قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

قرنیز ها همانند پارکت لمینت ها متریالی دکوراتیو از جنس سنگ, ام دی اف چوب و یا انواع پلیمر های فشرده هستند که نصب آنها در پایین دیوار ضروری است. در معماری، قرنیز (کلمه ایتالیایی به معنای لبه) به طور کلی به هر نوع قالب تزئینی افقی گفته میشود. کارکرد قرنیز به نوعی به کارکرد تاج یک پادشاه تشبیه شده است. همانطور که یک تاج دورتا دور سر را میپوشاند، قرنیز ها نیز دورتا دور لبه پایینی دیوار، لبه بالایی، دورتا دور در و یا پنجره را میپوشانند.

جهت خرید پارکت لمینت،پارکت لمینت ایرانی،اطلاع از قیمت پارکت لمینت،پارکت لمینت قیمت کلیک کنید

تلفن ثابت 02122337204 پیامرسان ها واتساپ 09059640710

قرنیز چیست؟

قرنیز هایی که دورتا دور سقف خانه کار گذاشته میشوند، عملکرد جالبی برای جمع‌آوری آب باران از سقف و سرازیر شدن آن به پائین دارند. بسیاری از قرنیزها دورتا دور سقف و یا گوشهء پائین دیوار علاوه بر جنبهء کاربردی، جنبهء زیبایی نیز داشته‌اند. قرنیز بسیاری از ساختمانهای فاخر از گذشته چنان سنگین و فاخر ساخته میشدند که هر لحظه امکان ریزش آنها وجود داشته است.

کاربرد قرنیز چیست؟

استفاده از قرنیز در معماری باستان

در سبک معماری یونان و روم باستان، قرنیز به عنوان مهمترین عنصر در تزئینات معماری این دوران و دوره‌های بعد از آن به کرات به چشم میخورد. از نظر معماران این دورانها قرنیزها نمایی از شکوه و عظمت را به یک بنای معماری میدادند که با چیز دیگری قابل جبران نبوده است.

استفاده از قرنیز در معماری معاصر

اضافه کردن قرنیز به ساختمان‌های معاصر امروزی شکل و ساختار متفاوتی بخشیده است. افزودن قرنیز چه در پایین دیوار و چه دورتا دور سقف خانه باعث افزایش نقطه کانونی، اضافه شدن رنگ، ریتم و مدولاسیون در منزل شما میشود. بسیاری از طراحان داخلی معتقدند که اضافه کردن قرنیز، مساوی با تغییر در بافت و شخصیت اتاق خانه شما است. در همین زمینه بهتر است برای نصب قرنیز از یک فرد متخصص در زمینهء طراحی داخلی کمک بگیرید؛ چراکه نصب قرنیز به خصوص در گوشه دیوار امری نسبتاً تخصصی است.

انتخاب رنگ قرنیز

رنگ قرنیز در ارتقا ساختار اتاق نشیمن و یا اتاق خواب بسیار تاثیرگذار است. انتخاب رنگ روشن برای قرنیز باعث بزرگتر و جادارتر دیده شدن خانه میشود. قرنیزهای سقفی نیز همچون تزئینات معماری غنی، ایده بسیار جالبی برای تقویت زیبائی‌های بصری خانه هستند. استفاده از قرنیز تنها به استفاده در اتاق خواب و یا اتاق نشیمن شما محدود نمی‌شود. به این معنا که شما میتوانید قرنیزهای سنگی را در فضاهایی مانند حمام و سرویس بهداشتی، آشپزخانه با خیال راحت نصب کنید و فضایی لاکچری را ایجاد کنید. برای مثال استفاده از قرنیزهای سنگی به همراه سایر تزئینات معماری در سقف، نمایی منحصر به فرد در خانه ایجاد میکنند.

