پارکت لمینت: چوب از متریال هایی است که قدم زدن بر روی آن حس آرامش و سرزندگی را به انسان منتقل می‌کند که علت آن همزادپنداری ذات انسان با طبیعت است . اگر به دنبال تغییر در پوشش کف خانه ی خود هستید پارکت لمینت گزینه ی خوبی برای شما می باشد. چرا که محصولات پارکت لمینت از تنوع بالایی برخوردار اند که می‌تواند هر فردی را به سمت انتخاب پارکت لمینت بکشاند .  پس اگر تمایل دارید که با این محصول بیشتر آشنا شوید با این مقاله همراه باشید یا با کارشناسان ما در دفتر معماری ایوان تماس بگیرید.


انواع پارکت لمینت


در گذشته‌های دور ، قبل از آن که لمینیت‌های امروزی رواج پیدا کنند از چوب برای پوشش کف استفاده می‌کردند. شروع این شیوه ی پوشش کف از سال 1600 شروع شد که مقارن با سبک باروک 1625-1714 است. فرانسه و کاخ ورسای را می‌توان به عنوان مبدا پیدایش پارکت می‌توان نامبرد. در ابتدا شیوه ساخت به این گونه بوده است که به صورت دستی چوب‌ها را برش می دادند و به وسیله چسب به کف و یک دیگر متصل می‌کردند. به مرور و با پیشرفت صنعت کارخانه هایی به وجود آمدند که چوب ها را به وسیله دستگاه برش می دادند تا از سختی و مدت زمان اجرای آن بکاهند . با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ، امروزه پارکت لمینت هایی به بازار عرضه شده اند که با هزینه بسیار کمتر از پارکت چوبی همان حس قدم زدن بر روی چوب را به شما القا می کنند. 
پارکت لمینت را از نظر ساختار به 4 بخش میتوان تقسیم بندی کرد 
کلیک: وجه تمایز و برتری پارکت لمینت ها نسبت به پارکت های چوبی، کلیک آن هاست چرا که سرعت و راحتی نصب را تا مقدار زیادی بالا می برد و هزینه های جانبی نصب مانند چسب را از بین می برد .
مغزی HDF: لایه‌ی اصلی کفپوش لمینت از موادی به نام اچ دی اف (high density fiberboard) ساخته‌شده است. لمینیت هایی که از این نوع چوب استفاده می کنند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و عمر آن را افزایش می‌هند. ولی بعضا شرکت هایی وجود دارند که از استاندارد مناسبی برخوردار نیستند و از MDF در ساخت پارکت لمینت استفاده می کنند. شرکت معماری ایوان مفتخر است که محصولی باکیفیت را به شما هموطن عزیز ارائه می دهد.
لایه طرح : قسمتی که باعث تنوع و متفاوت ظاهری بین محصولات می شود، لایه طرح است که در طرح چوب های مختلف را با کیفیت بالایی بر روی این لایه چاپ می شود و به مغزی ام دی اف لمینیت می شود.
لایه پوششی: برای اینکه بتوان چوب را در برابر آب مقاوم کرد بر روی  پارکت لمینت به عنوان پوشش نهایی از این لایه پوششی استفاده می کنند. سوالی که معمولا برای تمام مشتریا پیش می آید این است که تا چه مقدار پارکت و لمینت در برابر آب مقاوم هستند؟ پارکت لمینت در برابر آب کاملا مقاوم نیست پس نمی توان آن را به عنوان مثال در جایی که آبریز زیادی دارد استفاده کرد و برای سطوحی که در تماس زیادی با آب نیستند مناسب است . البته برای تمیز کردن سطوح می توان از دستمال نم دار و یا طی استفاده کرد.

 

 

پارکت لمینت ها را می توان از وجوه متفاوتی دسته بندی کرد .
کلاس چوب :
مقاومت چوب در برابر رفت و آمد . پارکت لمینت ها را بر اساس رفت و آمد افراد بر روی آن به 4 دسته تقسیم بندی می کند که با پسوند AC مشخص می شوند . تمام محصولات ایوان دارای گرید AC4 هستند که خیال شما را از انتخاب بهترین پارکت راحت می کند.
برجستگی (اینبوس): برای انتقال بهتر حس چوب به کاربر برجستگی هایی روی آن ایجاد می کنند.


