طراحی داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی باعث ایجاد تغییرات مثبت از دید زیبایی‌شناسی و ارتباط کاربردی‌تر انسان و محیط اطرافش می‌شود.

همه چیز درباره پارکت لمینت شیاردار - Groove-V

درباره طراحی داخلی بیشتر بدانیم

 

طراحی داخلی تلفیقی از هنر و دانش  است که سعی در ارتقاء ارتباط موثر و خوشایندتر بین انسان و محیط اطراف دارد. یک طراح داخلی با تحقیق، برنامه‌ریزی و ایجاد ارتباط موثر بین موارد، سعی در خلق محیطی زیبا دارد. مراحل کار یک  طراح داخلی  چندگانه و در چند مرحله ست. این مراحل شامل توسعه مفهومی، بررسی سایت، برنامه ریزی، تحقیق، ارتباط موثر با ذینفعان پروژه، مدیریت ساخت و ساز و در نهیات اجرای طرح است. طراح داخلی مجموعه از اطلاعات در زمینه معماری، طراحی گرافیک، هنرهای تزئینی و منسوجات، مبلمان و سایر موارد را دارد.

طراحی داخلی

در گذشته طراحی داخلی به عنوان بخشی از روند ساخت و ساز ساختمان مورد توجه قرار می‌گرفت. اما امروزه شاهد شکل‌گیری شاخه‌ایی از معماری به نام طراحی داخلی هستیم که می‌توان آن‌را نتیجه پیشرفت جامعه و ارتباط بیشتر و منطقی‌تر معماری با فرآیندهای هنری و صنعتی دانست.

دستیابی به ارتباط موثر با فضا، رفاه بیشتر ساکنان خانه و ارتقاء عملکردی بهتر بین سازه‌های داخلی در حیطه کار یک طراح داخلی قرار می‌گیرد. حرفه طراحی داخلی به طور مشخص از کاری که یک دکوراتور داخلی انجام میدهد، جدا است.

در هند باستان، معماران به عنوان طراح داخلی نیز کار می‌کردند. این موضوع در متون باستانی به جای مانده از یکی از خدایان باستانی به نام ویشواکارما قابل مشاهده است.

در مصر باستان نیز “خانه‌های نفس” ماکت‌هایی شبیه خانه‌های رایج در سلطنت فراعنه بوده‌است. این ماکت‌ها از داخل مقابر فرعون‌ها و یا افراد ثروتمند مصر بدست آمده است. از نحوه قرارگیری اجزا و عناصر مختلف مانند ستون‌ها، تهویه، پنجره‌ها و درها می‌توانیم متوجه شویم که دردوران‌های مختلف طراحی داخلی مساله ایی با اهمیت بوده است.

در طی قرون 17 و 18 میلادی دکوراسیون داخلی دغدغه بسیاری از افراد خانه دار بوده است. بنابراین آنها با به کارگیری یک هنرمند و حتی یک صنعتگر سعی در تغییر فضا داشتند. حتی خود معماران نیزهنرمندانی را برای طراحی فضاهای داخلی خانه‌هایی که ساخته بودند به کار می‌گرفتند.

از قرن بیستم به بعد طراحی داخلی به شکل چشمگیری تغییر کرده و به عنوان یک حرفه اصلی به حساب آمد. یک طراح داخلی می‌تواند در زمینه‌های زیر کسب دانش و فعالیت کند:

تصمیم‌گیری درباره انتخاب انواع پارچه، مواد، رنگ‌ها، پایداری فضایی، برنامه‌ریزی و سایر موارد
اجرا انواع نقش‌های طراحی داخلی توسط نرم افزارهای مدل سازی
در نظر گرفتن انواع الزامات ساختاری نظیر، مسائل بهداشتی و ایمنی، و کدهای ساختمانی
تفاوت بین طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی داخلی هنر و علم درک رفتار انسان برای ایجاد فضاهای کاربردی در ساختمان است. اما  طراحی دکوراسیون داخلی به معنای تزئین فضای داخلی خانه با وسایلی چون مبلمان، قرنیز، پارکت لمینت، وسایل دکوراتیوی چون قاب عکس، مجسمه و غیره است. البته در بحث دکوراسیون داخلی نحوه استفاده و کاربرد تزئیناتی چون انواع کاغذ دیواری، کفپوش، کاشی‌ بین کابینتی، طراحی سرویس بهداشتی و یا حتی طراحی محوطه‌سازی نیزگنجانده می‌شود.

