پارکت مناسب تر است

5- من پوشش های مختلفی را روی کفپوش های چوبی دیده ام. برخی براق یا نیمه براق هستند و برخی دیگر نه. کدام یک برای من بهتر است؟

این یکی بر اساس ترجیح شما است. اگر تصمیم به نصب پارکت لمینت یا کفپوش در محل دارید، می توانید هر جلوه ای که دوست دارید را انتخاب کنید. روکش های براق بیشترین درخشندگی را دارند و نور بیشتری را منعکس می کنند. روکش های نیمه براق روی مقداری درخشش و انعکاس نور، در حالی که روکش های مات کمترین میزان درخشندگی و بازتاب نور را دارند.
به طور کلی، هرچه براقیت کمتری داشته باشید، کمتر متوجه خراش های کوچک و سایر سایش های معمولی خواهید شد. اگر نصب پارکت لمینت یا کفپوش های اچ دی اف را انتخاب کنید، به درخشندگی موجود برای متریال انتخابی محدود خواهید شد. همه براق‌ها محافظت یکسانی را از کف شما ارائه می‌کنند، بنابراین اولویت های شما عامل تعیین‌کننده در مورد براق شدن است.

کدام رنگ پارکت لمینت برای مناسب است
کدام رنگ پارکت لمینت برای مناسب است

6- من نگران خراشیدن حیوانات خانگی روی زمینم هستم. آیا کاری می توانم برای جلوگیری از این امر انجام دهم؟

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن خراش حیوانات خانگی خود بر روی پارکت لمینت خود انجام دهید. فرش ها را در همه درها قرار دهید تا میزان کثیفی و شن را به حداقل برسانید. اگر حیوان خانگی شما دوست دارد حفاری کند، این مهم است. بهترین کاری که می توانید برای به حداقل رساندن خراش انجام دهید این است که ناخن های حیوان خانگی خود را به طور مرتب کوتاه کنید (هر 6 تا 8 هفته، بسته به نوع حیوان خانگی). ما فقط از روکش های با کیفیت استفاده می کنیم، بنابراین به طور کلی کوتاه نگه داشتن ناخن ها و موکت در جای خود پیشگیری کافی است. حتی اگر حیوانات خانگی در خانه زندگی نکنند، اغلب خراش ایجاد می شود. این خراش ها احتمالا فقط در سطح کف هستند و نه در خود چوب. اگر این اتفاق افتاد، برای توصیه های خاص در مورد نحوه تعمیر و به حداقل رساندن خراش با ما 02122337205 (پارکت لمینت ایوان ) مشورت کنید.

کدام پارکت لمینت برای منزل مناسب است
کدام پارکت لمینت برای منزل مناسب است

7- چگونه می توانم کف منزل خود را نو نگه دارم؟

کف های چوبی باید به طور مرتب تمیز شوند. می‌توانید این کار را با جارو کردن، گردگیری یا جاروبرقی کف‌ها انجام دهید تا کثیفی و شن از کف‌ها پاک شود. فرش‌ها را در همه ورودی‌ها قرار دهید، اما از فرش‌هایی که پشتی لاستیکی دارند، که می‌توانند کف‌های چوبی را تغییر رنگ دهند، اجتناب کنید. با این کار و با قرار دادن پدهای محافظ کف در قسمت پایین پایه های مبلمانی که مستقیماً با کف تماس دارند، می توان از خراشیدگی جلوگیری کرد.
هنگامی که آب یا نوشیدنی ریخته شد، بلافاصله آنها را با یک پارچه خشک یا کمی مرطوب تمیز کنید. اجازه ندهید رطوبت ها بنشینند یا از یک پاک کننده خیس روی کف های چوبی استفاده نکنید. از راه رفتن روی زمین با کفش های میخ دار یا کفش های پاشنه بلند فلزی نامرغوب خودداری کنید، زیرا این کار می تواند به پوشش آسیب برساند و به پارکت لمینت یا حتی کف های سرامیک نیز آسیب برساند.
هنگامی که کف کمی کسل کننده به نظر می رسد، از یک شوینده پارکت لمینت یا پاک کننده پارکت لمینت توصیه شده توسط تامین کننده خود برای تجدید درخشندگی استفاده کنید. مطمئن شوید که محصول را با عدم استفاده از شستن با آب استفاده کنید و فقط از محصولاتی استفاده کنید که با پارکت لمینت شما سازگار است زیرا استفاده از نوع نادرست محصول تمیز کننده می تواند به پوشش آسیب برساند و احتمالاً به پارکت لمینت نیز آسیب برساند.

نصب پارکت مناسب است
نصب پارکت مناسب است

8- چقدر طول می کشد تا پارکت لمینت یا کفپوش نصب شوند؟

بستگی به نوع محصول که انتخاب می کنید دارد. کفپوش پارکت طبیعی بیشتر طول می کشد زیرا پرداخت باید در محل اجرا و خشک شود. بسته به نوع پوشش استفاده شده، می توانید انتظار داشته باشید که چندین لایه اعمال شود و هر لایه نیز باید قبل از اعمال لایه بعدی سمباده شود. همچنین قبل از راه رفتن کف باید کاملاً خشک شود. چه کفپوش شما در محل کار ساخته شده باشد و چه در کارخانه، مواد باید به محل کار تحویل داده شوند و قبل از شروع نصب، برای مدتی اجازه دهید تا با محیط سازگار شوند. بسته به ماده ای که انتخاب می کنید، این ممکن است چند روز طول بکشد. این یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرآیند نصب است، اگر از پارکت لمینت استفاده میکنید که سرعت نصب در یک روز میسر است و بلافاصله بعد از نصب میتوانید استفاده کنید ولی از ریزش آب و تماس مستقیم پارکت لمینت با آب پرهیز کنید ولی توصیه میکنیم یک یا چند روز زودتر پارکت لمینت را در محل نگهداری کنید بعد نصب کنید زیرا پارکت لمینت باید به رطوبت متعادل با شرایط محل نصب برسد تا اطمینان حاصل شود که نصب طولانی‌مدت و باکیفیت دارید.

