اشتباهات رایج در چیدمان منزل

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

در اینجا به چند نمونه از اشتباهاتی که در دکوراسیون سالن پذیرایی مرتکب می شویم اشاره خواهیم کرد.

شاید شما خیلی برای دکوراسیون منزل تان هزینه کرده و وسایل لوکس و زیبایی هم داشته باشید، اما دکوراسیون منزلتان آنقدر که باید زیبا باشد زیبا نیست، به دلیل اینکه وقتی میخواهیم وسایل خانه را بچینیم به نحوه درست چیدن وسایل دقت نمی کنیم. چیدمان وسایل نباید با سلیقه شخصی باشد بلکه باید به صورت استاندارد چیده شوود. هنگام تعمیر و بازسازی خانه به تنها چیزی که در دکور تمرکز میکنیم احساسمان است نه اصول دکوراسیون. به همین دلیل به آن چیزی که انتظارش را داشتیم نمی رسیم.

درباره بازسازی،بازسازی ویلا،بازسازی آشپزخانه کلیک کنید

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

چه کارهایی را در دکوراسیون منزل نباید انجام داد؟

حال در این مقاله 10 اشتباهی که ممکن است برای چیدمان منازل شما رخ دهد را بیان میکنیم و جهت اصلاح آنها نیز راهکار ارائه میدهیم.

قالیچه هایی با اندازه نامناسب

به طور کلی حذف کلی قالیچه یا فرش از دکوراسیون داخلی یک منزل، یک اشتباه بزرگ دکوراسیونی است. اما اشتباه بزرگتر از آن، انتخاب و استفاده از قالیچه ای با اندازه نامناسب و بسیار کوچک است؛ برای مثال قالیچه ای که زیر میزغذاخوری قرار میگیرد باید به اندازه ای باشد که وقتی صندلی ها عقب کشیده میشود، حتما دو پایه جلویی صندلی همچنان روی قالیچه قرار بگیرد و پای افراد زمانی که دور میز نشسته اند، روی قالیچه باشد.

قالیچه فضای نشیمن نیز باید از همه نظر تا نزدیکی پایه های جلویی مبلها، کاناپه ها و حداقل زیر پایه جلویی آنها برسد.

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

مکان نامناسب تلویزیون

بهترین مکان برای تلویزیون دیوار خالی است. تلویزیون را در مقابل پنجره یا نزدیک پنجره قرار ندهید. زیرا هم برای بینایی شما مضر است و هم باعث می شود تصاویر را درست و واضح نبینید. فاصله بین تلویزیون و مبل ها بستگی به اندازه تلویزیون دارد.

جهت مشاوره با شماره های زیر در تماس باشید:

021223372040212233720502122337206 – واتساپ: 09059640710 

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

چسباندن مبل ها به دیوار

این قانون برای اتاق ها و سالن های بزرگ کارایی دارد. اگر میتوانید مبل ها را با فاصله از دیوار بچینید حتما این کار را انجام دهید زیرا فضای سالن بزرگتر و آرامش بخش تر می شود. وقتی سالن بزرگ باشد و مبلها را پشت به دیوارقرار دهید بیشتر شبیه سالن رقص می شود تا سالن پذیرایی. برای زیباتر شدن منزل و بیشتر شدن حس صمیمیت مبلها را به حالت گرد بچینید.

برای دکوراسیون خانه های کوچک یک دست مبل کامل نخرید!

برای دکوراسیون منزل معلوم نیست چرا خیلی از ما فکر می کنیم باید همیشه مبلها را به صورت یکدست وکامل تهیه کنیم؛ غافل از اینکه هر مبلی برای نمای بهتر نیاز به فضا و مکان مناسبی دارد. در خانه های بیشتر ما یک دست مبل کامل شش نفره حتما پیدا میشود درحالی که شاید مساحت خانه بیشتر از 80 متر نباشد. این اشتباهی است که این روزها خیلی ها ناخواسته به آن دست میزنند، درحالی که یک مبل راحتی به تنهایی میتواند خانه را بسیار زیباتر کند. نگران مهمان ها نباشید؛ آنها جای خودشان را پیدا میکنند.

دست کم گرفتن قدرت کوسن ها

کوسن ها جو آرامش بخشی در سالن ایجاد میکنند. هنگام انتخاب کوسن ها باید بافت و رنگ آنها با مبل هایی که دارید متناسب باشد. اگر پارچه مبل ها مخملی باشد پارچه های کتانی یا نخی استفاده نکنید. برای مبل های کوچک کوسن های کوچک و برای مبل های بزرگ بالش و کوسن های بزرگ استفاده کنید

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

بیش از حد ست کردن

اینکه فکر میکنید همه وسایل باید از یک رنگ، یک طرح و یک برند باشند اشتباه است و خیلی زود تکراری و خسته کننده میشوند؛ مثلا لازم نیست مبلمان ناهارخوری دقیقا یک رنگ و یک طرح داشته باشند. باید کمی خلاقیت به خرج دهید.

