چمن مصنوعی همانند یک موکت سبز مدرن است که قابلیت نصب هم در فضای سرپوشیده و هم فضای آزاد را دارد. چمن‌های مصنوعی بر اساس نوع جنس و نوع بافت تقسیم‌بندی می‌شوند.

انواع چمن مصنوعی

 


•    چمن مصنوعی نایلونی

چمن مصنوعی ساخته شده از جنس نایلون و یا پلاستیک است و در مقایسه با چمن‌هایی از جنس پلی‌پروپیلن در مقابل شرایط مختلف مقاومتر است. به دلیل اینکه این نوع چمن از عناصر مستحکم‌تری ساخته شده است. به طور کلی چمن مصنوعی پلاستیکی، از جنس فیبر پلاستیکی مستحکمی ساخته شده است؛ بنابراین اگر به دنبال خرید چمن مصنوعی تزئینی هستید که مقاوت بالایی در مقابل بازی کودکان و حیوانات خانگی داشته باشد؛ چمن مصنوعی نایلونی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.


•    چمن مصنوعی پلی‌اتیلن

این نوع چمن مصنوعی ظاهری به مراتب طبیعی و بافتی نرم دارد و زمانی که آنرا لمس می‌کنید، حس یک چمن واقعی را به شما منتقل می‌کند. چمن پلی‌اتیلن همان چمنی خواهد بود که در عین ارزان بودن در طبیعی ترین حالت ممکن شما را  از مراقبت‌های ثانویه مانند استفاده از ماشین چمن‌زنی بی‌نیاز می‌کند. تنها مراقبت و نگهداری که این نوع چمن احتیاج دارد این است که بایستی گاهی آنرا با برس تمیز کنید و یا بشویید.


•    چمن مصنوعی پلی‌ پروپیلن

اگرچه چمن‌های مصنوعی پلی پروپیلن  ارزان‌ترین نوع چمن موجود در بازار هستند؛ اما به دلیل کیفیت پایین آنها نسب به سایر چمن‌های مصنوعی خریدشان پیشنهاد نمی‌شود. اما اگر شما بودجه کم است و فضای کوچکی را نیز در اختیار دارید، این نوع چمن میتواند چندسالی برای شما دوام داشته باشد.


انواع چمن مصنوعی بر اساس نوع بافت:


•    چمن مصنوعی تک بافت

در چمن مصنوعی تک بافت تنها از یک نخِ تک رنگ استفاده می‌شود. این محصولات رنگ یک دستی دارند و تراکم آنها نسب به چمن‌های مصنوعی چند بافت کمتر می‌باشد. چمن‌های مصنوعی تک بافت جلوه سبز و بهاری‌تری نسبت به انواع دو بافت دارند.


•    چمن مصنوعی دو بافت

چمن مصنوعی دو بافت دارای الیافی با دو رنگ متفاوت سبز و سبز-زرد است که ظاهری کاملا طبیعی به محیط بیرون از خانه شما می‌بخشد. این چمن آنقدر طبیعی به نظر می‌رسد که در نگاه اول به سختی می‌توان آن را از چمن طبیعی  تمیز داد.

مشخصات چمن مصنوعی خوب


چمن مصنوعی بر خلاف انواع طبیعی نیاز به مراقبت‌های باغبانی چون آبیاری، کود دهی و غیره ندارد. انواع مرغوبی از چمن مصنوعی در بازار موجود است که به سختی از چمن طبیعی قابلیت تشخیص دارند. در ساخت بسیاری از آنها سعی شده که قسمتهایی را به رنگ قهوه‌ایی دربیاورند که چمن کاملا به انواع طبیعی نزدیک باشد. رنگ ، نوع، ارتفاع و تراکم الیاف چمن مصنوعی تزئینی در انتخاب چمن مصنوعی مناسب به شما کمک خواهند کرد. چمن مصنوعی خوب بایستی متناسب با نوع نیاز و کاربری شما انتخاب شوند.


کاربردهای مختلف چمن مصنوعی


چمن مصنوعی کاربردهای مختلفی دارد و امروزه به لطف تولید انواع مختلف این متریال زینتی، در فضاهای مختلفی قابلیت نصب و کارایی دارد. چمن مصنوعی را میتوانید در فضاهای زیر نصب کنید و زیبایی همیشگی آن لذت ببرید
•    نصب چمن مصنوعی در بالکن و یا تراس
•    نصب چمن مصنوعی در حیاط
•    نصب چمن مصنوعی در محوطه باغ
•    نصب چمن مصنوعی در محوطه ویلا
•    نصب چمن مصنوعی در زمین بازی کودکان
•    نصب چمن مصنوعی در مدرسه
•    نصب چمن مصنوعی در پاسیو
•    نصب چمن مصنوعی بر روی روف گاردن


حدود قیمت چمن مصنوعی تزئینی در بازار

خرید چمن مصنوعی نسبت به کاشت چمن طبیعی قیمت بالاتری دارد، اما به چند دلیل از جمله اینکه چمن مصنوعی تزئینی در تمامی فصول سال سبز  است و نیاز به مراقبت آنچنانی ندارد، نسبت به چمن طبیعی مزیت دارد و روی هم رفته هزینه تمام شده کمتری نیز خواهد داشت
اکثر چمن‌های مصنوعی به صورت رولی که هر رول بین 2 تا 4 متر پهنا دارند فروخته می‌شود. البته شما امکان این را دارید که این چمن‌ها را به صورت متری نیز خریداری کنید. 
قیمت چمن مصنوعی در ایوان با توجه به نوع بافت و کیفیت انواع مختلف این متریال تزئینی متفاوت است. اما اما مجموعه‌ایی از بهترین و با کیفیت ترین چمن مصنوعی‌ها با رنج قیمتی مناسب را برای شما فراهم کرده‌ایم. حدود قیمت چمن مصنوعی ایوان از 120 هزار تومان به ازای هر مترمربع شروع میشود.

خرید چمن مصنوعی از شرکت ایوان

خرید چمن مصنوعی اولین قدمی است که در زمینه داشتن یک فضای آزاد زیبا بایستی بردارید. برای همین منظور دیگر لازم نیست برای خرید بهترین و با کیفیت‌ترین نوع چمن مصنوعی، زمان زیادی را صرف کنید و به فروشگاه‌های متعددی مراجعه کنید. ما در ایوان مجموعه‌ایی از بهترین و با کیفیت‌ترین انواع چمن مصنوعی را آماده کرده‌ایم تا شما با صرف زمان کمتری بتوانید عالی‌ترین انتخاب را داشته باشید. چمن‌های مصنوعی ایوان به صورت رولی و با ابعاد 25*4 و با ساختار رشته هایی از جنس فیبریلیت و یا تخت ساده/ با آوند مرکزی عرضه میشوند. همچنین با خرید چمن مصنوعی از ایوان میتوانید از خدمات نصب توسط کارشناسان این فروشگاه بهره‌مند شوید. و خرید با قیمت کمتر نسبت به نمونه های مشابه را تجربه کنید.