کدام ابعاد پارکت لمینت برای مناسب است
کدام ابعاد پارکت لمینت برای مناسب است

9- من مواردی را دیده ام که رنگ روکش پارکت لمینت به مرور زمان محو می شوند. آیا کاری می توانم برای جلوگیری از این امر انجام دهم؟

در پارکت لمینت ایوان، ما فقط از بهترین محصولات استفاده می کنیم. این یکی از راه های اصلی برای جلوگیری از محو شدن کف ها در طول زمان است. پارکت لمینت یکی از معدود گزینه‌های کف‌پوش هستند که با افزایش سن زیبایی بیشتری پیدا می‌کنند. کفپوش های چوبی با افزایش سن تغییرات رنگی ظریفی را تجربه می کنند. این یک فرآیند طبیعی است که به آن پتینه گفته می شود و زیبایی و شخصیت را به کف شما می بخشد. گونه های مختلف پارکت لمینت تغییر رنگ را متفاوت و با نرخ های متفاوتی تجربه می کنند.
گونه‌های رایج‌تری مانند بلوط و هیکوری با گذشت زمان کمترین تغییر رنگ را تجربه می‌کنند، در حالی که گونه‌های کمتر رایج مانند گیلاس آمریکایی و گیلاس برزیلی در طول زمان تغییرات بیشتری را نشان می‌دهند. این طبیعی است، اما با پیشگیری می توان آن را به حداقل رساند.
دو عامل اصلی که بر تغییرات رنگ در کفپوش‌های چوبی تأثیر می‌گذارند قرار گرفتن در معرض نور خورشید و پوششی است که انتخاب می‌کنید. با گذشت زمان، قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث تغییر رنگ کف‌پوش‌های چوبی می‌شود، دقیقاً مانند اینکه پوست شما در طول زمان در معرض نور خورشید تغییر رنگ می‌دهد. می توانید با جابجایی دوره ای فرش و مبلمان برای کاهش قرار گرفتن در معرض این اثر، این تأثیر را به حداقل برسانید. پرداخت استفاده شده نیز به تغییر رنگ کمک می کند. روکش‌های اصلاح‌شده با روغن به مرور زمان کهربایی می‌شوند و ظاهر زردتری به کف می‌دهند. از طرف دیگر، روکش‌های مبتنی بر آب در طول زمان شفاف می‌مانند و تغییرات رنگ را به حداقل می‌رسانند. ولی در صورت استفاده از پارکت لمینت با روکش مقاوم در برابر نور آفتاب و استانداردهای مناسب میتوانید مشکل را رفع کنید

کدام پارکت لمینت برای اتاق مناسب است
کدام پارکت لمینت برای اتاق مناسب است

10- نصبش خیلی گرونه چرا خودم نمی توانم این کار را انجام دهم؟

نصب پارکت چوبی بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. شما چند صد هزار تومان خرج مواد خواهید کرد، بنابراین اگر به آن آسیب بزنید، بیرون رفتن و خرید بیشتر و شروع دوباره آسان نیست. نصب پارکت لمینت نیز به ابزار خاصی نیاز دارد که احتمالاً باید آنها را اجاره کنید و تجربه کمی در استفاده از آنها داشته باشید. باید مطمئن شوید که اتاقی که در آن کار می‌کنید صاف است، کف زیرین برای کف‌پوش‌های چوبی کار خیلی موثر است و هیچ مشکلی در رابطه با رطوبت وجود ندارد که در درازمدت به پارکت لمینت آسیب برساند. آزمایش رطوبت نیز به ابزار خاصی نیاز دارد و برای اطمینان از موفقیت، هم کف باید آزمایش شوند.
شما همچنین باید بدانید که چگونه اتاق را در مرکز قرار دهید، چه مقدار فضا باید برای شکاف های انبساط باقی بماند و چگونه در اطراف موانع (شومینه، کمد، راه پله و غیره) کار کنید. اگر در برش اشتباه کنید، ممکن است در نهایت با کمبود مواد مواجه شوید. گاهی اوقات، ممکن است نتوانید دقیقاً با مقدار زیادی مطابقت داشته باشید و اگر مواد شما تمام شود، ممکن است با مواد جایگزین کمی تفاوت رنگ داشته باشید.

کدام طرح پارکت لمینت برای مناسب است
کدام طرح پارکت لمینت برای مناسب است

نتیجه نهایی؟ نصب پارکت لمینت یک پروژه نصب خشک است پس نصب بدون تجربه توصیه نمی شود. با استفاده از یک متخصص در هزینه، زمان و استرس صرفه جویی خواهید کرد. امروز با ما تماس بگیر. 02122337205 – 02122337204 -02122337206 یا پیام رسان ایتا و واتساپ 09059640710

برگرفته از مقاله پارکت لمینت

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *