راهنمای انتخاب بهترین مصالح برای کانتر آشپزخانه

راهنمای انتخاب بهترین مصالح برای کانتر آشپزخانه

یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین فضاها در هر پروژه مسکونی، آشپزخانه است. در آشپزخانه‌ها انواع سطوح مختلف سنگی مانند صفحه رویی کابینتها، سنگ روی قسمت جزیره، کانترتاپ و اپن وجود دارد. انتخاب بهترین و با کیفیت ترین سنگ برای آشپزخانه ضروری است. گذشته از این الزامات، توجه به جنبه های زیبایی شناسی در دکوراسیون آشپزخانه نیز نکته مهم دیگر است.

 در این مقاله از ایوان ما برخی از متداولترین انواع متریال به خصوص سنگهای رایج که در دکوراسیون داخلی آشپزخانه های امروزی مورد استفاده قرار میگیرد را گرد هم آورده ایم و سعی میکنیم که در این مقاله مزایا و معایب همگی آنها را بررسی کنیم. اگر قصد طراحی و یا بازسازی ساختمان و به ویژه قسمت آشپزخانه را دارید این مطلب با شمت کمک می‌کند.

انواع متریال مناسب برای کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه با سنگ گرانیت
کانتر آشپزخانه با سنگ مرمر
کانتر آشپزخانه با انواع سنگهای مصنوعی
کانتر آشپزخانه با انواع کاشی‌های پرسلان
کانتر آشپزخانه با انواع فولاد ضد زنگ
کانتر آشپزخانه با بتن
کانتر آشپزخانه با چوب
کانتر آشپزخانه با شیشه
کانتر آشپزخانه با سنگ استات (سنگ صابون)

کانتر آشپزخانه با سنگ گرانیت

سنگ گرانیت، سنگ طبیعی است با چاپ و طرح و رنگ منحصر به فرد است. این سنگ در مقابل حرارت بسیار مقاوم بنابراین بهترین گزینه برای استفاده در آشپزخانه و حتی سرویسهای بهداشتی است.

خدمات ما به محدوده ی خاصی تعلق ندارد ، شما میتوانید از طراحی ویلا تا طراحی رستوران ها از خدمات ما استفاده کنید .در هر مرحله نیز با کمک گرفتن از کارشناسان و دیدن نمونه کارها میتوانید اطمینان 100% خود را کسب نمایید .

کانتر آشپزخانه با سنگ گرانیت

برای دیدن محصولات میتوانید از فروشگاه ما دیدن فرمایید ، از کاشی بین کابینتی گرفته تا پارکت لمینت ها و … دیگر مجصولات مورد نظر شما .

مزایا

ماندگاری طولانی مدت، آسانی در تمیز شوندگی، نگهداری و مراقبت آسان. در مقایسه با قیمت مقاومت بسیاری بالایی نسبت به ضربه دارد.

معایب

در مقابل غذاها و یا محصولات اسیدی مقاومت بالایی از خود ندارد.

کانتر آشپزخانه با سنگ مرمر

کانتر آشپزخانه با سنگ مرمر

سنگ مرمر به دلیل ظاهر تجملاتی و زیبایی که دارد، ممکن است یکی از گزینه‌های مهم برای استفاده در دکوراسیون داخلی آشپزخانه و ارتقا ظاهر آن باشد. سنگ مرمر به شکل ترکیبات آهک فشرده است که ظاهری بی نظیر برای آشپزخانه فراهم میکند.

پیشنهاد خوانش مقاله: کاشی آشپزخانه جدید 1400

سنگ مرمر

مزایا

از منظر زیبایی و مقاومت در برابر حرارت سنگ مرمر متریالی بینظیر است. سنگی یکدست، زیبا و با رگه های طبیعی که هیچکجا نمونه‌ی آن را نمی‌توانید پیدا کنید.

معایب

سنگ مرمر بسیار گران قیمت است ولی در مقابل ضربه مقاومت کمتری دارد. این سنگ تخلخل زیادی دارد که با چشم غیر مسلح دیده نمیشود حتما بایستی توسط مواد آنتی باکتریال و رزین آببندی شود.

پیشنهاد خوانش مقاله: همه چیز درباره بازسازی آشپزخانه

کانتر آشپزخانه با سنگهای مصنوعی

کانتر آشپزخانه با سنگهای مصنوعی

سنگهای مصنوعی معمولاً از مخلوط  مواد معدنی خرد شده و طبیعی مانند سنگ مرمر یا کوارتز ساخته شده‌اند. این سنگهای خرد شده را که با رزین خاص مخلوط میشوند. هنگام طراحی آشپزخانه با سنگهای مصنوعی برای اطمینان از کیفیت آنها (سنگها) حتما بایتسیاز شرکتهای معتبر آنها را تهیه کرد.

مزایا

سنگهای مصنوعی یکدست و یکپارچه هستند؛ هیچگونه لک و یا تخلخلی ندارند؛ بنابراین به راحتی میتوان آنها را تمیز کرد و تمیز نگه داشت. این سنگها طیف گسترده‌ایی از رنگها را شامل می‌شوند.

معایب

مقاومتشان در مقابل گرما و سرما در نتیجه انبساط و انقباض در مقایسه با نمونه‌های طبیعی کمتر است.