در بازار فروش متریال داخلی ساختمان تقریباً، قرنیزها با شکل و اندازه استاندارد به فروش میرسند. ارتفاع قرنیزها حدوداً چیزی بین 7 تا 9 سانتیمتر است. اگرچه انواع قرنیز سنگی ممکن است تا 10 سانتیمتر نیز ارتفاع داشته باشد. قرنیزها به شکل شاخه‌ایی فروخته میشوند. هر شاخه قرنیز ممکن است بیین 280 تا 366 سانتی‌متر طول داشته باشد. ضخامت استاندارد قرنیزها، حداکثر 16 میلی‌متر است.

کارکرد اصلی قرنیز

قرنیز ها  معمولاً در برابر دیوار نمایانتر هستند و مهمترین وظیفه این متریال مراقبت از نازک کاری دیوارهای خانه در برابر صدمات ناشی از برخورد اثاثیه خانه و جلوگیری از نفوذ مستقیم رطوبت و آب از کف به دیوار است.

برای خانه‌هایی با کفپوش پارکت لیمینیت خرید و نصب قرنیز مساله مهمی است چرا که بایستی بین دیوار و کفپوش فاصله‌ایی باشد و این فاصله بایستی توسط قرنیز پوشانده شود.

فروشگاه آنلاین ایوان مجموعه های از انواع قرنیزهای باکیفیت پاشنه‌ایی و قرنیز پی وی سی را برای فروش با قیمت مناسب تهیه کرده است که شما میتوانید به راحتی قرنیز مورد نیازتان را به راحتی و تنها با چند کلیک ساده خریداری و درب منزل تحویل بگیرید. برای خرید انواع قرنیز  اینجا کلیک کنید.

قرنیز با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارد؟

زمانی که برای خانه و یا محیط اداری‌مان کفپوش مناسب انتخاب می‌کنیم، بایستی حتماً به اینکه گوشه‌های دیوار چه نمایی پیدا می‌کنند و اینکه فاصله بین دیوار و کفپوش چگونه پرشود  نیز فکر کنیم. در این مواقع قرنیز دقیقاً همان چیزی است که باید به دنبالش باشید.

جهت خرید قرنیز و مشاوره تلفن: 6- 02122337204 واتساپ: 09059640710 

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

قرنیز ها علاوه بر زیبایی از نفوذ رطوبت و آب به قسمت‌های پائینی دیوار جلوگیری می‌کنند. برای انواع کفپوش‌های پارکت لمینت مثل پارکت لمینت ایرانی قرنیز صرفاً یک وسیله دکوراتیو نیست؛ بلکه همچون کلیپسی فضای خالی بین دیوار و کفپوش را می‌پوشاند. به بیان دیگر، نصاب هنگام نصب لمینیت فاصله‌ایی را بین دیوار و کفپوش به عنوان فضای انبساط در نظر می‌گیرد تا هنگام سرد و گرم شدن دما، لمینیت امکان افزایش حجم داشته باشد.

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

انواع قرنیز ساختمان چیست؟

در این مقاله با انواع قرنیزهای موجود در بازار لوازم دکوراسیون آشنا می‌شویم و ویژگی های آنها را بررسی می‌کنیم. انواع قرنیزهای موجود در بازار وجود دارد:

قرنیز ام دی اف (MDF)

قرنیزهای ام دی اف همانطور که از اسمشان پیداست، از جنس ام دی اف ساخته و به صورت شاخه‌ایی به بازار عرضه می‌شوند. به طور واضح‌تر، در ساخت این قرنیزها از تخته‌های فیبری با چگالی متوسط استفاده شده است.

مقاومت بالای قرنیزهای ام دی اف به این دلیل است که برای ساخت این فرآورده چوبی، ترکیبی از تکه‌های ریز چوب نرم و چوب سخت را با یکدیگر ترکیب می‌کنند و آنها را در مخلوطی از رزین و موم و در گرمایی مشخص فشرده میکنند.

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

رشته‌ایی عرضه شدن این قرنیزها  باعث می‌شود که ریسک کمتری در حمل و نقل ونصب آسانتری نیز داشته باشند.

