بازسازی ساختمان


در ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که چه ساختمان هایی نیاز به بازسازی دارند و معمولا مشتریان با چه تفکری به سمت باز سازی می آیند . 
بازسازی معمولا و عمدتا در خانه هایی ایجاد می شود که  ساختمان چهره ای قدیمی و فرسوده داشته باشد . یا می تواند خسته شدن و دل زدگی از چهره داخلی خانه یا حتی رفع نواقص فنی ساختمان باشد. 

با توضیحات داده شده بازسازی شامل طیف گسترده ای خواهدشد . به طور کلی ، بازسازی تلاشی برای رسیدن به کیفیت بهتر یا در بعضی موارد تغییر کاربری از مسکونی به اداری یا بالعکس یا از اداری به تجاری است که به روش های مختلف انجام می شود.بازسازی لزوما ، ایجاد تغییر اساسی در ساختمان نیست بلکه شاید بشود با رنگ کردن دیوار کیفیت فصایی مناسب را ایجاد کرد.
بازسازی عملیات حساسی از نظر اجرا است و هم چنین دست طراح در طراحی آن بسته تر است . چرا که این موضوع مربوط به تقسیمات فضایی تاسیسات ، ستون ها و محدودیت های اجرا می شود.  بازسازی به واسطه برخورد با لوله های فرسوده حساسیت در مراقبت از ساختمان قدیمی کاری بسیار تخصصی و کارشناسی است.

در بازسازی ها غالبا مرحله تخریب که اغاز میشود تا ماندن دیوارهای جانبی و سقف و ستون داخل واحد پیش می رود که زمینه را برای تغییرات در تاسیسات لوله کشی و تاسیسات برق را هم مهیا کند ، بازسازی در دفتر معماری ایوان توسط متخصصینی اجرا می شود که سال ها تجربه اجرا و بازسازی داشته اند.

اصول بازسازی ساختمان

البته موارد ذکر شده برای بازسازی در مقیاس جدی تر است و تعویض پارکت یا نصب  کاغذ دیواری را شامل نمی شود. بازسازی شامل مراحل  زیادی در طراحی و در اجرا را شامل می شود با این وجود ذکر بعضی از این موارد خالی از لطف نیست .


ویژگی‌های طراحی ساختمان


طراحی دیوار 

در این مرحله نسبت به تقسیم بندی جدید فضاهای مورد نیاز اقدام میکنیم به نحوی که فضاهای مورد نیاز جدید را در بنای قدیم بتوانیم احداث کنیم در این مرحله توجه به محل عبور تاسیسات اصلی ساختمان و خطوط برق و رایزرهای افقی و عمودی ساختمان بسیار مهم است در هر صورت در این بخش نسبت به تفکیک فضاها و محدودیت های ان اقدام میشود 

طراحی کف 

در این بخش سعی میشود در هر فضا متناسب با همان قسمت کف واحد طراحی شود بطور مثلا کف آشپزخانه و یا حمام و سرویس بهداشتی یا کف ایوان یا تراس با قسمتهای اتاق و سالن پذیرایی کف سازی متفاوتی داشته باشند چراکه بعضی محل ها آبریز هستند و بعضی محل ها به اب نزدیک هم نمیباشند ، لذا در هنگام طراحی به تفکیک فضاها دقت شده و برای هرکدام میتوان کف مناسب طراحی نمود با متریال های مختلف .

نکته دیگری که در کف باید رعایت شود رنگ بندی است در این بخش از بازسازی میتوان از رنگهای روشن یا تیره استفاده نمود که بسته به سبک طراحی و کاربرد فضا میتواند متفاوت باشد . یکی از مواردی که در شرکت طراحی معماری ایوان دقت شده و به آن پرداخته میشود همین مسئله طراحی و رنگ بندی و تخصیص متریال های مناسب و به روز در این بخش میباشد

طراحی فضاهای بهداشتی

از جمله مواردی که در زمان حاضر خیلی به زیبایی و لاکچری بودن بازسازی کمک میکند همین بخش است . به نحوی که در سرویس بهداشتی یا حمام میتوان با اکسسری های متنوع و مد روز و کاشی و سرامیک های بسیار زیبا به این بخش یک روح جدید بخشید به نحوی که بیننده و یا میهمان ما در هنگام استفاده از این فضاها کاملا سورپرایز شود 


 طراحی فضا

در این بخش سعی میشود فضاهای مورد نیاز را از لحاظ نوع کاربرد طراحی نمود و نیازهای مختلف را در آن تعبیه نمود از جمله وجود کمد یا میز یا تخت یا تلویزیون و... یا در مواردی وجود کاناپه یا مبلمان خاص و لوسترها را در نظر گرفته و بسته به نیاز یک فضا طراحی میشود


 مراحل اجرا


کف سازی


معمولا مشتریان به دلیل سرد بودن سنگ و یا لک شدن سرامیک و موارد دیگر به پارکت یا پارکت لمینت روی می آورند که به کف خانه آسیب نمی زند و می تواند به راحتی جمع شود چون از هیچ گونه چسب یا مواد دیگر برای اتصال پارکت یا پارکت لمینت به کف استفاده نمی کنند ، چرا که به صورت کلیک به هم متصل می شوند. تعویض قرنیز های سنگی با قرنیو های ام دی اف و یا پی وی سی نیز دیگر مواردی هست که مشتریان برای خانه خود انجام می دهند 


دیوار کشی

در خانه های قدیمی که ترک روی دیوار ایجاد شده است دو راه را در مقابل قرار می دهد یک اینکه ترک ها را اصلاح کرده و برطرف کنیم تا به عنوان مثال دیوار را رنگ خاصی بزنیم ، یا اینکه ترک های دیوار را با کاغذ دیواری سنگ دکوراتیو پنل  سه بعدی پوستر دیواری و یا با ترفند های خلاقه بپوشانیم .