پیشنهاد خوانش مقاله: 7 نکته ی مهم و طلائی در رابطه با دکوراسیون رستوران

مرمر
کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه با کاشی‌های پرسلان

استفاده از انواع کاشی‌های پرسلان بر روی کانترتاپ آشپزخانه‌ها به سرعت در حال حاضر طرفداران زیادی در بین دکوراتورهای جدید دارد. این کاشیها نسبتاً مقاوم هستند، ماندگاری خوب و نقوذ پذبری کم از ویژگی‌های بارز آنها هستند. استفاده از این نوع چینی‌ها ظاهری یکدست و بدون نقص به آشپزخانه میبخشد. همچنین میتوان به این متریال چینی مانند ظاهری مانند مرمر، چوب و یا بتن بخشید.

مزایا

این متریال به سختی آب را جذب میکند و در مقابل ساییدگی فیزیکی و شیمیایی مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان میدهد. پرسلان به راحتی نیز تمیز میشود.

معایب

اجرای پرسلان در آشپزخانه بایستی به شکل تخصصی صورت بگیرد؛ ساختاری تقویت شده و مقاوم این متریالاحتمالا هزینه نصب بالایی را نیز برای شما خواهد داشت.

پیشنهاد خوانش مقاله: 25 مدل کاشی بین کابینتی تیره برای آشپزخانه

کانتر آشپزخانه با فولاد ضد زنگ

کانتر آشپزخانه با فولاد ضد زنگ

استفاده از استیل ضد زنگ به دلیل عدم نفوذپذیری در مقابل انواع مایعات و رطوبت، مقاومت بالا در برابر گرما و باکتری‌ها یکی از بهترین گرینه ها برای استفاده در آشپزخانه های صنعتی است. اما به دلیل هزینه بالای این متریال کمتر در خانه‌های مسکونی از آن استفاده میشود و آشپزخانه‌های صنعتی مشتری پرپاقرصتری برای آن هستند.

کانتر آشپزخانه
فولاد ضد زنگ

مزایا

بسیار بهداشتی، کاربردی، عمر طولانی و ماندگاری بسیار بالا

معایب

بسیار گران قیمت، احتمال خراشیدگی در آن زیاد است.

کانتر آشپزخانه با بتن

استفاده از چوب و بتن برای آشپزخانه‌های امروزی نمایی روستیک برای آشپزخانه‌های امروزی ایجاد میکند. بتن متریال بسیار محکم و اقتصادی برای استفاده در دکوراسیون آشپزخانه است. راه‌های زیادی برای رنگ آمیزی این متریال وجود دارد.

پیشنهاد خوانش مقاله: استانداردهای قابل توجه هنگام طراحی کافی شاپ

کانتر آشپزخانه با بتن

 مزایا

استفاده از این متریال بسیار ساده و اقتصادی است فقط کافیست مقدار کمی از آن را با سیمان، شن و ماسه و آب مخلوط کنید.

معایب

متاسفانه بتن به دلیل داشتن بافت تخلخل بسیار نفوذپذیر است و در مقابل لکه ها نیز نفوذ پذیری کمی دارد. بتن یک ماده بهداشتی نست! و برای استفاده از آن بایستی بر روی آن شیشه و یا سینی گذاشته شود.

کانتر آشپزخانه با چوب

چوب یک متریال همه کاره برای آشپزخانه است، اجرای تمامی سبکهای دکوراسیون ازسبک روستایی تا معاصر با چوب قابل اجرا است. چوب به راحتی قابل نصب در هرجایی از آشپزخانه است و فضایی گرم و صمیمی در خانه ایجاد میکند. چوب بلوط، راش و گردو بیشترین کاربرد را در ساخت و سازها دارند.

کانتر آشپزخانه با چوب

مزایا

به راحتی نصب میشود.

معایب

مقاومت کم در برابر حرارت بالا و مقاومت بسیار پایین در برابر خراشیدگی. چوب را بایستی در مقابل آب و رطوبت حفاظت کرد.

کانتر آشپزخانه با شیشه

استفاده از شیشه باعث می‌شود که نور و روشنایی به راحتی وارد خانه شود. شیشه به راحتی با مواد ضد لکه و ضدباکتری قابل تمیز شدن است. استفاده از شیشه‌های شفاف، بافتدار و رنگی باعث می‌شود حال و هوای آشپزخانه به طرز عجیبی تغییر پیدا کند.

کانتر آشپزخانه با شیشه

مزایا

شیشه به راحتی تمیز میشود و تقریبا با هر نوع متریالی هماهنگ و اصطلاحاً سِت میشود.

معایب

بسیار گرانقیمت است و نصب آن نیز هزینه بر است.

کانتر آشپزخانه با سنگ استات (سنگ صابون)

استئاتیت یک سنگ طبیعی است، که اصطلاحاً به آن سنگ صابون نیز گفته مشود. این سنگ معمولا در کلینکها و آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد چراکه از نظر اسید بسیار مقاوم است.

کانتر آشپزخانه با سنگ استات
سنگ صابون

مزایا

سنگ صابون ماندگاری بالایی دارد.

معایب

مقاومت بسیار پائینی در مقابل حرارات نسبت به سایر سنگهای مانند گرانیت دارد. نیاز به مراقبتهای مداوم مانند روغنکاری و صیقل دادن دارد.

در این مقاله با چند متریال متدوال که در دکوراسیون داخلی آشپزخانه استفاده میشوند آشنا شدید، همچنین درباره مزایا و معایب آنها نیز به طور مفصل بحث شد. استفاده از این متریال باید به گونه‌ای باشد که متناسب با بودجه، سلیقه و نوع دکوراسیون داخلی خانه شما باشند.

شرکت طراحی معماری ایوان فعال و مشاور در زمینه طراحی ویلا، طراحی  رستوران .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.