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

این قرنیزها با ارتفاعات مختلفی که به طور میانگین بین 7 تا 12 سانتی‌متراست؛ ساخته می‌شوند. اگر کفپوش خانه شما از انواع لمینیت و پارکت است قرنیزهای ام دی اف بهترین انتخاب برای خانه شما هستند.

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

قرنیز پی وی سی(PVC)

پی وی سی نوعی ماده پلیمری است که بسته به نوع مواد افزودنی‌اش می تواند سخت و یا منعطف باشد. امروزه پی وی سی  ‌ها به دلیل دوام و قیمت ارزان در صنعت ساختمان سازی کاربرد بسیار زیادی دارند . همچنین این ماده پلیمری در شرایط آب و هوایی مختلف، رطوب و دما مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

قرنیزهای ساخته شده از این ماده پلیمری؛ خاصیت (SEAL) و یا آب‌بندی شده‌ دارند که خیال شما را از بابت شستشو زمین‌ها حتی با آب هم راحت می‌کند. سبک بودن و خاصیت شکل‌پذیری بالای قرنیزهای PVC از دیگر مزایای آنها به حساب می آید. این قرنیزها خواص دیگری از جمله ضد حشره بودن و امکان رد کردن سیم داکت از پشتشان را دارند.

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

قرنیز پلی استایرن

پلی استایرن نوعی پلیمر مصنوعی است که در صنعت از آن به عنوان پلاستیک فشرده یاد می‌شود.  قرنیز پلی استایرن نیز از نسل جدید انواع قرنیزها به حساب می‌آید. این قرنیزها انعطاف پذیری بالاتری نسبت به انواع دیگر قرنیزها حتی از انواع PVC دارند.

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

قرنیزهای پلی استایرن به دلیل خاصیت توپر بودنشان مقاومت بالایی در مقابل انبساط و انقباض از خود نشان می‌دهند. قابلیت شستشو و ویژگی ضد آب این قرنیزها، باعث شده که در محیطه‌ای اداری و بیمارستانی بسیار پرطرفدار باشند. نکته دیگر این است که در صنعت دکوراسیون داخلی از این نوع قرنیزها برای پانل‌های دکوراتیو سقفی نیز استفاده می‌کنند.

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

قرنیز سنگی

دیوارهایی که از جنس آجر و گچ ساخته می‌شوند؛ در مقابل آب،  انواع رطوبت و نم مقاومت کافی ندارند و با گذشت زمان دچار فروریزش می‌شوند. یکی از راه‌هایی که می‌توان از تخریب این دیوارها جلوگیری کرد؛ استفاده از قرنیز سنگی در پایین دیوارهاست.

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

این قرنیزها مقاومت بالایی در مقابل رطوبت دارند و از زمان‌های قدیم توسط معماران مورد استفاده قرار می‌گرفتند. سنگ‌های قرنیز در گذشته توسط دستگاه ساب برش‌های ساده‌ایی میخوردند و پای دیواری نصب میشدند؛ اما امروزه این سنگ‌ها را توسط دستگاه‌های برش لیزری CNC تراش میدهند و طرح‌ و پترنهای زیادی بر روی این قرنیزها اجرا میشود.

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

قرنیزهای سنگی در مقابل  انواع قرنیزهای ام دی اف و یا پی وی سی معایبی نیز دارند. معایب آنها را می‌توان در قیمت بالا و رنگ‌بندی محدودشان در مقابل سایر قرنیزها خلاصه کنیم. همچنین قرنیزهای سنگی طول‌های بلندی دارند و احتمال اینکه در هنگام کار و یا جابه‌جایی شکسته شوند، زیاد است.