عدم استفاده از رنگ در دکوراسیون

برای افزودن رنگ به دکوراسیون ، ابتدا از عناصری همچون کوسن های مبل یا کلاهک آباژور استفاده کنید و پس از بررسی دقیق نتیجه کار و رضایت از رنگها، تدریجا افزودن رنگ را به دکوراسیون منزلتان گسترش دهید. به طورقطع در دکوراسیون هر محیط برای جذابیت بیشتر باید حداقل 20 درصد از رنگ های موجود به اندازه کافیشاد باشد تا احساس سرزندگی در خانه تان شکل بگیرد.

پیشنهاد: مطالعه مقاله دکوراسیون منزل و اصولی که بهتر است بدانید

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

جای قاب عکس ها

یکی از اشتباهات رایج دکوراسیون که به شدت ناپسند و مخرب است، نصب قاب و تابلوهای تزئینی روی دیوار در ارتفاعی نامناسب و بیش از حد بلند است. توجه داشته باشید زمان نصب تابلوها، مرکز قاب باید ملاک ارتفاع باشد نه لبه پایینی قاب. درواقع تابلوها و قاب ها باید به گونه ای روی دیوار نصب شوند که بدون حرکت گردن افراد و بالابردن سر به راحتی دیده شوند.

بهترین ارتفاع برای نصب قاب عکس ها با فاصله 153 سانتیمتر از کف سالن است. اگر تعداد قاب عکس های تان زیاد است به جای اینکه هرکدام را در یک گوشه از سالن نصب کنید همه آنها را یک جا درکنار هم قرار دهید.

استفاده نکردن از آیینه

آیینه به دلیل انعکاس نور و تصویر، وسیله ایست که در فضاهای کوچک جادو میکند و تاثیر بسیار زیادی بر بزرگنمایی فضا دارد. بنابراین استفاده نکردن از آن در دکوراسیون به خصوص در یک فضای کوچک، مسلما یک اشتباه بزرگ است.

همچنین توصیه میکنیم آینه را جایی قرار دهید که میزان بیشتری نور برای انعکاس به آن برسد تا تاثیر حضورش را بیشتر احساس کنید.

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

کوتاه بودن پرده ها در فضاهای کوچک

برای ما در نصب پرده یک قانون وجود دارد؛ اینکه حتما پرده ها باید از بالای پنجره ها شروع شوند و به اندازه ارتفاع پنجره ها پایین بیاییند. این قانون در اتاق های کوچک هیچ وقت صادق نیست. در اتاق هایی که فضای کوچکی دارند بهترین کار آویزان کردن پرده ها از سقف تا روی زمین است؛ بیخیال اینکه اندازه پنجره ها چقدر است و قدی هستند یا کوتاه. مهم این است که پرده ها از جایی در نزدیکی سقف شروع شوند و تا روی زمین بیایند و حتی دو سه سانتی متری روی آن ریخته شوند. بهترین رنگ هم برایشان رنگ های ساده و خنثی است و یکدست بدون هیچ نقش و نگار اضافی.

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

شلوغ کردن راهروها

راهروها در خانه های امروزی استفاده چندانی ندارند. بیشتر اوقات صاحبخانه با انداختن یک قالی بلند و قرار دادن یک کنسول آینه و وسایل تزئینی همه سعی خودش  را برای زیبایی این محیط بدون استفاده خانه میکند، اما مساله این است که نباید از پتانسیل های این قسمت خانه قافل شد. اصلا هیچ جای کتاب قانون طراحی داخلی نیامده که از فضای راهروها نباید استفاده کرد. پس تاجایی که میتوانید از راهروها استفاده کنید اما با نظم و ترتیب. آن هم با به کاربردن طاقچه های دکوری یا کمدهای دیواری. امادرصورت نداشتن طاقچه و کمدهای دکوری بهتره فعلا این فضا را زیاد شلوغ نکنید چون هیچ چیزی نمیتواند بدتر از یک ورودی به هم ریخته باشد.

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

شرکت طراحی معماری ایوان با سال ها تجربه در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون و نیز طراحی انواع ویلا،از جمله طراحی ویلا مدرن، کلاسیک و ایرانی، طراحی رستوران، طراحی ساختمان و … آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز است.

021223372040212233720502122337206 – واتساپ: 09059640710 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.