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی خانه‌تان می‌توانید از مشاوره یک طراحان دکوراسیون داخلی بهره‌ببرید. یک طراح داخلی به طور دقیق و با دید هنری به شما مشاوره می‌دهد که چه رنگ، چه متریال و یا چه طرحی از دیوارپوش(کاغذ دیواری) و یا کفپوش مناسب برای خانه شماست.

طراحی دکوراسیون

شما می‌توانید در این زمینه به شرکت طرح معماری ایوان مراجعه کنید. ایوان با کارشناسان مجرب در حوزه معماری،  طراحی داخلی و دکوراسیون و ارائه مشاوره و اجرا خدمات مختلفی در تمامی فضاهای خانگی و اداری را ارائه می‌دهد.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب بزرگسال

 منظور از نمای کلی از طراحی داخلی اتاق خواب همان نحوه‌ قرارگیری پنجره‌ها، درها و کمد دیواری(در صورت وجود) است. اما رنگ دیوارهای اتاق، شکل و طرح کفپوش اتاق، و یا مسائلی چون نحوه قرارگیری تخت خواب، میز وکنسول آینه و سایر وسایل دکوراتیو مختص اتاق خواب در حیطه تخصص دکوراسیون داخلی است.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب بزرگسال

برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب رنگ دیوار و کفپوش در شکلگیری سبک کلی اتاق خواب بسیار موثر است. در بازار لوازم دکوراسیون خانگی انواع دیوارپوشهای زیبا که در سبک های مختلف ساخته شده‌اند وجود دارند. برای انتخاب دیوار پوش و یا همان کاغذ دیواری نباید تاثیر شگفت انگیز رنگها را نادیده بگیرد.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

در فروشگاه ایوان می‌توانید دنیای متنوعی از انواع کاغذ دیواری باکیفیت در طرح و رنگ‌های مختلف و متناسب با اتاق خواب را انتخاب کنید.

بعد از شکل و ظاهر دیوارها، باید نگاهی به زیر پاهایمان بی‌اندازیم و به دنبال کفپوشی مناسب باشیم(مانند انواع پارکت لمینت). از میان تمامی کفپوشها، اینروزها، کفپوش‌های پارکت لمینت طرفداران زیادی دارند. لمینت‌ها به دلیل زیبائی و کیفیت بالا و سهولت در نظافت مورد توجه طراحان دکوراسیون نیز هستند.

برای خرید پارکت لمینت و اطلاع از پارکت لمینت قیمت،قیمت پارکت لمینت،پارکت لمینت ایرانی کلیک کنید

دیوارپوشهای زیبا

نکته مهم این است که باید در انتخاب رنگ و طرح کفپوش(کفپوش مون واک)  و کاغذ دیواری اتاق خواب نهایت دقت را به خرج دهیم؛ چراکه رنگ کفپوش به اندازه چگونگی چیدمان وسایل دکوراتیو به درک بهتر فضا و انتقال حس آرامش به ما کمک خواهد کرد.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک و نوجوان

وقتی صحبت از نحوه دکوراسیون اتاق خواب کودکان می‌شود، مهمترین نکته شناخت و درک نیازهای روانی و پاسخ به عمق احساسات آنهاست. مسلماً المانهای رایج در دکوراسیون اتاق خواب بزرگسالان مناسب اتاق خواب کودکان نیست. یکی از مسائل مهم روانشناختی در دکوراسیون اتاق خواب کودکان استفاده از کاغذ دیواری با رنگ‌های شاد و طرح‌های کودکانه برای آنهاست. مخصوصاً کاغذهایی که طرح‌هایی از ابر قهرمان‌های کارتونی را دارند. همچنین کفپوش اتاق خواب آنها را می‌توان به رنگ روشن که در روحیه آنها تاثیر مثبت داشته باشد، انتخاب کرد.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک و نوجوان

برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوانان نیز ایده‌های زیادی وجود دارد. مثلا بر روی یکی از دیوارهای اصلی اتاق خواب میتوان پوستر دیواری بزرگی از نمای مکان یا شخصیت مورد علاقه آنها نصب کرد و دیوارهای جانبی را نیز با کاغذ دیواری‌های مخصوص گروه سنی نوجوان استفاده کرد.