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

راهنمای نصب قرنیز

  1. رنگ قرنیز را یک یا چند درجه تیره‌تر از رنگ کفپوش لمینیت انتخاب کنید.
  2. رنگ قرنیز را با رنگ درب ورودی یا کابینت آشپزخانه‌تان هماهنگ کنید.
  3. اگر فضای خانه شما کوچک است، قرنیزهای کم ارتفاع 7 سانتی برای شما مناسب هستند.
  4. سالن‌های بزرگ، قرنیزهای مرتفع‌ را می‌طلبند.
  5. از چسب مخصوص و از یک کارشناس ماهر برای نصب قرنیز کمک بگیرید.
  6. برای کفپوش‌های سنگی نیز میتوانید از قرنیز  پاشنه‌ایی یشیل  یا pvc استفاده کنید.

ویژگی‌های قرنیزهای شرکت ایوان

قرنیزهای پی وی سی (PVC)

قرنیزهای پی وی سی  موجود در فروشگاه تماماً ضد آب هستند و سطحی چوب مانند دارند. قابل شستشو بودن قرنیزهای PVC و اینکه در مقابل ساییدگی مقاومت بالایی از خودشان نشان می‌دهند، باعث شده هم در محیط‌های خانگی و هم اداری مناسب باشند.

برای ساخت قرنیزهای PVC از روکش براقی استفاده می‌شود که به درخشندگی کفپوش خانه نیز اضافه می‌کند. قرنیزهای پی وی سی ایوان، ارتفاعی بین 7 تا 9 سانتی متر دارند که نه تنها به سالن ‌های کوچک بلکه به سالن‌ها بزرگ هم جلوه خاصی مبخشند.

این قرنیزها به راحتی در کنار یکدیگر نصب میوند و در مقبل هرگونه سائیدگی و خراشی مقاوت بالایی دارند. برای محاسبه قیمت و هزینه نصب این قرنیزها به فروشگاه آنلاین ایوان مراجعه کنید.

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

قرنیزهای (MDF) پاشنه‌ایی

قرنیزهای پاشنه‌ایی نیز مانند انواع PVC ضد خش هستند و قابلیت شستشو دارند. اما از نظر جنس این قرنیزها از مرغوب‌ترین انواع MDF ساخته شده و رنگ آنها مات است.

این قرنیزها در مقابل سائیدگی و نور خورشید مقاومت بالایی دارند. برای خرید انواع قرنیز ام دی اف(پاشنه‌ای) و یا محاسبه قیمت هر متر مربع از این نوع قرنیز به فروشگاه آنلاین ایوان مراجعه کنید.

نکاتی درباره برش قرنیز ها 

از برش این نوار ها حتی الامکان اجتناب می کنیم زیرا امکان به وجود آمدن  درزهایی بین قطعات وجود خواهد داشت . اگر زمانی نیاز به برش حتمی قرنیز بود ، این کار باید با دقت کامل صورت گیرد و هم چنین به وسیل اره گربر که یکی از اره برقی های ویژه می باشد انجام داد. به علاوه تیغه ی انتخابی شما بسیار مهم است که حتما متناسب با جنس قرنیز باشد .

قرنیز چیست و بهترین نوع آن برای منزل کدام است؟

خرید انواع قرنیز با کیفیت

برای خرید انواع قرنیزهای باکیفیت پی وی سی (PVC) و ام دی اف (MDF) میتوانید به فروشگاه آنلاین ایوان مراجعه کنید. شرکت طرح معماری ایوان با برخوردار از مشاوران مجرب در زمینه فروش قرنیز، کفپوش‌های  لمینت و سایر کالاهای دکوراسیون داخلی آماده ارائه هرگونه خدمات مشاوره محصولات دکوراسیون داخلی قبل از فروش است.

همچنین برای خرید حضوری قرنیز میتوانید با ما در تماس باشید:

آدرس: تهران – خیابان بنی هاشم – کوچه طبری – مجتمع ارغوان – طبقه چهارم واحد ۳۳

تلفن: 6- 02122337204 واتساپ: 09059640710 

مدیریت: 09121147337

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *