محوطه سازی ویلا دماوند


محوطه سازی ویلا دماوند، طراحی و معماری شرکت ایوان
محوطه سازی ویلا دماوند، طراحی و معماری شرکت ایوان

طراحی ویلا سربندان


تاریخ شروع طراحی ویلا سربندان در سال 1390 در فضای 980 متر می باشد که به مدت 18 ماه به طول انجامید و به اتمام رسید. از مرحله طراحی، اسکیس، سه بعدی سازی، تهیه نقشه تا اتمام، استفاده از ستونهای کشیده شده از جنس سنگ تراورتن در جلوی تراس و فضاسازی حیاط منظم با المانهای اختصاصی آلاچیق، آبنما، شاه نشین در چندین نقطه و استفاده از سطح 70 مترمربع زمین برای ایجاد 120 مترمربع با پله های گرد و تراس باز که با وجود درختهای سیب و آلو در چشم انداز کاملا زیبائی محوطه را شاهد هستیم.
برای جلوگیری از افتاب تیز دماوند در فصل تابستان از درختهای نارون و صنوبر در کنار دیوارهای پیرامونی در جهت جنوب و غرب استفاده شد.

ویلا دماوند شرکت ایوان
استفاده از پمپ مرکزی و مخزن 5000 لیتری زیرسطحی برای گردش آب در تابستان در کل محوطه و گردش آب در بستر حوض و آبنما به    همراه مجسمه های پرتاب آب در محوطه علاوه بر زیبایی و تلطیف هوا صرفه جویی کاملی در مصرف آب دارد.
ترکیب فضای سبز، آّبنما، حوض و گردش آب در محوطه و مجسمه ها از ویژگی‌های این پروژه درسال 1395 مجدداً به دستور کارفرما طراحی گردید و اکنون در دست اجرا است و بعلت سرمای زمستان به بعد از فصل بهار موکول شده است.

ویلا دماوند شرکت ایوان

موقعیت طراحی ویلا : سربندان-فیروزکوه

طراحی ویلا : شرکت طرح معماری ایوان
سبک طراحی ویلا : کلاسیک
کارفرما سازه: آقای حسینی‌خو

کاربری سازه : ویلا

مساحت ویلا : 2200 متربع

وضعیت: اتمام طراحی