کافی شاپ ساحل


کافی شاپ ساحل، طراحی و معماری شرکت ایوان
کافی شاپ ساحل، طراحی و معماری شرکت ایوان

برای تاسیس و راه اندازی یک کافی‌شاپ موفق دو اصل که یکی موقعیت مکانی کافی‌شاپ و دیگری اصول طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون است، باید مورد توجه قرار بگیرد. در طراحی کافی ‌شاپ میبایست تمامی استانداردها که یکی از کلیدیترین اصول جذب مشتریان است، رعایت شود. مثلا برقراری فضای مناسب بین صندلی‌ها و درنظر گرفتن مسیری استاندارد برای عبور و مرور مشتریان از نکات طلایی است.

نما داخلی کافی شاپ آبشار

نما داخلی کافی شاپ

انتخاب عناصر تزئینی، متناسب با سبک کافی‌شاپ شما نیز اهمیت زیادی دارد. این عناصر میتواند انواع اکسسوریزها، گیاهان، آلات موسیقی، تابلوهایی از پرتره مشاهیر، نقاشی، تصاویر دیواری، باکسهای بازی، کتابهای دست دوم و هزاران ایده دیگر باشد.

انتخاب میز و صندلی، دیوارکوب، لوستر یا آباژور(به طور کلی وسایل روشنایی)، انتخاب وسایل پذیرایی(فنجان، بشقاپ، کارد و چنگال و غیره) بایستی متناسب با سبک کافی شاپ انجام شود و معمولاً این کار نیز توسط طراحان دکوراسیون داخلی انجام می‌شود.

نمایی به بیرون کافی شاپ

همچنین وجود تهویه و تعبیه پنجره‌های بزرگ که نور و جریان هوای مناسبی را وارد فضای کافی شاپ کنند نیز در موفقیت یک کافه تاثیر چشم گیر دارد.

برای طراحی کافی‌شاپ مهمترین مساله برقراری تناسب بین فضا و کاربری است. ایجاد فضایی مناسب و دلنشین که از دید مشتریان جذاب و زیبا باشد نیز باید در طراحی کافی‌شاپ مورد توجه قرار بگیرد. در طراحی و اجرای فضای داخلی و نمای بیرونی کافی‌شاپ امکان طراحی و پیاده‌سازی انواع سبکهای رایج در معماری جود دارد. اما امروزه سبک‌های مدرن، مینیمال، روستیک، کلاسیک، وینتج، صنعتی و تلفیقی طرفداران بیشتری دارند. خلاقیت در نورپردازی، اجرای سقف‌ها، دیوار پوش‌ها، میزکانتر، آشپزخانه و غیره در حیطه کار طراحان داخلی است.

 

اجرای دیوارپوش‌های خاص مانند آجر دکوراتیو، پنل گچی، کاغذ دیواری و پوستر دیواری، و اجرای صفر تا صد طراحی و دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ، تماماً در شرکت طرح معماری ایوان و توسط طراحان خلاق این شرکت پذیرفته و انجام میشود.