راهنمای خرید چمن مصنوعی


انواع چمن مصنوعی
انواع چمن مصنوعی

 داشتن یک فضای سبز زیبا باعث عوض شدن حال و هوای خانه و اعضای آن می‌شود. این فضای سبز میتواند یک باغ بزرگ تا یک بالکن کوچک خودمانی باشد.

نکات خرید چمن مصنوعی

برای سبز و با طراوات نشان دادن این فضاها، استفاده از چمن در کنار سایر گل و گیاهان توسط تمامی متخصصان فضای سبز پیشنهاد شده است.

راهنمای خرید چمن مصنوعی

برای بیشتر فضاهای باغی بزرگ هنوز جایگزین مناسبی برای چمن واقعی وجود ندارد. اما برای باغچه و حیاط‌های تقریباً کوچک مقیاس و یا فضاهای بازی برای کودکان و یا حیوانات خانگی، چمن مصنوعی جایگزین مناسب و مقرون به صرفه‌ایی است.

بهترین چمن مصنوعی

اگر چه نصب چمن مصنوعی نسبت به کاشت چمن طبیعی قیمت بالاتری دارد، اما به چند دلیل از جمله اینکه چمن مصنوعی در تمامی فصول سال سبز است و نیاز به مراقبت آنچنانی ندارد، نسبت به چمن طبیعی مزیت دارد.

چمن مصنوعی بر خلاف انواع طبیعی نیاز به مراقبت‌های باغبانی چون آبیاری، کود دهی و غیره ندارد. انواع مرغوبی از چمن مصنوعی در بازار موجود است که به سختی از چمن طبیعی قابلیت تشخیص دارند. در ساخت بسیاری از آنها سعی شده که قسمتهایی را به رنگ قهوه‌ایی دربیاورند که چمن کاملا به انواع طبیعی نزدیک باشد.

انواع چمن مصنوعی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال خرید یک چمن مصنوعی با کیفیت برای فضای بازی، حیاط و یا بالکنتان هستید در این مقاله میخواهیم شما را با انواع چمن مصنوعی ونحوه خرید آنها آشنا کنیم.

در این مقاله با  موضوعات زیر آشنا می‌شویم:

  • آشنایی با انواع چمن مصنوعی
  • قیمت انواع چمن مصنوعی با کیفیت
  • بهترین چمن مصنوعی چه ویژگی‌هایی دارد؟
  • پیامدهای محیطی زیست استفاده از چمن مصنوعی چیست؟

انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی نایلونی

چمن مصنوعی ساخته شده از جنس نایلون و یا پلاستیک است و در مقایسه با چمن‌هایی از جنس پلی‌پروپیلن در مقابل شرایط مختلف مقاومتر است. به دلیل اینکه این نوع چمن از عناصر مستحکم‌تری ساخته شده است. به طور کلی چمن مصنوعی پلاستیکی، از جنس فیبر پلاستیکی مستحکمی ساخته شده است؛ بنابراین اگر به دنبال خرید چمن مصنوعی هستید که مقاوت بالایی در مقابل بازی کودکان و حیوانات خانگی داشته باشد؛ چمن مصنوعی نایلونی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

چمن مصنوعی نایلونی

چمن مصنوعی پلی‌اتیلن

این نوع چمن مصنوعی ظاهری به مراتب طبیعی و بافتی نرم دارد و زمانی که آنرا لمس می‌کنید، حس یک چمن واقعی را به شما منتقل می‌کند. چمن پلی‌اتیلن همان چمنی خواهد بود که در عین ارزان بودن در طبیعی ترین حالت ممکن شما را  از مراقبت‌های ثانویه مانند استفاده از ماشین چمن‌زنی بی‌نیاز می‌کند. تنها مراقبت و نگهداری که این نوع چمن احتیاج دارد این است که بایستی گاهی آنرا با برس تمیز کنید و یا بشویید.

انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی پلی‌ پروپیلن

اگرچه چمن‌های مصنوعی پلی پروپیلن  ارزان‌ترین نوع چمن موجود در بازار هستند؛ اما به دلیل کیفیت پایین آنها نسب به سایر چمن‌های مصنوعی خریدشان پیشنهاد نمی‌شود. اما اگر شما بودجه کم است و فضای کوچکی را نیز در اختیار دارید، این نوع چمن میتواند چندسالی برای شما دوام داشته باشد.

انواع چمن مصنوعی

قیمت انواع چمن مصنوعی با کیفیت

اکثر چمن‌های مصنوعی به صورت رولی که هر رول بین 2 تا 4 متر پهنا دارند فروخته می‌شود. البته شما امکان این را دارید که این چمن‌ها را به صورت متری نیز خریداری کنید. قیمت این چمن‌ها بسته به اندازه و کیفیت ساختشان با یکدیگر متفاوت است.

انواع چمن مصنوعی

در مقایسه با چمن طبیعی خرید این نوع چمن‌ها برای بار اول گران قیمت تر است، اما در دراز مدت با خرید چمن مصنوعی به جای طبیعی میتوانید پول بیشتری را ذخیره کنید. چرا که با خرید چمن مصنوعی خود را از خرید ماشین چمن زن، هزینه‌های مراقب و آبیاری چمن طبیعی رها میکنید.