دکوراسیون اتاق خواب نوجوانان

 برای خرید کاغذ دیواری و انواع کفپوش لمینیت مناسب اتاق خواب کودک و نوجوان می‌توانید به بخش فروشگاه ایوان مراجعه کنید و از میان طرح و رنگهای مختلف، کالای مورد نظرتان را انتخاب کنید.

دکوراسیون داخلی حال و پذیرایی

فرض کنید بعد از یک روز سخت کاری به خانه آمده‌اید و تصمیم دارید در محیط امن خانه استراحت کنید و یا در اتاق نشیمن جلو تلویزیون بنشینید و برنامه مورد علاقه‌تان را دنبال کنید،  در این حالت دکوراسیون اتاق نشیمن چقدر در روحیه شما تاثیر خواهد داشت؟

دکوراسیون داخلی حال و پذیرایی

  به همین دلیل و مسائل این‌چنینی توجه به دکوراسیون اتاق نشیمن را باید جدی بگیریم؛ چرا که هرچه بیشتر بتوانیم با این فضا ارتباط برقرار کنیم، انرژی بیشتری نیز دریافت خواهیم کرد. رنگ دیوارها و کفپوش تم اصلی فضا و عامل مهم در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن هستند.

استفاده از کفپوش‌های لمینیتی همانند اتاق‌های خواب برای حال و پذیرایی و حتی آشپزخانه، توصیه اکثر طراحان دکوراسیون است. این کفپوشها علاوه بر زیبایی، حس راحتی و مدرن بودن را به خانه ما می‌دهند. مزیت مهم این کفپوشها قیمت بسیار پایینشان در مقابل کفپوشهای پارکت و عایق صدا بودنشان است.

کفپوش‌های لمینیتی

برای دیوارها می‌توانید از انواع کاغذ دیواری‌های طرح دار و یا ساده متناسب با اتمسفر خانه و سبک دکوراسیون مورد علاقه تان استفاده کنید. البته برای دیوار کانونی اتاق نشیمنتان نصب یک پوستر دیواری نیز نقش زیادی در زیبایی دکوراسیون خواهد داشت.

کاغذ دیواری‌های طرح دار

به جز رنگ، کاغذ دیواری و یا حتی نصب پوستر دیواری می‌توانید از آجر دکوراتیو و یا پنل‌ گچی که از به روزترین روش‌های طراحی دکوراسیون خانه هستند؛ استفاده کنید. آجر و پنل‌های گچی هردو قابلیت رنگ‌پذیری و پتینه را دارند و به راحتی و با هزین کم نصب می‌شوند.

پوستر دیواری
پنل‌ گچی

برای خرید کاغذ دیواری،کاغذ دیواری سه بعدی،کاغذ دیواری قابل شستشو،کاغذ دیواری مخمل،کاغذ دیواری با نصب کلیک کنید

نصب انواع کاغذ دیواری

طراحی محوطه سازی

قسمتی از فضای باز یک ساختمان ویلایی و یا آپارتمان که محیطی مناسب برای کاشت گیاهان، قرار دادن آبنما و یا مکانی مناسب برای بازی کودکان فراهم کند؛ فضای سبز می‌گویند. همانطور که از اسم آن مشخص است، توجه به مساله کاشت گیاهان و برقراری یک سبزی پایدار در این محیط مهم است.

طراحی محوطه سازی

کاشت چمن‌ در مقیاس بزرگ تا حد زیادی می‌تواند سرسبزی مطلوبی را برای ما فراهم کند. اما هزینه کاشت و نگهداری چمن در طول سال معمولاً زیاد است و در ماه‌های سرد سال  از سرسبزی و زیبایی آن نیز خبری نخواهد بود. مساله دیگر هم این است که کاشت چمن معمولا در فضایی باز با نور مناسب امکان پذیر است و در ساختمان‌های آپارتمانی که افراد فقط بالکنی کوچک دارند اجرا پذیر نیست.

کاشت چمن‌

بنابراین در این حالت خرید چمن مصنوعی برای داشتن یک فضای سبز زیبا به صرفه‌تر است. چمن مصنوعی در تمام طول سال سبز است و شما می‌توانید از آن در هر فضایی چه بزرگ و چه کوچک از باغی بزرگ تا بالکنی کوچک استفاده کنید. در این فروشگاه انواع بسیار طبیعی از چمن مصنوعی وجود دارد که تشخیص آنها از نمونه‌های طبیعی بسیار مشکل است.

