رستوران اکسیژن


رستوران اکسیژن، طراحی و معماری شرکت ایوان
رستوران اکسیژن، طراحی و معماری شرکت ایوان


طراحی فست فود
طراحی داخلی فست فود باید به گونه ای باشد که مشتریان و کارکنان به راحتی بتوانند در فضای بین میزها، صندلی‌ها، کانتر دریافت غذا حرکت کنند و تداخلی در سرعت و زمان حرکت ایجاد نشود. توجه به زیبایی‌های بصری و دکوراسیون مدرن یکی از دلائل موفقیت فست فود شما خواهد شد. بهترین ومتناسب ترین نسبتی که بین فضای آشپزخانه و جایگاه صندلی‌های مشتریان در فست فود بایستی رعایت شود، نسبت 60 به 40 است.

رستوران اکسیژن

شرکت طرح معماری ایوان به منظور طراحی فضای فست فود در ابتدا پلان مناسبی از فضاهای مختلف فست فود شما طراحی میکنند، موقعیت قرار گیری فضای آشپزخانه و جایگاه مشتریان نکته‌ایی است که کارشناسان ایوان با تجربه بالایشان بهترین نسبت را برای این دو فضا رعایت میکنند. همچنین تمامی اقدامات لازم برای طراحی فست فود و اجرای آن اعم از طراحی آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی، فضای سالن غذا خوری فست فود، درگاه ورودی مشتریان فست فود و یا سالن انتظار آنها به دقت طراحی میشود.

رستوران اکسیژن

در پروژه فست فود اکسیژن تلفیقی از شیشه چوب استیل موزیک ابر و نقاشی دیواری در یک فضای 42 متری در پاسداران طرح ریزی شد با کارفرمایی جناب آقای امیرحسین بخشی نژاد که دوست داشتند یک طرح کانسپت و بدیع در بین مشاغل فست فود داشته باشند. از این رو مهندس طراح آقای علی رامشک تمام کف مجموعه را از شیشه 20 میل طراحی کردند که با کف اصلی 15 سانت فاصله داشت و تمام زیر شیشه ها نقاشی با رنگ روغن انجام شد. دیوارها محل مراجعین از شیشه با حدفاصل 15 سانت از دیوار تعبیه شد که بر روی تمام دیوارها نقاشی با پاستیل انجام گردید. در تمام خلع های موجود بین کف و دیوار که نقاشی ها بودند هر 5 دقیقه یک مه پاش ابر تولید میکرد که با نورهای لیزر بین آنها و هماهنگی موزیک، توانست یک فضای کاملا بدیع و نو را خلق کند. این مجموع که ظرف 4 ماه طراحی گردید و در مدت 45 روز اجرا شد، جزو افتخارات مجموعه ایوان در سال 82 میباشد.