باغ رستوران ساحل


باغ رستوران ساحل، طراحی و معماری شرکت ایوان
باغ رستوران ساحل، طراحی و معماری شرکت ایوان

استفاده از فضای باغ و محافظت از درختان درهنگام طراحی و انتقال حس خوب طبیعت فرحزاد از اهداف ما بود. سعی کردیم از متریال چوب طبیعی بیشتر استفاده کنیم، تلفیق کردن آب و آتش و حرکت روان این دو در کنار هم حس خوب طبیعت را بیشتر به مشتریان رستوران منتقل میکرد.

نمایی به داخل باغ رستوران

طرح معماری ایوان با ابتکارهای خلاقانه در طراحی آلاچیق ها به صورت کانسپت توسط طراح معمار آقای علی رامشک و مدل سازی های حرفه ای توسط مهندس احسان علی بیگی و سینا عسگرزاده موفق شد یک پک حرفه ای برای کارفرما محترم آماده کند. قبل از اجرا تمامی اجزاء چوبی و سنگی طرح تهیه و آماده شد و برای نصب درهنگام بهره برداری از مجموعه رستوران توسط مشتریان اجرا گردید و موجبات عدم تعطیلی رستوران فراهم شد.

نما حوض و فواره آب

باغ رستوران ساحل

آلاچیق های باغ رستوران                  باغ رستوران ساحل، طراحی و معماری شرکت ایوان

تقسیم بندی فضای محوطه باغ رستوران به سه بخش که هر کدام با ارتفاع 1 تا 2.70 متر از یکدیگر؛ سبب شد بخشهای شاه نشین، محوطه عمومی، و آلاچیق های مبله از یکدیگر مجزا باشند. حوضچه های آب و حرکت آب در کف با فواره های متعدد و تلفیق آن با آتش، یک تجربه خاطره انگیز را برای مشتریان فراهم نمود، نگهداشتن درختان و ایجاد فضای سبز حرفه ای در فواصل آلاچیق ها سبب شد فضای خنک فرحزاد در شبهای تابستان حفظ شود.