ساختمان مسکونی الهیه


ساختمان مسکونی الهیه، طراحی و معماری شرکت ایوان
ساختمان مسکونی الهیه، طراحی و معماری شرکت ایوان

شروع پروژه از سال 1380 توسط شرکت ساختمانی دیگری بود که مجموعه ایوان در سال 1381 تمام پروژه را به درخواست کارفرما مجددا طراحی و مدل سازی نمود و در سال 1386 بعد از حدود 4 سال توقف پروژه مجموعه ایوان مشاعات و لابی و حیاط و پارکینگها و محوطه سازی داخلی و خارجی را برعهده گرفت و توانستیم ظرف مدت 18 ماه کل پروژه را تحویل نمائیم پروژه مذکور به صورت مدیریت پیمان قرارداد شد و از ویژگی های بارز پروژه ساخت کارواش اختصاصی با طراحی انحصاری مجموعه ایوان به صورت تمام اتوماتیک بعد از درب ورودی پارکینگ جانمایی و اجراشد.

ساختمان مسکونی الهیه نمای بیرونی        ساختمان مسکونی الهیه، طراحی و معماری شرکت ایوان

ساخت گارد حفاظتی استیل تمام اتومات تلسکوپی در پشت درب ورودی افراد و طراحی و ساخت صندوق پستی تمام الکترونیک مختص هر واحد و آبشار 7 متری از مزایا و ویژگیهای منحصر به فرد و از جذابیت های پروژه میباشد از ویژگیهای دیگر ساختمان طراحی یک تگ شناسائی برای مالکین خودرو میباشد که در هنگام ورود مسیر مشخص و پارکینگ را روشن می کند. طراحی پروژه از موتیف های باستانی ایران و انتزاع منحصر به فرد طراحی از این موتیف ها در سردرب و طرح کف لابی و سردرب پارکینگ و دیوار مشاعات به نحوی که کاملا از لحاظ طراحی نقاط مختلف با یکدیگر مرتبط هستند از نکته های طراحی این پروژه است .

پلان ساختمان مسکونی الهیه

در طراحی حیاط و فضای سبز آن از آبشار 7 متری که زیر آن الاچیق قرارداد و فرد می تواند در داخل آلاچیق شاهد یک دیوار آب در پیش روی خود باشد و نظاره گر 4 طبقه فضای سبز پلکانی و برکه آب در انتهای مسیر حرکت آب باشد . در تمام دیوارهای اطراف حیاط با سازه بتنی باغچه های معلق طراحی و اجرا گردید که با صخره مصنوعی پیرامون آنها در ارتفاع 6 متری و کاشت نهال و درخت، تکمیل کننده فضایی رویایی می باشد.