اجرای پوشش سقف 

این بخش شامل تعویض یا تغییرات در سیستم روشنایی یا کناف کردن سقف می شود که نسبت به طرح جدید میتوان از رابیتس کاری یا سقف کناف یا سقف کشسان و ... و تکنولوژیهای جدید روز بهره برد


کابینت آشپزخانه

از موارد دیگری که معمولا مشتریان برای طراحی مراجعه می کنند طراحی کابینت آشپزخانه است به شکلی که در  با طراحی کجدد کابینت ها جلوه تازه ای به آشپزخانه می دهند. از وارد دیگری که در بازسازی آشپزخانه لحاظ می شود open  کردن آشپزخانه و برداشتن تیغه آن است به شکلی که کانتر داشته باشند و در رفت و آمد راحت تر باشند. بسته به کیفیت و طرح آشزخانه، لازم نیست که کل کابینت ها را عوض کنیم . گاهی می شود با تعویض در های کابینت جلوه جدیدی به آشپزخانه خود بدهیم.

 

تقویت سازه ای

بازسازی ساختمان تنها توجه به ظاهر ساختمان نیست بلکه عوامل سازه ای و تقویت آن از اهمیت بالایی برخوردار است.  شاید ما در مرحله بازسازی به ستونها یا تیرهایی برخورد کنیم که اسیب دیده یا فرسوده شده باشد در این زمان میتوان از روشهای کاشت بولت و یا کاشت میلگرد استفاده کرد که به ما امکان میدهد با قراردادن پلیت بتوانیم یک عضو مکمل یا یک عضو جدید به ساختمان با سازه بتنی اضافه کنیم.


هزینه بازسازی ساختمان


هزینه بازسازی ویلا بسته به اینکه کارفرما چه خواسته ای داشته باشد و ساختمان در چه شرایطی باشد بسیار متفاوت و پروژه محور است. با توجه به اینکه چه عملیات ساختمانی ای قرار است انجام دهیم نیاز به متخصصینی در حوزه های گوناگون داریم . شرکت معماری ایوان مفختر است که بهترین تیم اجرایی و تخصصی را در همه ی زمینه ها دارد که با هزینه ای مناسب بهترین کیفیت را ارائه می دهد.
قبل از اجرا لازم است قبل از اجرای ساختمان به نکاتی دقت کرد
قبل از انجام تمام عملیات ساختمانی که در آن نیاز به تخریب داریم لازم است که از تمامی سیستم های تاسیساتی و سازه ای اطلاع کافی داشته باشیم یا اگر نقشه های ساختمان موجود نیست از متخصص و کارشناس این حوزه کمک بگیریم 
کسب رضایت همسایگان در صورتی که باید عملیات ساختمانی اعم از تخریب سر و صدا و یا حمل مصالح ساخمانی از طریق راه پله ها را انجام دهیم ، خیلی به پیشرفت و عدم وقفه در کار کمک می کند . مسئله دیگر داشتن یک برنامه ریزی و پلن برای مدیریت پروژه است تا پروژه در بر طبق محاسبات تمام شود.
نکته آخر از فرایند های قبل از اجرا کسب مجوز بازسازی از شهرداری منطقه تان است.


خدمات طراحی بازسازی ایوان


بازسازی نیاز به یک تیم اجرایی در همه زمینه ها اعم از تاسیسات آب و فاضلاب ،برق ،بنایی و اجرایی که طیف گسترده ای هستند را شامل می شود. علاوه بر این، برای رسیدن به بهترین سازمان دهی و کیفیت فضایی نیاز به این هست تا از یک تیم طراحی مجرب کمک گرفته شود تا نگرانی بابت طراحی و بازسازی ساختمان‌مان نداشته باشیم . 
دفتر معماری ایوان خرسند است که می تواند تمام نیاز های کارفرما و مشتریان عزیز را در قالب یک مجموعه ارائه کند تا نگرانی و دغدغه ای بابت بازسازی ساختمان خود نداشته باشید.

مشاهده نمونه کارهای بازسازی ساختمان شرکت ایوان

بازسازی اداری جمالزاده

بازسازی سالن ورزشی

بازسازی ساختمان اداری

دفتر اداری آذین

طراحی داخلی کلاسیک دروس

طراحی ساختمان زعفرانیه

جهت مشاوره بازسازی ساختمان با ما در ارتباط باشید

مشاوره رایگان