برند های تولید کننده پارکت لمینت


برند های پارکت لمینت بسیار متنوع هستند . کشور های مختلفی در بازار ایران رقابت می کنند که می توان از مهمترین و بزرگترین آن ها چین ترکیه و آلمان را نام برد.
1.   
پارکت لمینت آلمانی لگو فلور
2.    استارلند ساخت ایران
3.    بنه ساخت ایران
4.    لیگنا ساخت ترکیه
5.    دیبا دکو ساخت ایران تحت لیسانس ترکیه
6.    اوک وود ساخت چین
7.    باراباس ساخت آلمان
8.    زنیت ساخت روسیه
9.    هوگر ساخت ایران تحت لیسانس ترکیه
10.    آرتا ساخت ایران تحت لیسانس بلژیک
11.    ایزوفام ساخت ایران
12.    لینگا ساخت ترکیه
13.    وودفلور ساخت چین تحت لیسانس آلمان
14.    کیو دی ام ساخت چین تحت لیسانس آلمان
15.    آی جی تی ساخت ترکیه
16.    آی تی سی ساخت چین تحت لیسانس آلمان
17.    کرونو وود ساخت چین تحت لیسانس آلمان
18.    ایشیک ساخت ترکیه
19.    آلویز ساخت چین تحت لیسانس انگلیس
20.    واریو ساخت ترکیه
21.    مون لاک ساخت ترکیه
22.    آرت دکور ساخت ترکیه
23.    پاراکلام ساخت ترکیه
24.    مون واک ساخت چین تحت لیسانس آلمان
برند های آلمانی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند ولی به واسطه تحریم ها ورود آن ها به بازار ایران سخت شده از طرفی  نسبت به محصولات دو کشور رقیب یعنی چین و ترکیه از قیمت بالاتری دارند. در بین پارکت های کشور چین و ترکیه می توان
با کیفیت نزدیک به برند های ترکیه ای و البته قیمت کمتر،
پارکت لمینت چینی را به صرفه تر دانست.
شرکت معماری ایوان با رعایت حفظ استاندارد ها و کیفیت محصولات و همچنین در نظر گرفتن وسع مالی خریدار ، محصولات شرکت مون واک (  (MOON WALKرا به شما عرضه می کند 
این محصول دارای تاییده های لازم کیفی و تحت لیسانس آلمان می باشد 
پارکت لمینت MOON WALK  مقاوم در برابر آب و ضربه است و در طرح های مختلف به شما خریداران عزیز عرضه می گردد . پارکت لمینت مون واک دارای سطح کیفی AC4 با مغزی HDF می باشد تا بهترین کیفیت را به شما ارائه دهد .

 

 

حدود قیمت پارکت لمینت


با توجه به نوسانات ارز و تحریم ها قیمت های پارکت لمینت هم دستخوش تغییر هستند . ولی به طور کلی در بین محصولات موجود در بازار پارکت های آلمانی قیمت بالاتری از بقیه رقبا دارند و بعد از آن شرکت های ترکی و چینی از قیمت های مناسب تری برای خریدار برخوردار هستند. پارکت لمینت ایرانی را نیز می توان ارزان ترین پارکت لمینت های موجود در بازار نام برد. البته در بین همین پارکت لمینت های ایرانی برند هایی هستند که با کیفیت و قیمت بالاتری به مشتری عرضه می شوند.


نکات مهم در هنگام خرید پارکت لمینت


نکاتی در هنگام خرید پارکت لمینت مهم هستند که حتما باید از آن مطلع باشید :
1-    درجه کیفی و مغزی ام دی اف
2-    میزان مقاومت آن در برابر ضربه و آب 
3-    *کلیک ها و نحوه اتصال پارکت ها *
4-    فوم زیر پارکت ها و ضخامتی که می بایست تهیه کنید 
5-    نکته آخری که شاید به آن باید توجه شود فضای داخلی خانه می باشد که لازم است با توجه به نور ورودی و مساحت فضا مناسب ترین طرح و رنگ انتخاب شود.

 

طرح‌ها و مدل‌های پارکت لمینت

اگر قصد تغییر و به روز رسانی دکوراسیون داخلی خانه‌تان را دارید قطعا تغییر کفپوش یکی از بهترین و راحت‌ترین راه حلها خواهد بود. در این مطلب 9 ایده مختلف برای خرید پارکت لمینت و کفپوش را مرور میکنیم که به شما در خرید پارکت لمینت مناسب کمک خواهد کرد.

 

مدل های پارکت لمینت

 

اگر به دنبال بهترین کفپوش به منظور حس ظرافت در اتاق نشیمن هستید که گرما و جذابیت را توامان داشته باشد، پارکت لمینت طرح چوب طبیعی را امتحان کنید. پارکت لمینت با طرح و رنگ چوب طبیعی علاوه بر اینکه ظاهری بسیار لوکس و رسمی دارد؛ گرما و صمیمیت زیادی را به داخل خانه اضافه میکند. 

 

پارکت لمینت با ظاهری کهنه برای خانه ایی مدرن 

همه چیز "مدرن قرن نیمه" اکنون محبوب شده است، و باعث می‌شود که قدیمی دوباره جدید به نظر برسد. این کفپوش چوبی سنتی، شکل و رنگ مبلمان و دکورها را واقعا پاپ می‌کند! این نگاه باعث ایجاد گرمی به خطوط خنک و واضح و جذاب از طراحی میانی قهوه در اواسط قرن و لهجه های رنگی بالش ها می‌شود.