راهنمای خرید بهترین چمن مصنوعی

چمن مصنوعی را خودتان میتوانید نصب کنید اما برای اینکه یک فضای سبز بدون نقص و زیبا داشته باشید بهتر است از یک متخصص فضای سبز کمک بگیرید تا وی برای شما یک حیاط یا باغی زیبا با چمن مصنوعی طراحی کند.

بسیاری از فروشگاه‌ها با فروش چمن‌های مصنوعی خود پیشنهاد نصب آنها را نیز می‌دهند. اما باید دقت کنید که حتما چمن خریداری شده توسط افراد با تجربه نصب شود.

بهترین چمن مصنوعی چه ویژگی‌هایی دارد؟

رنگ چمن مصنوعی

بسیاری از ما انتظار داریم چمن مصنوعی رنگی تیره و غیر طبیعی داشته باشد. اما واقعیت این است که چمن‌های مصنوعی که این‌روزها ساخته می‌شوند؛ رنج وسیعی از رنگها به خصوص رگه‌هایی از قهوه ایی تیره و زرد در آنها دیده می‌شود. همچنین در ساخت آنها از رگه‌های چمن با ارتفاعات مختلف استفادع میشود تا بیشترین شباهت را به انواع طبیعی داشته باشند.

ارزانترین نوع چمن‌های مصنوعی معمولاً رنگ سبز بسیار روشنی دارند که معمولا برای استفاده در زمین‌هایی با مساحت گسترده مانند یک زمین گلف مشکلی ایجاد نمی‌کنند، اما گزینه مناسبی برای فضاهای باغی و یا حیاط خانه شما نیستند.

ویژگی بهترین چمن مصنوعی

نحوه ساخت و پرداخت چمن مصنوعی

برخی از چمن‌های مصنوعی که با قیمت متوسط رو به بالا ساخته می‌شوند در ساخته‌شان از رشته‌های پلاستیکی استفاده شده که به طرز چشمگیری شبیه انواع واقعی هستند. با برس زدن یک لایه بسیار نازک و لطیف از ماسه در میان این رشته ها باعث میشود که آنها شکل قائم و سرحال خودشان را حفظ کنند‎‌.

این ماسه‌ها هر سال باید تجدید شوند و برای زیباتر نگه داشتن  این رشته های چمنی نیاز هست که هرچند وقت یکدفعه بر روی آنها برس مخصوصی را بکشیم. توجه داشته باشید که گرانقیمت‌ترین چمن مصنوعی الزاماً بهترین نوع هم نیست؛ بلکه شما باید از بین تمامی چمنها به دنبال با کیفیت ترین آنها باشید. برای این منظور میتوانید از کارشناسان فروشگاه ایوان برای خرید انواع چمن مصنوعی کمک لازم را بگیرید.

کیفیت چمن مصنوعی

پیامدهای محیطی زیست استفاده از چمن مصنوعی چیست؟

بیشتر میکروارگانیسم‌های مفید مانند کرم و حشرات خاکی که در زیر چمن واقعی رشد می‌کنند در زیر چمن مصنوعی از بین خواهند رفت. بنابراین چمن مصنوعی نمی‌تواند پوششی مناسب برای برخی پرندگان که غذای خود از میان همین میکرو ارگانیسم‌ها تهیه می‌کنند باشد.

انواع چمن مصنوعی

همچنین چمن مصنوعی بر خلاف چمن طبیعی نقشی در جذب دی اکسید کربن ندارد که همین موضوع باعث گرم شدن سطح زمین  به خصوص در تابستان خواهد شد. اما شباهتی که بین چمن مصنوعی و طبیعی وجود دارد این است که این چمن در زهکشی آب باران و انتقال آن به لایه‌های زیر زمین نقشی مفیدی را ایفا میکند.

خرید انواع چمن مصنوعی از فروشگاه ایوان

همانطور که در این مقاله ذکر شد؛ برای خرید انواع چمن مصنوعی با کیفیت و با قیمت مناسب می‌توانید به فروشگاه آنلاین ایوان سربزنید. ایوان یک فروشگاه آنلاین است که به صورت تخصصی در زمینه ارئه خدمات معماری و فروش محصولات دکوراتیو فعالیت میکند.

چمن‌های مصنوعی ایوان به صورت رولی و با ابعاد 25*4 و با ساختار رشته هایی از جنس فیبریلیت و یا تخت ساده/ با آوند مرکزی عرضه میشوند. همچنین با خرید چمن مصنوعی از ایوان میتوانید از خدمات نصب توسط کارشناسان این فروشگاه بهره‌مند شوید.

همچنین برای خرید حضوری انواع چمن مصنوعی میتوانید با ما در تماس باشید.

آدرس: تهران - خیابان بنی هاشم - کوچه طبری - مجتمع ارغوان - طبقه چهارم واحد ۳۳

 تلفن: 6- 02122337204

    مدیریت: 09121147337

     مدیر فروش: 09059640730