مسجد فرهنگستان


مسجد فرهنگستان، طراحی و معماری شرکت ایوان
مسجد فرهنگستان، طراحی و معماری شرکت ایوان

فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در سال 1366 شمسی به هدف دستیابی به استقلال فرهنگی و علمی در عرصه دانش پزشکی و نیل به آخرین یافته‌ها و پژوهش‌های دانش پزشکی توسط جمعی از اساتید و اندیشمندان علوم پزشکی تشکیل شد. در اساس نامه این فرهنگستان آمده که رئیس جمهور به عنوان رئیس هیئت امنای این فرهنگستان و جمعی از بهترین استاتید دانش پزشکی اعضای هیئت امنای این فرهنگستان هستند که توسط رئیس جمهور عزل و نصب می‌شوند.

مسجد فرهنگستان

در راستای ایجاد تغییرات در طراحی داخلی و بازسازی بنای ساختمان فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی، مسئولین امر تصمیم گرفتند که کار بازسازی و تغییرات در طراحی داخلی فرهنگستان را به شرکت «طرح معماری ایوان» بسپارند. بنابراین در سال 1395 شمسی شرکت ایوان پروژه فرهنگستان علوم پزشکی را  در محوطهء حدود 400 متر در اتوبان حقانی تهران را شروع کرد. سبک اجرای طراحی داخلی فرهنگستان به شکل مدرن-تلفیقی با سبکهای ایرانی-اسلامی بوده است. سنگهای بکار رفته در قوس و ستونهای داخلی فرهنگستان با بهره‌گیری از تکنولوژی CNC تراش‌های چند لایه خورده‌اند و بعد از سه بعدی سازی ججم سنگ‌ها در بنا به کار رفته‌اند.

مسجد فرهنگستان

یکی از شاخصه‌های مهم معماری که دربنای فرهنگستان علوم پزشکی به کار رفته، ساخت مسجدی مناسب با فضای فرهنگستان و تغییر چیدمان محراب و حفظ اصالت معماری سنتی و اجرای خاص سنگ‌ها در محوطه هشتی ورودی است. مراحل طراحی داخلی فرهنگستان به شکل طراحی پلان اولیه، تهیه اسلایدهای سه بعدی و در آخر نقشه نهایی آغاز و در نهایت پایان پذیرفت.

مسجد فرهنگستان

اگر قصد طراحی و یا ساخت فرهنگستان با در نظر گرفتن تمامی جزئیات سبک ایرانی-اسلامی را دارید، شرکت « طرح معماری ایوان» از ابتدای طراحی پلان تا اجرای نهایی معماری داخلی در کنار شما و پروژه‌تان خواهد بود.