 

پارکت لمینت ونیل زیبا و باکیفیت

کفپوش وینیل از طراحی متنوع تری نسبت به پارکت لمینت برخوردار است. کفپوش‌های وینیل تنوع بالایی در طرح و مدل دارند؛ ظاهری از چوب، آجر تا کاشی را میتوان برای این کفپوش پیدا کرد. بنابراین کفپوش ونیل برای اشخاصی که هم به دنبال زیبایی، ظرافت و صد البته قیمت مناسبی هستند، گزینه مناسبی است.

وینیل ضد آب و مناسب برای اتاق‌های نشیمن است که دسترسی آزاد تری به محوطه بیرونی خانه یا ویلایی با استخر دارند.

 

پارکت لمینت طرح دار

کفپوش چوبی طرح دار و یا پارکت لمینتی که به شکل جناغی نصب شده(همانند تصویر بالا)، یکی از بهترین ایده برای کفپوش اتاق نشیمن خانه‌هایی با مبلمان مدرن و ساده است. این الگوی نصب پارکت لمینت هماهنگی بسیاری با سبک مبلمان اسکاندیناوی یا مدرن دارد. به طور کلی این نوع پارکت لمینت و سبک نصب جناغی متناسب با سبک دکوراسیون خانه ها و یا ویلا مدرن است.

 

کفپوش سرامیک ونیل رندمی

آیا کفپوشی با ظاهری رندوم (متفاوت و جورواجور) را بدون هزینه یا سردردهای نصب می خواهید؟ کفپوش وینیل (عکس بالا) با تایلهایی که دارای سبک مدیترانه ای هستند، همان ظاهر رندوم مورد علاقه شما را فراهم می‌کنند. سبک کفپوش ونیل (مدیترانه‌ایی) این روزها بسیار محبوب و اصطلاحاً ترند شده است.

مزایای کفپوش ونیل:

  • مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت
  • نصب بسیار آسان
  • هزینه پایین
  • تنوع بسیار بالا در طرح و مدل
  •  

پارکت لمینت چوبی قدیمی

کفپوش پارکت لمینت در عکس بالا در واقع کفپوشی است که ترکیبی از چوب های مختلف، رنگ‌ها و بافت های متفاوت است. این ترکیب چوب‌های متنوع، شرایطی را برای خانه ایجاد میکنند که شما به راحتی امکان پیاده‌سازی هر گونه سبک دکوراسیونی از کلاسیک تا مدرن را خواهید داشت. سبک کفپوش نشان داده شده در عکس بالا، شخصیت و گرما زیبایی زیادی را به خانه شما میدهد.

 

پارکت لمینت ترکیبی

چوب های محکم با ظاهری زمخت انتخاب عالی برای به روزرسانی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شما هستند! این سبک از پارکت لمینت که گویی چوبهایی با ظاهری پر خراش و آسیب دیده را در کف خانه نصب کرده‌اید؛ دقیقاً مناسب افرادیست که عاشقانه چوب را دوست دارند. همچنین به دلیل ظاهر پرخراشی که دارد خیال شما را از بابت خراش و یا آسیبهای کوچکی که هنگام بازی کودکان و یا حیوانات خانگی ایجاد میشوند، راحت میکند.

 

نمونه کار پارکت لمینت شرکت ایوان

برای خرید کفپوش پارکت لمینت با ظاهر چوبی کاملا طبیعی ما چند پیشنهاد جذاب برای شما داریم:

استفاده از چوبهای قدیمی به عنوان کفپوش پارکت لمینت که از بازسازی خانه‌های فرسوده بدست آمده‌اند؛ گرما و عمق زیادی را به اتاق نشیمن شما اضافه می‌کنند. البته در کشورهایی مانند ایران که از چوب کمتر در طراحی مسکونی استفاده می‌شود، بنابراین امکان استفاده از بقایای ساختمانی چوبی و در نهایت بهره بردن از آنها به عنوان کفپوش نیز وجود ندارد. بنابراین در این حالت گزینه مقرون به صرفه و بی دردسر خرید کفپوش پارکت لیمنت است.

 


خرید پارکت لمینت از شرکت ایوان 


شرکت معماری ایوان مفتخر است با 20 سال سابقه فروش در زمینه پارکت لمینت شما را در انتخاب بهترین کیفیت راهنمایی کند . برند مون واک پارکت لمینتی با کیفیت و تولید چین (تحت لیسانس آلمان) می باشد.  
شرکت معماری ایوان همچنین شما را برای اجرای کف به وسیله ی متخصصان همکار با شرکت معماری ایوان راهنمایی می کند . شرکت معماری ایوان سعی می کند در راستای تکریم مشتری بهترین کیفیت را به شما ارائه بدهد.