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه قلب تپنده هر خانه‌ایی است که ساکنان آن هرروز زمانی هرچند کم و یا زیاد را در آن برای پخت و یا صرف غذا می‌گذرانند. طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه هم از دید زیبائی‌شناسی و هم کارکردی و تاثیری که در روحیه افراد، به خصوص خانم خانه‌دار می‌گذار انکار ناپذیر است.

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه‌های امروزی دیگر مانند گذشته دیوار و  یا دری که آنها را از حال و پذیرایی جدا کند ندارند؛ بنابراین آشپزخانه هم محیط جدانشدنی از این فضاهاست که اهمیت توجه به دکوراسیون آن را صدچندان کرده است.

آشپزخانه‌های امروزی

برای خرید کاشی بین کابینتی،خرید بین کابینتی و اطلاع از کاشی بین کابینتی قیمت،قیمت کاشی بین کابینتی،قیمت بین کابینتی کلیک کنید

با استفاده صحیح از مصالح دکوراتیو میتوانیم تغییرات اثربخشی را در آشپزخانه ایجاد کنیم. یکی از این مصالح بین کابینتی‌های چسبی هستند.

کاشی‌ بین کابینتی یکی از ترندهای دکوراسیون آشپزخانه در  2019نیز بوده‌اند. مزیت استفاده از آنها این است که نسبت به کاشی قیمت ارزانتر و نصب بسیار راحتی دارند. نکته دیگر توجه به کابیت‌ها و کفپوش آشپزخانه است. طراحان دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌دهند که کفپوش آشپزخانه و اتاق نشیمن و یا حتی کل خانه را یک شکل انتخاب کنید.

 این کار چند مزیت دارد اینکه یک سبک و رنگ اصلی برای تم دکوراسیون خانه شما ایجاد می‌کند و از نظر هزینه تمام شده برای شما مقرون به صرفه‌تر است.

مصالح دکوراتیو

طراحی سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی فضایی جدانشدنی در خانه است که بایستی به نحوه دکوراسیون آن هم توجه کرد. خوشبختانه با تنوع زیادی که در تمامی مصالح مربوط به سرویس بهداشتی وجود دارد برای هرنوع سرویسی و با هر مساحتی به راحتی میتوان انواع مدل‌های روشویی و یا کاشی و سرامیک مخصوص این فضا را خریداری کرد. یکی از مهمترین وسایل دکوراتیو برای این فضا هم دقیقاً همین روشویی است.

طراحی سرویس بهداشتی

 روشویی‌های مدرن قابلیت نصب به روی دیوار را دارند و کانتری که نگدارنده این روشویی‌هاست؛ همانند یک میز جا دار به همراه چند کشو و یا حتی کمدی کوچک می‌تواند نگهدارنده وسایل بهداشتی شما باشد.

نگهدارنده وسایل بهداشتی

در هنگام خرید این روشویی‌ها نیز دقت کنید آینه متناسب با آن را خریداری کنید که هم از لحاظ ظاهر و هم کاربرد برای شما ایده‌آل باشد. برای خرید مدرن‌ترین انواع روشویی نیز میتوانید به فروشگاه ایوان مراجعه کنید.

در پایان

تغییر در دکوراسیون داخلی خانه باعث میشود که به طور کلی اتمسفر حاکم بر خانه شما تغییر و حس و حال جدیدی را ساکنان خانه و یا میهمانان تجربه کنند. اگر اجرا دکوراسیون داخلی خانه توسط کارشناسان معماری و طراحی داخلی انجام شود؛ نتیجه کار از منظر روانشاسی و زیبایی شناختی بسیار مثبت خواهد بود.

شرکت معماری ایوان در زمینه طراحی و اجرا انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی توسط کارشنان مجرب سابقه‌ایی درخشان دارد. شما می‌توانید برای بهره‌مندی از تمامی خدمات معماری مانند بازسازی یا طراحی ویلا و یا خرید محصولات دکوراسیون داخلی این شرکت به لینک زیر مراجعه کنید.

برای خرید و مقایسه کیفیت محصولات میتوانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *